ייעוץ לימודים חינם!

תואר ראשון בקידום נוער ותעודת הוראה

מה כדאי לדעת על לימודי קידום נוער ותעודת הוראה?

ישנם לא מעט בני נוער הנמצאים במצוקה בשל רקע סוציו אקונומי נמוך, קשיים עם ההורים, עם הסגל החינוכי ועם השתלבות במסגרות מסיבות שונות ומגוונות. נערים ונערות אלה זקוקים להכוונה וייעוץ על מנת שיוכלו להפוך בעתיד לאזרחיים נורמטיביים, מצליחים, תורמים ומעורבים בקהילה. מטרה זו יכולה להיות מוגשמת על ידי שילובם של בני הנוער במסגרות שונות, הכנתם לשירות בצה''ל והשמתם בלימודי הכשרה מקצועית.

התואר בקידום נוער יחשוף בפני הסטודנטים את עולמו הפנימי המורכב של הנער, את המציאות שהוא חווה ביום יום ואת התמודדותו איתה דרך נקודות מבט פסיכולוגיות, סוציולוגיות, קרימינולוגיות ועוד. כמו כן, יקנה להם כלים ומיומנויות מקצועיות, על מנת שיוכלו להשתלב בשוק העבודה כאנשי חינוך איכותיים.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בקידום נוער ותעודת הוראה?

1
חברתי
2
אמנותי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בקידום נוער?

נוער בסיכון מוגדר כנוער המצוי במסגרת לימודית, אך בשל קשיים כאלה ואחרים עלול לנשור ממנה. תפקידם החשוב של אנשי החינוך שעובדים עם נערים ונערות אלה הוא להיות גורם תומך ומסייע, לשאוף למנוע נשירה זו ואף לדחוף אותם להשתלבות מלאה וחיובית בחברה, מתוך אמונה שבכל אחד ואחת מהם טמון פוטנציאל להצליח ולצמוח מתוך שגרת חיו הלא פשוטה.

לימודי התואר משתייכים ללימודי החינוך הבלתי פורמאלי והם מעניינים, מעשירים ומאתגרים, מאחר שהם משלבים בתוכם מגוון רחב של תכנים מתחומי החינוך והייעוץ בנוסף לעבודה עם אוכלוסייה מורכבת. תכנים אלה מועברים בדרכים של לימוד עיוני מעשיר והתנסויות אמיתיות בפרקטיקה עם נוער בסיכון.
פתיחה

למי מתאים ללמוד קידום נוער?

תואר ראשון בקידום נוער פונה לקהל הרחב, ומתאים לכל המעוניין להרחיב את אופקיו לצרכי פיתוח אישי או לחילופין על מנת לרכוש ידע וכלים מקצועיים במטרה להשתלב בשוק העבודה בתחום זה.

עם זאת חשוב להבין כי לימודי קידום נוער הינם לימודים ייחודיים, בשל האתגרים שהם מציבים בזמן הלימודים ובזמן העיסוק בתחום, אותו ניתן אף להגדיר כשליחות. לרוב, לימודים אלו יתאימו לאנשים שאוהבים ילדים ובני נוער, ובעלי נכונות לשנות ולעזור לזולת.

תואר זה יתאים במיוחד לאנשים בעלי יכולת הקשבה, הכלה וסבלנות. ייתכן ויידרשו גם אסרטיביות ואופי חזק, משום שהתמודדות עם בני נוער בסיכון אינה פשוטה. ישנה סבירות שבני נוער אלה סיגלו הרגלי התנהגות בעייתיים על רקע החוויות הקשות שהם חווים, ועל איש החינוך להיות תקיף על מנת להתמודד איתן ולמנוען.
פתיחה

מי תנאי הקבלה לתואר ראשון בקידום נוער?

תנאי הקבלה לתואר ראשון בקידום נוער משתנים לעיתים בין מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים מסלול זה. בדרך כלל על המועמד המעוניין בתואר לעמוד בציון פסיכומטרי מסוים, להיות בעל תעודת בגרות מלאה, חלקית או תעודת סיום שתיים עשרה שנות לימוד, ולעיתים אף לעבור ראיונות אישיים או קבוצתיים. עם זאת, ישנם מוסדות לימוד אשר מאפשרים קבלה רק על סמך חלק מן הקריטריונים הללו או לקבוע תנאים אחרים ו/או נוספים.

כדי לדעת מהן האפשרויות העומדות בפניכם ולבחור בטובה ביותר עבורכם, רצוי להתעדכן מול מוסדות הלימוד השונים המציעים מסלול לימודים זה.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי קידום נוער?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בקידום נוער עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו. בדרך כלל, לימודי תואר זה נפרשים על פני תקופת זמן של כארבע שנות לימוד, כמו רוב מסלולי החינוך וההוראה. עם זאת, חלק מהמסלולים, המשלבים בתוכם לימודי חינוך מיוחד, נמשכים כחמש שנים. כמובן שתקופות אלו יכולות להשתנות במקצת בהתאם להיקף החומר הנלמד, הספק הסטודנט והאילוצים השונים שמתעוררים אצלו במהלך הלימודים.

חשוב לדעת כי חלק ממוסדות הלימוד מציעים מסלולי לימוד במתכונת של לימודי ערב. בכך ישנו יתרון משמעותי, מכיוון שמסלולים אלה יכולים להתאים לסטודנטים אשר אינם יכולים לפנות זמן ללימודים בשעות הבוקר והצהריים בשל מחויבויות קודמות.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בקידום נוער?

לימודי קידום נוער הם לימודים מעניינים ומגוונים מאוד, בשל התכתבותם המשמעותית והרחבה עם תכנים מעולמות ידע שונים כדוגמת: פסיכולוגיה, סוציולוגיה, עבודה סוציאלית, קרימינולוגיה, חינוך, ייעוץ ועוד. עצם היותה של התוכנית כה רב תחומית הופכת אותה למאתגרת אך מעשירה מאוד.

מטרתה של תוכנית הלימודים, היא להקנות לבוגריה את מיטב הידע והכלים לאבחון וזיהוי מקרים של מצוקה ולהתמודדות נכונה עם הנער במצבים שונים באופן שלא יפגע בו. התכנים השונים יועברו לסטודנטים בפורמט של לימודים עיוניים ולימודים מעשיים בנושאים כמו קרימינולוגיה, מיניות במתבגרים, התמכרויות בקרב בני נוער, קידום נוער במצוקה, מערכת החינוך בישראל, עבריינות נוער, פסיכופתולוגיה של מתבגרים, חוקי נוער ופרוצדורה פלילית ועוד.


פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בקידום נוער?

אפשרויות התעסוקה של בוגרי לימודי התואר הראשון בקידום נוער מגוונות ורבות, בשל הביקוש הקיים למטפלים שמתמחים בתחום. יש ביכולתם של הבוגרים להשתלב בתפקידי איתור, מניעה וסיוע לנוער בסיכון ולהשתלב כמטפלים במסגרות כמו פנימיות, בתי כלא לנוער, עיריות, עמותות, כפרי נוער ועוד. בנוסף, סטודנטים המשלבים בלימודיהם גם לימודי תעודת הוראה, יוכלו להשתלב בתפקידי הוראה שונים במערכת החינוך הפורמאלית.

מדובר בתחום עיסוק לא פשוט, אך מספק במיוחד. לאנשי חינוך המתמחים בקידום נוער יש פוטנציאל גדול להשפיע לטובה על חייו ועתידו של כל נער ונערה. בעזרת ייעוץ והכוונה נכונים, הם יצליחו לסייע לנערי ונערות הקצה לצמוח מתוך הקשיים ולהפוך לאנשים בוגרים מצליחים.
פתיחה

מה לומדים אחרי תואר ראשון בקידום נוער?

למסיימי תואר ראשון בקידום נוער יוענק תואר ראשון B.Ed בחינוך בלתי פורמאלי – קידום נוער מטעם מוסד הלימודים ותעודת עובד חינוך בהתמחות קידום נוער בסיכון אשר מוכרת על ידי משרד החינוך. כמו כן, לסטודנטים אשר למדו במסלול הכולל תעודת הוראה, תוענק גם תעודת הוראה בהתמחות בה בחרו (מתמטיקה, אנגלית וכו').

בוגרים המעוניינים לרכוש ידע רחב יותר וכלים מעשיים נוספים, יכולים להמשיך ללימודי תואר שני בחינוך או בתחומים חופפים כדוגמת תואר שני בייעוץ חינוכי, המכשיר יועצים מומחים שתפקידם להשפיע על עיצוב אופיים החינוכי של מוסדות שונים כגון בתי ספר, מתנ''סים, בסיסי הדרכה בצבא ובמשטרה ועוד.

תואר שני רלוונטי נוסף הוא תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך, המכשיר את בוגריו לתפקידים ניהוליים בתחום החינוך וההוראה.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ