ייעוץ לימודים חינם!

תעודת הוראה ותואר ראשון בפסיכולוגיה

לשלב לימודי פסיכולוגיה ותעודת הוראה

מתעניין בלימודי פסיכולוגיה אך כל חייך חלמת להיות מורה? שואל מה עושים עם תואר ראשון בפסיכולוגיה? תוכל לשלב בין לימודי פסיכולוגיה ולימודי הוראה, לקבל תעודת הוראה בפסיכולוגיה ולהשתלב במוסדות החינוך כמורה לפסיכולוגיה. כיום, לימודי פסיכולוגיה בבתי הספר העל–יסודיים נחשקים בקרב התלמידים והביקוש למורים במקצוע זה עולה.

לימודי הוראת פסיכולוגיה מתאימים לאלה שמראש רוצים לשלב בין שני התחומים או לאלה שסיימו תואר ראשון בפסיכולוגיה ורוצים לעסוק בהוראת המקצוע. לימודים לקבלת תעודת הוראה בפסיכולוגיה מתאימים למי שמעוניין לעסוק בהוראה בבתי ספר או להשתלב כמדריכים במסגרות שונות. כמו כן, שילוב זה מאפשר מגוון רחב יותר של אפשרויות להשתלב בשוק העבודה.

למי מתאים ללמוד תעודת הוראה ותואר ראשון בפסיכולוגיה?

1
חברתי
2
יזם
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על תעודת הוראה

תעודת הוראה היא תעודה הניתנת לאקדמאים שמעוניינים ללמד את המקצוע אותו רכשו ולהשתלב במסגרות החינוך הפורמליות והבלתי פורמליות. תעודת הוראה היא מעין הרשאה לאנשי חינוך לעסוק בתחום ההוראה. תפקיד המורה הוא תפקיד חשוב ומוטלת עליו אחריות רבה מאוד בהעברת תכנים, ידע והערכים לתלמידים ולכן ההכשרה שאותה צריכים המועמדים לעבור אינה פשוטה כלל.

המכללות מציעות שני מסלולים עיקריים בסיומם ניתן לקבל תעודת הוראה: מסלול לימודי תואר ראשון ותעודת הוראה או מסלול הסבת אקדמאים להוראה. לימודי הוראה ניתן לשלב יחד עם מקצועות כגון: פסיכולוגיה, מדעי המחשב, מתמטיקה, ביולוגיה, כימיה, פיזיקה ועוד. בנוסף לכך, ברוב מוסדות הלימוד ניתן ללמוד לתעודת הוראה במקביל לתואר הראשון בפסיכולוגיה. במקרה זה הלימודים מתפרסים בדרך כלל לארבע שנים.

פתיחה

למי מתאים ללמוד תעודת הוראה בפסיכולוגיה?

לימודים אלה מתאימים לבעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה שבמהלך הלימודים החליטו שהם רוצים לעסוק בחינוך ולהשתלב כמורים ללימוד המקצוע או לאלה שמראש רוצים לעסוק בחינוך ובהוראת פסיכולוגיה ושואפים ללמוד במסלול המשלב לימודי פסיכולוגיה ותעודת הוראה. לימודי הוראה, ולימודי הוראת פסיכולוגיה בפרט מתאימים לאקדמאים שרוצים להעביר את הידע שלהם הלאה, מה שדורש מהמועמדים להיות סבלנים וקשובים לסביבה.

נוסף על כך, כדי להיות מורה צריך להיות בעלי קשרים בין-אישיים ברמה גבוהה מאד ובעלי יכולות ורבליות ועמידה מול קהל. המעוניינים לשלב את תחום הפסיכולוגיה עם תחום ההוראה יצטרכו להיות בעלי אמונה בתלמידים וביכולותיהם להשתפר ובעלי חזון ושאיפות לעצב את אישיותם של התלמידים באמצעות תחום הפסיכולוגיה.


פתיחה

מדוע כדאי ללמוד לתעודת הוראה בפסיכולוגיה?

תחום הפסיכולוגיה הוא תחום נרחב, מבוקש, יוקרתי ומשתלם. בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה יכולים להשתלב במגוון תחומים. רבים עושים הכול כדי להתקבל לתואר שני בפסיכולוגיה, על מנת להפוך לפסיכולוגים ולסייע לאנשים שחוו חוויה בלתי נעימה כלשהי ולעזור למטופלים שיש להם הפרעה נפשית. יש גם פסיכולוגים הממשיכים גם ללימודי דוקטורט ומשתלבים בלימודי האקדמיה ועובדים כמרצים מן המניין.

בניגוד לכל אלה, ישנם אנשים הבוחרים לשלב תעודת הוראה עם פסיכולוגיה ולהפוך למורים מן המניין. וכך פונים בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה ללימודי תעודת הוראה. בנוסף לכך, ישנם גם סטודנטים לתואר ראשון בפסיכולוגיה שמחליטים להיות מורים כבר בשנה השנייה או השלישית שלהם לתואר ופונים ללימודי תעודת הוראה בפסיכולוגיה במקביל ללימודי התואר הראשון.


פתיחה

תכנית הלימודים

תכנית הלימודים להוראת פסיכולוגיה עוסקת בהכשרת הסטודנטים להוראת פסיכולוגיה באופן פורמאלי בבתי הספר העל-יסודיים בישראל. במהלך הלימודים יקבלו הסטודנטים כלים בשיטות הוראה וכן ירחיבו את ידיעותיהם בתיאוריות הפסיכולוגיות השונות. לימודי תעודת הוראה בפסיכולוגיה נחלקים לשלושה תחומים מרכזיים: לימוד חינוך, לימוד יסודות הפסיכולוגיה וכן לימוד שיטות הוראה והתנסות מעשית מול תלמידים במהלך תקופת הסטאז'.

הנושאים העיקריים הן בתחום החינוך לדוגמה: דידקטיקה בהוראת פסיכולוגיה תוך מתן גישות ושיטות הוראה, פיתוח ויישום תכניות הוראה ופיתוח כישורי הוראה, לימודי קורסי יסוד בחינוך והוראה והן בתחום הפסיכולוגיה: מבוא לפסיכולוגיה, שיטות מחקר, ההיסטוריה של הפסיכולוגיה, פסיכולוגיה קוגניטיבית ועוד. כמו כן, תחומי הלימוד לתואר ראשון בפסיכולוגי הכוללים נושאים כמו סטטיסטיקה, פסיכולוגיה ורפואה, מדעי ההתנהגות, תורת האישיות, פסיכולוגיה של בעלי חיים ועוד.


פתיחה

מסלולי לימוד

קיימים שני מסלולים עיקריים ללימודי הוראת פסיכולוגיה: 1. מסלול לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה משולב עם לימודי הוראה - מסלול זה מורכב מלימודי תואר ראשון B.A. בפסיכולוגיה ומלימודים לתעודת הוראה באותו מקצוע. מסלול הלימודים זה אורך 3-4 שנים. 2. מסלולי הסבת אקדמאים להוראה - מסלול זה מאפשר לבוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה ובתחומים נוספים, הרוצים לשנות את תחום התמחותם, לקבל תעודת הוראה.


פתיחה

אפשרויות תעסוקה לאחר קבלת תעודת הוראה בפסיכולוגיה

בתקופה האחרונה מוסדות החינוך העל-יסודיים מרחיבים את מבחר המגמות ומקצועות הלימוד אותם יכולים לבחור התלמידים כלימודי בחירה. בעקבות העלייה בהתעניינות התלמידים במקצוע, חלה עלייה בביקוש למורים בתחום. בתום הלימודים לתעודת הוראה בפסיכולוגיה מוענקת לבוגרים המסיימים בהצלחה את המסלול תעודת הוראה באישור המועצה להשכלה גבוהה.

עם תעודת ההוראה יכולים הבוגרים להשתלב במערכת החינוך העל – יסודית במגזרים הציבוריים או הפרטיים ובמוסדות לימוד פורמאליים ובלתי פורמאליים ולהעביר את ידיעותיהם בתחום הפסיכולוגיה לתלמידים שאולי יום אחד יהיו פסיכולוגים. כמו כן, יוכלו בוגרי המסלול להשתלב כמרצים במוסדות אקדמיים שונים כמו למשל: מכללות, לימודי העשרה בתי ספר להנדסאים ועוד. בנוסף, יוכלו הבוגרים להשתלב במחקר המקצוע, להשתלב כיועצים ארגוניים בחברות גדולות וכן להמשיך ללימודים מתקדמים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ