ייעוץ לימודים חינם!

תואר ראשון בחינוך סביבתי

מה כדאי לדעת על לימודי חינוך סביבתי?

בעקבות גידול האוכלוסייה המהיר ותהליכי שינוי המתרחשים בטבע, צצות בעיות סביבתיות שמשפיעות על איכות חיינו וככל הנראה ישפיעו גם על איכות חייהם של הדורות הבאים. בעיות כמו צפיפות אוכלוסין, זיהום אוויר והתדלדלות שכבת האוזון עולות בשנים האחרונות על סדר היום הציבורי, ופתרונות אפשריים נידונים בכובד ראש. לאחרונה נושא איכות הסביבה תפס תאוצה גם במדינת ישראל, מאחר שבעיות סביבתיות אלה משמעותיות במיוחד מדינה קטנה וצפופה כמו שלנו.

בהתאם לכך, הולך וגדל הצורך בהכשרת מורים אשר מתמחים בתחום איכות הסביבה, זאת במטרה להקנות לדור העתיד מודעות סביבתית ולהנחיל לו ערכים חשובים שיסייעו בשמירה על הטבע. התואר הראשון לחינוך סביבתי נלמד בהתאם לעקרונות האקולוגיה ומדעי הסביבה ויתאים במיוחד לאנשים שמעוניינים ליצור שינוי תודעתי בדרך של חינוך והוראה.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בחינוך סביבתי?

1
חברתי
2
אמנותי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בחינוך סביבתי?

החינוך הסביבתי שייך לתחום החינוך הבלתי פורמאלי ובבסיסו עומדת ההבנה שהאדם הוא חלק בלתי נפרד ממערכת אקולוגית גדולה, אשר כוללת את כל הצמחים ובעלי החיים הקיימים בטבע. בשל כך גם אנחנו מושפעים משינויים סביבתיים ומהפרות איזון שונות המתרחשות בטבע כמו הכחדה של מינים שונים למשל. תפקידם של אנשי החינוך הסביבתי הוא להנחיל לילדינו את הידע והעקרונות הדרושים לשמירה על איכות הסביבה במתכונת של לימודים עיוניים או פעילויות מעשיות וחווייתיות.

מטרתו של התואר בחינוך סביבתי הוא להקנות לסטודנט, השואף ליצור שינוי תפיסתי אמיתי ומאמין ש"הכל מתחיל מהחינוך", את מירב הידע והכלים הדרושים להבנת הסביבה שלנו על כל רבדיה. בנוסף ללימוד תכנים מעולמות החינוך וההוראה, עוסק התואר רבות בתחומים כגון כימיה, ביולוגיה, פיזיקה, מדעי כדור הארץ ועוד.
פתיחה

למי מתאים ללמוד חינוך סביבתי?

תואר ראשון בחינוך סביבתי פונה לקהל הרחב, ומתאים לכל המעוניין להרחיב את אופקיו לצרכי פיתוח אישי או לחילופין על מנת לרכוש ידע וכלים מקצועיים במטרה להשתלב בשוק העבודה בתחום זה.

לימודי החינוך מתאימים במיוחד לאנשים שאוהבים ילדים ובני נוער, בעלי ביטחון עצמי, יחסים בין אישיים מעולים ויכולת ביטוי ברמה גבוהה, שכן מדובר בעבודה עם מורים אחרים, מנהלים ותלמידי הכיתה.

הבחירה ללמוד במסלול החינוך הסביבתי נובעת לרוב מטעמים אידיאולוגיים, לכן תתאים במיוחד לאנשים ערכיים בעלי רצון אמיתי להשפיע על הדרך בה רואה הדור הצעיר את נושא איכות הסביבה, מתוך הבנה שלצעירים של היום יש את היכולת לשנות את הקיים למען עתיד טוב יותר.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך סביבתי?

תנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך סביבתי משתנים לעיתים בין מוסדות הלימוד השונים, אשר מציעים מסלול זה. בדרך כלל על המועמד המעוניין בתואר לעמוד בציון פסיכומטרי מסוים, להיות בעל תעודת בגרות מלאה, חלקית או תעודת סיום שתיים עשרה שנות לימוד ולעיתים אף לעבור ראיונות אישיים או קבוצתיים.

עם זאת, ישנם מוסדות לימוד אשר מאפשרים קבלה רק על סמך חלק מן הקריטריונים הללו או לקבוע תנאים אחרים ו/או נוספים. מידע נוסף תוכלו למצוא בקישורים הבאים: תנאי קבלה – תואר ראשון בחינוך, תנאי קבלה – תואר ראשון בחינוך, הוראה והדרכה.

כדי לדעת מהן האפשרויות העומדות בפניכם ולבחור בטובה ביותר עבורכם, רצוי להתעדכן מול מוסדות הלימוד השונים המציעים מסלול לימודים זה.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי חינוך סביבתי?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בחינוך סביבתי עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, ואף להיות מושפע מהספק הסטודנט והאילוצים השונים שמתעוררים אצלו במהלך הלימודים. בדרך כלל, לימודי תואר זה נפרשים על פני תקופת זמן של כשלוש שנות לימוד, ובסופם מוענק תואר B.A בחינוך סביבתי. לחילופין, ניתן לבחור במסלול המשלב את לימודי החינוך הסביבתי עם לימודי הוראה (B.Ed) - מסלול זה נמשך בדרך כלל כארבע שנים.

חשוב לדעת כי חלק ממוסדות הלימוד מציעים מסלולי לימוד במתכונת של לימודי ערב. בכך ישנו יתרון משמעותי, מכיוון שמסלולים אלה יכולים להתאים לסטודנטים אשר אינם יכולים לפנות זמן ללימודים בשעות הבוקר והצהריים בשל מחויבויות קודמות.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בחינוך סביבתי?

תוכנית הלימודים של התואר בחינוך סביבתי משלבת לרוב הקניית ידע וכלים מתחומי הפדגוגיה וההוראה יחד עם לימודים מקיפים ומעמיקים בתחומי המדע, הסביבה והטבע.

לימודי מדעי הטבע והסביבה יעשירו את ידע הסטודנט בתחומים מדעיים מרתקים כגון: אקולוגיה, גיאולוגיה, שיטות בחקר הסביבה, סוגי אקלים, ביולוגיה, מיקרוביולוגיה, כימיה, פיזיקה, היבטים פילוסופיים במדעי הסביבה וכיו"ב. בנוסף, ייתכן ויילמדו עקרונות מוסר במטרה להקנות לסטודנט את הכלים המתאימים לשקילת דילמות מוסריות אשר מתעוררות בנושאי איכות הסביבה.

לימודי החינוך יחשפו את הסטודנט לתכני לימוד בנושאים הרלוונטיים לפדגוגיה והוראה, על מנת שיוכל להעביר לתלמידים את הידע הסביבתי הנרחב שירכשו בתואר בצורה הטובה והמעניינת ביותר. נושאי לימוד אפשריים: מדעי החברה, פסיכולוגיה חינוכית, אוריינות, יישומי מחשב, עיצוב סביבת לימודים, שילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים ועוד.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בחינוך סביבתי?

בשנים האחרונות בתי ספר רבים מעבירים יותר ויותר תכנים ופעילויות בנושאי איכות הסביבה כמו איסוף בקבוקים ופחיות למיחזור, איסוף אשפה משמורות טבע, שתילת צמחים וכדומה. בשל העלייה במודעות לאיכות הסביבה, עולה הביקוש לאנשי חינוך המתמחים בתחום. בוגרי תואר ראשון בחינוך סביבתי יוכלו להשתלב במערכת החינוך הפורמאלית או הבלתי פורמאלית כמורים בבתי ספר היסודיים והעל יסודיים במגמת לימודי הסביבה.

כמו כן, במסגרת תפקידם החינוכי יוכלו בוגרי התואר לעסוק בהנחיית פעילויות שדה וסיורים, בניהול חוגי העשרה בבתי ספר, בהובלת תוכניות מעורבות קהילתית בנושאי הסביבה, בריכוז פעילויות סביבתיות, בהדרכה סביבתית ברשויות המקומיות או בגופים ציבוריים כגון החברה להגנת הטבע ועוד.
פתיחה

מה לומדים אחרי תואר ראשון בחינוך סביבתי?

בפני בוגרי תואר ראשון בחינוך סביבתי, המעוניינים לרכוש ידע רחב יותר וכלים מעשיים נוספים, עומדת האפשרות להמשיך את לימודיהם לתואר שני באחד ממסלולי החינוך כגון: תואר שני בחינוך, תואר שני בייעוץ חינוכי, תואר שני בהערכה ותכנון לימודים או במסלולי תואר שני נוספים.

תחום לימודים נוסף, רלוונטי ומעניין, הינו מסלול התואר השני בניהול וארגון מערכות חינוך, אשר מכשיר את הבוחרים בו להשתלבות בתפקידים ניהוליים במערכת החינוך.

בנוסף, יש באפשרותם של מסיימי התואר להתמקצע בתחומי חינוך או סביבה נוספים בעזרת קורסים ולימודי תעודה. קורסים רלוונטיים עשויים להיות: קורס אבחון דידקטי, קורס הוראה מתקנת ללקויות למידה, קורס תרפיה במוזיקה, קורס איכות הסביבה, קורס מורי דרך ומדריכי טיולים ועוד.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ