ייעוץ לימודים חינם!

תואר ראשון בחינוך יצירתי

מה כדאי לדעת על לימודי חינוך יצירתי?

גישות חינוכיות רבות כיום משלבות בתוכן אמצעים נוספים, שונים ומגוונים, מלבד ההוראה הפרונטלית, וזאת מתוך מחקרים המוכיחים את חשיבות הלימוד החווייתי, בעיקר בגילאי ההתפתחות הצעירים. חינוך יצירתי היא אחת מן הגישות המיושמות כיום במוסדות חינוכיים שונים והיא מתבססת חשיבות השימוש באמנות ככלי לביטוי וככלי לפישוט והסברה של רעיונות מורכבים בעזרת אמצעים מוחשיים.

מסלולי הלימוד השונים לתואר ראשון בחינוך יצירתי הולכים והופכים למבוקשים ופופולאריים יותר ויותר, זאת כיוון שתחום האמנות תופס מקום מרכזי ומשמעותי יותר בחיינו וההבנה כי ניתן להעביר חומר לימודי בשלל תחומים באמצעות כלים שונים מעולמות תוכן אחרים. האמנות מאפשרת המחשה טובה יותר לתלמידים בכל הגילאים ובייחוד בגיל הרך בתקופת ההתפתחות.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בחינוך יצירתי?

1
חברתי
2
אמנותי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בחינוך יצירתי?

במסגרת החינוך היצירתי עושים המחנכים והמורים שימוש בכלים מתוך האמנויות השונות, ביניהן מוזיקה, אמנות פלסטית, תיאטרון ועוד, לצורך הוראה של מקצועות כמו תנ"ך, חשבון, היסטוריה וכדומה, וכן לצורך חינוך למיומנויות חברתיות ותרומה להתפתחותם של התלמידים. לימודי חינוך יצירתי משלבים בין לימודי החינוך לבין לימודי האמנות ומכשירים את בוגריהם ליצירת דגמים מקוריים וחדשניים של הוראה במסגרת גנים, בתי ספר יסודיים ובמסגרות השונות בקהילה. 

הלימודים במסלול לתואר ראשון בחינוך יצירתי כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך שילוב היצירה בתהליכי ההתפתחות של האדם, ובייחוד של ילדים בגיל הרך ובכיתות א'-ב'. תכנית הלימודים כוללת את תחומי הפדגוגיה, הפסיכולוגיה, מתודות החינוך וההוראה וכדומה, כפי שנלמדים גם במסלולי תואר ראשון בחינוך.
פתיחה

למי מתאים ללמוד חינוך יצירתי?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בחינוך יצירתי פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו לרכוש את מרב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום חשוב ומרתק זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה במסגרת עבודה חינוכית מרתקת ומאתגרת במערכות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי כשרון בתחומי האמנות השונים כמו אמנות פלסטית, פיסול, מוזיקה, תיאטרון, ריקוד, ציור, כתיבה וכדומה, וזיקה לעולם החינוך וההוראה, המעוניינים להשתלב באופן מקצועי במוסדות החינוך השונים. חוש יצירתי או כישרון בתחומי האמנות אינו מהווה דרישה ללימודי חינוך יצירתי.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך יצירתי?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בחינוך יצירתי יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, בדרך כלל מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. כמו כן, מוסדות לימוד רבים דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם של המועמדים ללימודי התחום ולעיסוק בו. 

חלק מן המכללות אף דורשות כי יעברו המועמדים מבחני יצירתיות או יגישו תיק עבודות המרכז את כל עבודותיהם באחד מתחומי האמנות. כמו כן, ישנם מוסדות לימוד המאפשרים קבלה רק על סמך ציון פסיכומטרי או על סמך תעודת בגרות מלאה.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי חינוך יצירתי?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בחינוך יצירתי עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלוש שנים לארבע שנים, כאשר השנה הרביעית מוקדשת בדרך כלל להתנסות מעשית. ניתן לשלב בלימודים אלו התמחות בתחומים שונים כמו תרבות ישראלית, ספרות, תנ"ך, חשבון, מדעים ועוד. 

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בחינוך יצירתי?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בחינוך יצירתי משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: פדגוגיה, התפתחות הילד, פסיכולוגיה של ילדים, פילוסופיה של החינוך, הפקה תיאטרלית ומשחק, תולדות האמנות, אמנות פלסטית, פיתוח תכניות חינוך לגיל הרך, תנועה, מחול וכוריאוגרפיה, מוזיקה, שיטות הוראה, חיזוק הביטחון העצמי והעצמת הילדים, טקסט ודרמה, משחק ויצירה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בחינוך יצירתי?

לבוגרי מסלול הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות יוענק תואר ראשון B.Ed ותעודת הוראה אשר כוללת התמחות בתחום מסוים לפי בחירתם, מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בחינוך יצירתי עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב כמדריכים במסגרות קבוצתיות כמו צהרונים, מסגרות לילדים בסיכון, מסגרות פרטניות וכדומה. כמו כן, יוכלו הבוגרים להשתלב במערכת החינוך במסגרת ייעוץ ופיתוח מחקר של תכניות לימוד אשר עושות שימוש ביצירה על מנת שיוכלו ליישם אותם במסגרת מערכת החינוך.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בחינוך יצירתי?

בוגרי לימודי תואר ראשון בחינוך יצירתי המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי טיפול באמנות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לסיוע למטופליהם וקידומם תוך התגברות על קשיים ואתגרים שונים וכן התמודדות עם בעיות והפרעות באמצעות כלים שונים מעולם האמנות.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס אספנות והערכת אמנות. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לבניית אוספי אמנות, החל משלב חיפוש המידע ומקורות הרכישה ועד לשלב הערכת היצירות עצמן.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ