ייעוץ לימודים חינם!

קורס תעודת הוראה

מה כדאי לדעת על קורס תעודת הוראה?

מורים המבקשים להשתלב במערכת החינוך נדרשים להחזיק בתעודת הוראה, אותה ניתן לקבל לאחר לימודים מקיפים ומעמיקים בתחום. במסגרת לימודי תעודת הוראה בוחרים המשתתפים התמקצעות בתחום עיקרי אשר מעניין ומושך אותם, אותו הם מעוניינים להעביר לדור הבא של התלמידים. לימודי תעודת הוראה מתאימים לבוגרי תואר ראשון המעוניינים להרחיב את הסמכתם בשלל נושאים: פסיכולוגיה, לשון עברית, היסטוריה, כימיה, ביולוגיה, אנגלית, מתמטיקה, ספרות ועוד, הן במסגרת החינוך בבתי הספר היסודיים, העל יסודיים, החינוך במיוחד, חינוך לגיל הרך וכדומה.

הלימודים בקורס תעודת הוראה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך קבלת רישיון ההוראה. לימודים אלו משלבים בין עולם הפסיכולוגיה לעולם החינוך, ובין הכשרה מקצועית מעשית לבין ידע מעמיק בנושאי הלימוד השונים, זאת תוך התמקדות במיומנויות ההוראה השונות.

למי מתאים ללמוד קורס תעודת הוראה?

1
חברתי
2
אמנותי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס תעודת הוראה?

משרד החינוך בישראל קובע כי אחת ההתניות לקבלת רישיון הוראה היא שלמבקש תהיה תעודת הוראה. כל מי שרואה עצמו ממלא תפקיד חשוב זה, בו מוטלת האחריות להעביר ידע נרחב וערכים לתלמידים, צריך להבין כי לא מדובר במשימה פשוטה וקלה כלל. ההכשרה העומדת בפני המורים אינה הכשרה פשוטה, אך מטרתה היא להכין אותם להשתלבות במערכת החינוך של ישראל.

תעודת הוראה היא תעודה אשר מעניקה אישור והסמכה לאנשי חינוך לעסוק בתחום החינוך, ההוראה, ההדרכה והלימודים, במסגרת החינוך הפורמלי ובמסגרת החינוך הבלתי פורמלי. הצורך בתעודת הוראה נובע מן ההבנה כי אין זה מספיק ללמוד מקצוע בכדי להיות מורה לאותו המקצוע והעברתו הלאה לתלמידים, ויש צורך בהכשרה נוספת. 
פתיחה

למי מתאים קורס תעודת הוראה?

הלימודים בקורס תעודת הוראה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום החינוך ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים לכל מי שמעוניין להשתלב בעבודה שהיא שליחות חברתית של ממש במסגרת הוראה בבתי הספר היסודיים או העל יסודיים. בלימודים אלו יוכלו למצוא עניין בוגרי תואר ראשון במגוון תחומים, אשר יש ברצונם לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית, לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות ולהעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים מורים העוסקים בתחום זה מכבר ומעוניינים בהרחבת הסמכתם ללימוד מקצוע נוסף.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס תעודת הוראה?

תנאי הקבלה לקורס תעודת הוראה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, לימודי תעודת הוראה לחסרי תואר, דורשים כי יהיו המועמדים בעלי תעודת הסמכה מקצועית וציון תקף של הבחינה הפסיכומטרית.

בכדי להתקבל ללימודי הסבת אקדמאים להוראה, נדרשים המועמדים להיות בעלי תואר ראשון אקדמי. כמו כן, בשני המסלולים הללו, נדרשים המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בנוסף, לעיתים מוסדות הלימוד השונים מציבים תנאי קבלה נוספים בפני המועמדים, ולכן מומלץ לבדוק את תנאי הקבלה המדויקים מול מזכירות מוסד הלימודים הרלוונטי.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס תעודת הוראה?

משך הלימודים בקורס תעודת הוראה עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שנה לשנתיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול לימודים זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס תעודת הוראה?

תוכנית הלימודים בקורס תעודת הוראה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: מושגי יסוד בהוראה וחינוך, שיטות הוראה, תהליכי חשיבה, למידה, קורסי מבוא בפסיכולוגיה, קורסי התמחות והתנסות מעשית על פי מקצועות ההוראה, קורסי העשרה בנושאים חינוכיים מגוונים, הפסיכולוגיה של החינוך, התפתחות הילד ועוד שלל תכנים מרתקים. חשוב לציין כי נושאי הלימוד יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים ולכן מומלץ לברר את נושאי הלימוד המדויקים מול מזכירות מוסד הלימודים הרלוונטי. 
פתיחה

מה עושים אחרי קורס תעודת הוראה?

לבוגרי קורס תעודת הוראה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו היא תעודת הוראה לבתי הספר היסודיים או העל יסודיים/תעודת הוראה משולבת/תעודת הוראה לחינוך המיוחד, ובהתמקצעות מסוימת (למשל אנגלית, מתמטיקה, אזרחות וכדומה) בהתאם למסלול בו למדו.

תעודת ההוראה מאושרת על ידי משרד החינוך והיא מעניקה לבוגרים אישור לעסוק בתחום. בפני בוגרי קורס תעודת הוראה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת החינוך הפורמלי או הבלתי פורמלי, בבתי הספר הרגילים וכן בבתי הספר המיוחדים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס תעודת הוראה?

בפני בוגרי קורס תעודת הוראה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והתפתחות ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם במטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים, עומדת אפשרות להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא קורס הוראה מתקנת. לימודים אלו יקנו למשתתפים שיטות לעבודה עם תלמידים בעלי לקויות למידה שונות, במטרה לפתח את הבטחון האישי שלהם ולסייע להם להתמודד עם הקשיים הלימודיים והחברתיים הנלווים לכך. כמו כן, יוכלו המשתתפים להמשיך לקורס קואוצ'ינג ADHD. לימודים אלו יקנו להם ידע נרחב ומעמיק לטיפול בילדים, בני נוער ומבוגרים בעלי הפרעות קשב וריכוז, תוך התמקדות במאפייניה של הפרעת הקשב והריכוז ובאפשרויות ההתמודדות עימן.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ