ייעוץ לימודים חינם!

קורס הקלדה עיוורת

לימודי הקלדה עיוורת - להקליד עבודות במהירות

בעקבות התפתחותה של הטכנולוגיה ועקב העובדה כי כיום בכל משרד, עסק או בית פרטי ישנו מחשב, תכנים רבים מוקלדים במחשב ואינם נכתבים בכתב יד כפי שהיה בעבר. דוחות, טקסטים, מכתבים וכדומה מוקלדים באמצעות המחשב ובאופן עצמאי. הקלדה מהירה היא אינה נחלת הכלל אך הינה מהווה יתרון משמעותי בעת קבלה לעבודות שונות או בעת שימוש עצמי. פעולת ההקלדה המהירה נרכשת באמצעות תרגול נכון לאורך זמן.

ההקלדה העיוורת הינה הקלדה מהירה מאוד בה המקליד אינו צריך להסתכל על המקלדת בכדי להשלים את משימתו. מיומנות זו היא מיומנות חשובה ומשמעותית עבור תלמידי בית ספר, סטודנטים באקדמיה, מורים, מזכירות, עיתונאים, מנהלים ועוד שלל בעלי תפקידים. נוסף על מהירות ההקלדה, מסייעת ההקלדה העיוורת בהקלה על תחושת העייפות והתשישות המלווה את העבודה מול מחשב.

למי מתאים ללמוד קורס הקלדה עיוורת?

1
קונבציונלי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס הקלדה עיוורת

הקלדה עיוורת, בה אין צורך להסיע את העיניים מצג המחשב אל המקלדת ובחזרה, מסייעת לנו להקליד טקסטים שונים במהירות, למנוע את תחושת התשישות המלווה את הישיבה הממושכת מול המסך, מונעת שגיאות וטעויות בהקלדה ומאפשרת הקלדה של כמות מידע גדולה בזמן קצר. מיומנות זו אף יכולה להוות דרישת קבלה עבור חלק מן המשרות בשוק העבודה. 

הלימודים בקורס הקלדה עיוורת כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשות בתחום זה. במהלך הלימודים יתרגלו המשתתפים הקלדה מהירה תוך התמקדות בחלק הטכני של ההקלדה עצמה. מטרת הלימודים הינה להגיע לקצב של הקלדת 25 מילים בדקה לפחות. עם סיום הלימודים יעברו הבוגרים מבחן של מהירות הקלדה לאחריו יקבלו פידבק על יכולת ההקלדה שלהם. 
פתיחה

למי מתאים קורס הקלדה עיוורת?

הלימודים בקורס הקלדה עיוורת פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום המחשבים ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לסטודנטים ואקדמאים הנדרשים להקליד עבודות וטקסטים שונים ומעוניינים לעבור הכשרה מקצועית שתאפשר להם לייעל את קצב עבודתם ואת איכות ההקלדה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים מזכירות, עורכי תוכן, מתרגמים, מנהלים, מנהלות לשכה, עיתונאים, אנשי שיווק ופרסום, עורכי דין ועוד, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולשפר מיומנות חשובה זו. 
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס הקלדה עיוורת?

תנאי הקבלה לקורס הקלדה עיוורת יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

אמנם, ישנם קורסים הקלדה בשפות זרות, לדוגמה קורס הקלדה עיוורת באנגלית, ואלו מיועדים רק לדוברי השפה ולשולטים בה. לעיתים, נדרשים המועמדים ללימודים אלו לעבור מבחני ידע בשפה הרלוונטית. כמו כן, ישנם קורסים אשר פונים לקהלי יעד ספציפיים, למשל קורס הקלדה עיוורת למזכירות. בכדי להתקבל ללימודים אלו נדרשים המועמדים להימנות עם קהל היעד.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס הקלדה עיוורת?

משך הלימודים בקורס הקלדה עיוורת עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 5 ל-50 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שבוע לחודשיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס הקלדה עיוורת?

תוכנית הלימודים בקורס הקלדה עיוורת משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, הלימודים בקורס מתחילים בהיכרות עם המקלדת ולאחר מכן ממשיכים לשיטות ההקלדה העיוורת הנפוצות ביותר. רמת הקושי הולכת ועולה ככל שמתקדמים הלימודים, עד שמגיעים המשתתפים לרמה בה הם מסוגלים להקליד בצורה עיוורת בקלות ובמהירות. אומנם תחום לימודים זה אינו מעניק הכשרה ספציפית למקצוע מסוים, אך במקצועות רבים יכולת הקלדה עיוורית היא הכרחית ונדרשת. 
פתיחה

מה עושים אחרי קורס הקלדה עיוורת?

לבוגרי קורס הקלדה עיוורת אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס הקלדה עיוורת עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. לימודים אלו אמנם אינם מקנים לבוגריהם תחום עיסוק שונה וחדש, אך הם מעניקים להם יתרון מהותי בקבלה לעבודות שונות המוצעות בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בעבודות מזכירות, קלדנות, ניהול משרד, עריכת תוכן, ניהול תוכן, שיווק באינטרנט ועוד. במקצועות בהם נדרש תמלול בזמן אמת, יכולת הקלדה עיוורת היא חיונית ביותר, ולעיתים אף דרישה הכרחית בעת קבלה לעבודה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס הקלדה עיוורת?

בוגרי קורס הקלדה עיוורת המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס קריאה מהירה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם בטכניקות שונות לקריאה מהירה המאפשרת קליטת מידע רב במהירות ומשפרת את יכולת הריכוז והזיכרון ואת יכולת ההבדלה בין העיקר לטפל. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס Office. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לעבודה עם תוכנות אופיס השונות, מיומנות אשר מהווה דרישת סף בקבלה למגוון משרות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ