ייעוץ לימודים חינם
קורס חשבי שכר

קורס חשבי שכר

מה כדאי לדעת על קורס חשבי שכר?

כל חברה המעסיקה עובדים חייבת להחזיק שירותי חשבות שכר על פי חוק, זאת בכדי להבטיח שהיא פועלת כנדרש בחוק. מלבד היותם חובה חוקית, שירותי חשבות שכר עשויים לתרום לבעלי העסקים באמצעות סיוע בהתייעלות פעולת החברה. בארגונים רבים, הצבת חשב שכר במשרה מלאה היא הכרחית, כיוון שאדם שאינו בקיא בתחום ואינו מתעדכן באופן תדיר בחוקי העבודה ובזכויות העובדים יתקשה להתמודד עם אחריות זו לבדו.

קורס חשבי שכר כוללים מוצע במגוון מכללות ברחבי הארץ ומקנה ללומדים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום חשוב זה ומקנים הכנה לבחינות הרלוונטיות הנדרשות למען קבלת הרישיון לעסוק בתחום. המשתתפים יעסקו בנושאים שונים כמו מיסים, דיני עבודה, ביטוח פנסיוני, ביטוח לאומי, קופות גמל וכדומה, כמו גם לביצוע חישובי שכר בענפים השונים.

למי מתאים ללמוד קורס חשבי שכר?

1
קונבציונלי
2
חוקר
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס חשבי שכר?

חשב השכר הוא מקצוע מבוקש ונחשב במיוחד בעולם התעסוקה אשר נושא באחריות רבה, הן כלפי מעסיקיו והן כלפי העובדים האחרים בחברה, בארגון או בעסק בו הם פועלים. תפקידו של חשב השכר הוא חשוב ומשמעותי במיוחד לניהולו התקין והחוקי של כל בית עסק. עבודתו היא עבודה מגוונת ומאתגרת הכוללת בתוכה תחומי אחריות רבים, ביניהם: הנפקת משכורות, דוחות מס הכנסה, הפרשות לקרנות הביטוח השונות, עדכון חוזים ותנאי העסקה, פיצויי פיטורים, עיבוד והפקה של תלושי שכר ועוד.

העוסקים בתפקיד זה נדרשים להיות בעלי יכולת פעולה רב משימתית, עבודה תחת לחץ, קפדנות ודיוק, יכולת ריכוז גבוהה וכישורים חשבונאיים ופיננסיים מפותחים. כמו כן, עליו להיות בקיא בתחום דיני העבודה, המיסים, המשפטים, המחשוב, קופות הגמל, קרנות הפנסיה, חוקי הביטוח הלאומי ועוד, ולהתעדכן באופן שוטף בשינויים החלים בכל אחד מן התחומים הללו.
פתיחה

למי מתאים קורס חשבי שכר?

הלימודים בקורס חשבי שכר פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום החשבונאות ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים אחראיים, בעלי חשיבה אנליטית, חובבי מספרים וחישובים, מקצועיים ובעלי יכולות ניהוליות ויכולת עבודה תחת לחץ, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם להשתלב בשלל המשרות בתחום זה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים מנהלי חשבונות, מנהלי כספים ובעלי תפקידים אחרים מתחומי החשבונאות, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס חשבי שכר?

תנאי הקבלה לקורס חשבי שכר יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, מציבים דרישות קבלה בסיסיות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, כל עוד הם בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים בעלי תעודת בגרות מלאה.

כמו כן, נדרשים המועמדים להיות בעלי ידע קודם וניסיון תעסוקתי בתחומי הכלכלה והחשבונאות למיניהם. בנוסף, עליהם להיות בעלי שליטה ברמת משתמש ביישומי המחשב ובאינטרנט בכלל וביישומי אופיס בפרט, וכן לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס חשבי שכר?

משך הלימודים בקורס חשבי שכר עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 120 ל-160 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין ארבעה חודשים לחצי שנה.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס חשבי שכר?

תוכנית הלימודים בקורס חשבי שכר משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: דיני עבודה, רכיבי שכר ויסודות החשבונאות, דיני ביטוח לאומי, דיני מיסים, ביטוח פנסיוני, דיני מס הכנסה, מיסוי קופות גמל, קרנות השתלמות, פיצויי פיטורים, גילומי שכר נטו, מס שכר ומס מעסיקים, הוצאות מוכרות ועודפות, הוראות ניכוי במקור, מע"מ וביטוח לאומי, עקרונות שילוב המערך הממוחשב בחשבות שכר, תוכנות שכר, הכנסות חייבות במס, הוצאות לשכיר, הכנסות פטורות, זיכויים והטבות מס, חוקי העבודה וההסכמים הקיבוציים, חישוב שכר באמצעות תוכנות שכר, הליכי שומה וגבייה, עדכוני חקיקה ופסקי דין, רפורמה במס, חשבונאות, זכויות סוציאליות, הטבות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס חשבי שכר?

לבוגרי קורס חשבי שכר אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו אינה מקנה אישור לעסוק בתחום, ורק לאחר שיעברו הבוגרים את בחינת לשכת רואי החשבון, תוענק להם תעודת הסמכה מקצועית ויוקרתית מטעם לשכת רואי החשבון בישראל. 

בפני בוגרי קורס חשבי שכר עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חברות תעשייה, משרדי ראיית חשבון, משרדי הנהלת חשבונות, עמותות, ארגונים עסקיים, חברות היי-טק, מוסדות חינוך, חנויות, מפעלים, בתי עסק, סוכנויות נסיעות, בתי חולים, מרכזי תיירות, בתי אבות, מלונות ועוד. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית והצעת שירותיהם באופן פרטי.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס חשבי שכר?

בוגרי קורס חשבי שכר המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס הנהלת חשבונות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לקליטה, עדכון ודיווח של נתוני העסק על בסיס חשבונאי באמצעות מערכות ממוחשבות שונות. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס ניהול לשכה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים במרב הכלים והמיומנויות להשתלבות בתפקיד מבוקש זה של ניהול לשכה וכל תחומי האחריות הקשורים בכך.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ