ייעוץ לימודים חינם
קורס חשבונאי בכיר מדופלם

קורס חשבונאי בכיר מדופלם

מה כדאי לדעת על קורס חשבונאי בכיר מדופלם?

החשבונאי המדופלם הוא חלק מהצוות הניהולי בארגון והוא מחזיק בידע נרחב בתחומי המיסים, מימון, תמחור ומערך ביקורת מחשב. החשבונאי הבכיר הוא למעשה הסמכות המקצועית בתחום המערכות החשבונאיות. על מנת לעסוק בתחום נדרשים המשתתפים להיות בעלי תעודת הנהלת חשבונות סוג 2 או בעלי ניסיון של חמש שנים לפחות בתחום הנהלת החשבונות. רק לאחר מכן יוכלו לגשת לבחינות ההסמכה מטעם לשכת רואי החשבון בישראל.

הלימודים בקורס חשבונאי בכיר מדופלם כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מרתק ורווחי זה. המשתתפים ילמדו כיצד לתפעל את המערכת החשבונאית במסגרות כלכליות מורכבות ויעסקו בנושאי החשבונאות הפיננסית, חישובים מסחריים, תמחיר, מיסים, תורת המשק, דיני עסקים, מחשוב ועוד.

למי מתאים ללמוד קורס חשבונאי בכיר מדופלם?

1
קונבציונלי
2
יזם
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס חשבונאי בכיר מדופלם?

בשנים האחרונות הדרישה והביקוש למנהלי חשבונות בכירים, מיומנים ומקצועיים שישתלבו בשוק העבודה עלתה במידה רבה ומשמעותית. בכל פעילות עסקית, קטנה או גדולה, ישנם אנשי חשבונאות בדרגים שונים, החל מרואי חשבון בחברות קטנות וכלה במחלקת הנהלת חשבונות בחברות ועסקים גדולים יותר. אין אפשרות לנהל עסק כלכלי ללא אנשים מקצועיים שינהלו את המערכת החשבונאית ביעילות.

מנהל חשבונות בכיר, הנקרא גם חשבונאי מדופלם, הוא בעל המקצוע אשר עומד בראש המערך החשבונאי-ניהולי והוא חלק חשוב ואינטגרלי מהצוות הניהולי של העסק או הארגון. החשבונאי המדולפם אחראי על ניהול תחומי החשבונאות בעסק, לרבות תחומי המיסים, התמחור והמימון, ולמעשה יש באפשרותו לנהל את תחום החשבונות באופן עצמאי.
פתיחה

למי מתאים קורס חשבונאי בכיר מדופלם?

הלימודים בקורס חשבונאי בכיר מדופלם פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, הן לצורך העשרה אישית והן לצורך רכישת מקצוע חדש, השתלבות בעבודה בתחום מבוקש זה וטיפוס בסולם הדרגות המקצועי בתחום הנהלת החשבונות.

לימודי קורס חשבונאי בכיר מדופלם מתאימים לאנשים שעוסקים בתחום הנהלת החשבונות זה מכבר, ביניהם מנהלי חשבונות, רואי חשבון, כלכלנים, יועצי מס, חשבי שכר וכדומה, בעלי ניסיון מעשי של בין שלוש לחמש שנים, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהעמיק את ידיעותיהם בתחום החשבונאות, זאת על מנת לגשת לבחינות ההסמכה מטעם לשכת רואי החשבון ולעבור את הבחינות בהצלחה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס חשבונאי בכיר מדופלם?

תנאי הקבלה לקורס חשבונאי בכיר מדופלם יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת יועץ מס או תעודת מנהל חשבונות סוג 2 או סוג 3, או לחלופין בוגרי 12 שנות לימוד ובעלי ניסיון מעשי בעבודות בתחום במשך חמש שנים לפחות.

עם זאת, חלק ממוסדות הלימוד מקבלים לשורותיהם מועמדים בעלי בגרות בחשבונאות ברמת 5 יחידות ובגרות בחשבונאות פיננסית ממוחשבת ברמת 5 יחידות, גם אם אינם בעלי ניסיון תעסוקתי או תעודת סיווג מקצועי. דרישה נוספת בה ייתכן ויידרשו המועמדים לעמוד היא מעבר של ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס חשבונאי בכיר מדופלם?

משך הלימודים בקורס חשבונאי בכיר מדופלם עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 560 ל-640 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שנה לשנתיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס חשבונאי בכיר מדופלם?

תוכנית הלימודים בקורס חשבונאי בכיר מדופלם משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: הנהלת חשבונות וחשבונות שנתיים, דיני עסקים, דיני חוזים, הגבלים עסקיים, שותפויות, דיני עבודה, חישובים מסחריים - מדדים, הפרשי שער, הליכי גבייה, עקרונות תורת המשק והמסחר - ארגון הפירמה, סחר פנים וחוץ, ביטוחי חובה ורשות, מחשוב בהנהלת חשבונות - מערכות הנהלת חשבונות ממוחשבות, ריביות, ניירות ערך, יבוא ויצוא, חשבונאות ניהולית, מיסים - מס הכנסה, הנחות מס, ניכויים וזיכויים, מערכות כספיות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס חשבונאי בכיר מדופלם?

לבוגרי קורס חשבונאי בכיר מדופלם אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו אינה מקנה אישור לעסוק בתחום, ורק לאחר שיעברו הבוגרים את בחינות ההסמכה מטעם לשכת רואי החשבון בישראל יזכו לתעודת הסמכה יוקרתית - תעודת "מנהל חשבונות בכיר".

בפני בוגרי קורס חשבונאי בכיר מדופלם עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת משרדי ראיית חשבון, עמותות, ארגונים עסקיים וכלכליים, מחלקות הנהלת חשבונות ושלל עסקים וחברות במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית והצעת שירותיהם המקצועיים באופן פרטי.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס חשבונאי בכיר מדופלם?

בוגרי קורס חשבונאי בכיר מדופלם המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס ביטוח פנסיוני. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם כסוכנים או יועצים פנסיוניים מקנים הכנה לבחינות הרישוי החיצוניות מטעם המפקח על הביטוח והרשות לניירות ערך. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס אימון עסקי. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לסיוע לבעלי עסקים מתוך כוונה לשפר את הארגון, החברה או העסק ולהעניק להם הכוונה שתיצור שינויים חיוביים ותתרום להצלחתו הכללית.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ