ייעוץ לימודים חינם!

קורס ביטוח פנסיוני

מה כדאי לדעת על קורס ביטוח פנסיוני?

תחום הביטוח הפנסיוני נוגע לכל אחד ואחת מאיתנו ועל כן בעלי המקצוע בתחום זה מבוקשים במיוחד. בתחום ישנם שני בעלי מקצוע עיקריים: סוכן פנסיוני ויועץ פנסיוני. הסוכן הפנסיוני הוא בעל המקצוע האחראי על מתן ייעוץ בנושא כדאיות החיסכון והוא קשור למוצר אותו הוא משווק. היועץ הפנסיוני הוא בעל המקצוע שאחראי על כדאיות החיסכון באופן אובייקטיבי וללא קשר למוצר או לגוף כלשהו. לשם כך עליו לסיים לימודי יסודות הביטוח.

הלימודים בקורס ביטוח פנסיוני, הנקראים גם לימודי ייעוץ ושיווק פנסיוני, מוצעים במגוון מכללות בכל רחבי הארץ וכוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב זה. לימודים אלו מקנים הכנה לבחינות הרישוי החיצוניות אשר נערכות על ידי המפקח על הביטוח והרשות לניירות ערך. המשתתפים יוכשרו להתנהל מול סוכני ביטוח, טיפול בתביעות, לערוך עדכוני פוליסה ולהתמודד עם ביטוחים, קופות גמל, ביטוחי מנהלים, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות ועוד.

למי מתאים ללמוד קורס ביטוח פנסיוני?

1
קונבציונלי
2
יזם
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס ביטוח פנסיוני?

הפנסיה היא אחד הנושאים החשובים והמשפיעים ביותר בנוגע לעתידו של כל אחד ואחת מאיתנו, והיא זו אשר תקבע את איכות החיים שלנו לאחר הפרישה מהעבודה. הביטוח הפנסיוני הוא תכנית חיסכון שנועדה להבטיח מענה לאדם העובד בשלושה מצבים: זקנה - גיל הפרישה בו העובד מפסיק את עבודתו, נכות - פגיעה בכושר העבודה של העובד אשר מובילה להפסקת העבודה ומוות - פגיעה בפרנסת המשפחה כתוצאה ממות המפרנס.

הביטוח הפנסיוני הוא הכנסה חודשית, כתחליף להכנסה קבועה ממשכורת. צבירה בביטוח פנסיוני משמשת לעתים כהכנסה למשך עשרות שנים. הביטוח מעניק לאדם ולמשפחתו מקור הכנסה חליפי במקרה של הפסקת הכנסה גם לפני גיל פרישה. על כן ניתן להבין את חשיבות הנושא, ומדוע בעלי המקצוע בתחום זה מבוקשים במיוחד.
פתיחה

למי מתאים קורס ביטוח פנסיוני?

הלימודים בקורס ביטוח פנסיוני פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הפיננסים ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים המעוניינים לשפר את הביטוח הפיננסי האישי שלהם ולהשתלב בתפקידי הייעוץ או השיווק הפנסיוני באמצעות רכישת הכשרה מקצועית ואיכותית. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים אנשי מקצוע בתחום הפיננסי והפנסיוני, יועצי מס, מנהלי כוח אדם, בעלי עסקים, סוכני ביטוח, מנהלי משאבי אנוש, חשבי שכר, מנהלי חשבונות וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס ביטוח פנסיוני?

תנאי הקבלה לקורס ביטוח פנסיוני יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. על פי רוב, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, כל עוד הם בני 18 ומעלה.

כמו כן, על המועמדים להיות בעלי עבר פלילי נקי וידע במתמטיקה ברמת שלוש יחידות לפחות. בנוסף, מרבית מוסדות הלימוד דורשים כי המועמדים יעברו ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי תחום הביטוח הפנסיוני ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס ביטוח פנסיוני?

משך הלימודים בקורס ביטוח פנסיוני עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שנה וחצי לשנתיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס ביטוח פנסיוני?

תוכנית הלימודים בקורס ביטוח פנסיוני משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: תוכניות ביטוח, שיטות פרמיה, ניהול משא ומתן, שיקול דעת, התאמה בין אופי התכנית לבין קהל היעד, ביטוחי חיים שונים, דיני עבודה, ביטוחי בריאות, חוק הגנת השכר, מיסי הכנסה, חיתום, חוק פיצויי פיטורין, חוק הסכמים קיבוציים, יסודות מתמטיים, ביטוחי מנהלים, אלטרנטיבות סוציאליות, תכנון פיננסי, ביטוח לאומי ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס ביטוח פנסיוני?

לבוגרי קורס ביטוח פנסיוני אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו אינה מקנה רישיון לעסוק בתחום, ורק לאחר שיעברו את בחינות הרישוי מטעם המפקח על הביטוח והרשות לניירות ערך, בהתאם לתקנות הפיקוח על השירותים הפיננסים, יקבלו הבוגרים את הרישיון המיוחל.

בפני בוגרי קורס ביטוח פנסיוני עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חברות ביטוח פרטיות, ארגונים ממשלתיים, חברות ועסקים, הן במגזר הציבורי והן במגזר העסקי. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית והצעת שירותיהם המקצועיים באופן פרטי.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס ביטוח פנסיוני?

בוגרי קורס ביטוח פנסיוני המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס ייעוץ מס. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם למתן שירות מקצועי, ייעוץ והכוונה בתחום המיסוי ולסיוע ללקוחותיהם בייעול תהליכים ועבודה מול רשויות המס. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס אימון עסקי. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לסיוע לבעלי עסקים מתוך כוונה לשפר את ארגונם, יעניקו להם הכוונה, יצרו שינויים חיוביים בארגון ויתרמו להצלחתו הכללית.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ