ייעוץ לימודים חינם
קורס מזכירות משפטית

קורס מזכירות משפטית

מה כדאי לדעת על קורס מזכירות משפטית?

המזכיר או המזכירה המשפטית הם בעלי מקצוע אשר אחראים על ניהול המשרד המשפטי, עבודתם משלבת בין תחומי האדמינסטרציה והמזכירות לבין תחום המשפט. נוסף על העבודה השוטפת שכרוכה בתפקיד, כמו קבלת קהל, קביעת פגישות, סידור ניירת ותיקים, ניהול ספקים ונותני שירות וכדומה, המזכיר המשפטי מתנהל מול עורכי דין, בתי משפט, לשכות משפטיות וכדומה, ועל כן עליו להכיר לעומק את התחום ואת מאפייניו.

הלימודים בקורס מזכירות משפטית כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום חשוב ומרכזי זה. המשתתפים יעסקו בתחומי המערכת המשפטית, הניהול, המזכירות והליכי המשפט השונים, כמו גם בעבודה אדמינסטרטיבית ומערכות המחשב השונות בתחום, תורת המשפט ועוד נושאים רבים נוספים. 

למי מתאים ללמוד קורס מזכירות משפטית?

1
קונבציונלי
2
חברתי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס מזכירות משפטית?

העובדה כי תפקיד המזכיר או המזכירה הוא תפקיד מהותי וחשוב בכל עסק, ארגון או חברה ידועה לכל. המזכירה קרובה למקבלי ההחלטות, נוכחת בישיבות חשובות, מכירה את כל העובדים הבכירים ברמה מקצועית ואישית ונמצאת בסוד העניינים של כל המתרחש בחברה. בתחום המשפטים, המזכירה המשפטית היא בעלת תפקיד חשוב, דינמי ומרכזי במיוחד. נוסף על מיומנויות ניהול המשרד שלה, היא בעלת ידע נרחב בתחום המשפטים.

המזכירה או המזכיר המשפטי הם בעלי מקצוע חיוניים במיוחד, אשר אחראים על התנהלותו השוטפת והתקינה של המשרד, קבלת קהל, קביעת פגישות, סידור הניירות, הטפסים והתיקים, ניהול הספקים ונותני השירות, קבלה ושליחה של מיילים או פקסים, מענה טלפוני וכל מה שקשור במנהלה. בסיום קורס מזכירות משפטית, הבוגרים משתלבים בקלות במקומות תעסוקה רבים, כמו משרדי עורכי דין ובתי משפט.
פתיחה

למי מתאים קורס מזכירות משפטית?

הלימודים בקורס מזכירות משפטית פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום האדמינסטרציה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים שאוהבים סדר וארגון, בעלי זיקה לתחום המשפטים, אחראים ובעלי יכולת עבודה תחת לחץ המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום רווחי ומרתק זה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים מזכירות העוסקות בתחום זה מכבר ויש ברצונן להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהן.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס מזכירות משפטית?

תנאי הקבלה לקורס מזכירות משפטית יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, מציבים דרישות קבלה בסיסיות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, כל עוד הם בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה.

כמו כן, דורשים מוסדות לימוד רבים כי המועמדים יהיו בעלי ידע בסיסי בשפה האנגלית, שליטה ברמת משתמש ביישומי המחשב והאינטרנט ומעבר ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים. מטרת הריאיון היא לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. 

פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מזכירות משפטית?

משך הלימודים בקורס מזכירות משפטית עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 200 ל-500 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס מזכירות משפטית?

תוכנית הלימודים בקורס מזכירות משפטית משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: ארגון וניהול משרד, הנהלת חשבונות משרדית, כתיבה מנהלית, פתיחה וסגירה של תיקי לקוחות במשרד, מילוי טפסים משפטיים, גביית כספים מלקוחות, חוזים, מילוי טפסים למס שבח, מעקב אחר הגשת טפסים ותכתובות, תכתובות עסקיות, רישום פרוטוקולים, הכרת מינוחים מקצועיים באנגלית, היכרות עם מערכת המשפט בישראל, דיני קניין, דיני מקרקעין, דיני חוזים ומכר, דיני נזיקין, דיני עבודה ותאגידים, דיני עונשין, דיני מעמד אישי, דיני שטרות, תוכנות לניהול משרד עורכי דין, תוכנות Office, אבטחת מידע וסודיות, אתיקה מקצועית, אנגלית עסקית ומשפטית, הנהלת חשבונות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מזכירות משפטית?

לבוגרי קורס מזכירות משפטית אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם. קורסים אשר נלמדים בפיקוח משרד הכלכלה מקנים לבוגריהם תעודת גמר יוקרתית ואיכותית מטעם משרד התמ"ת.

בפני בוגרי קורס מזכירות משפטית עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מוסדות משפטיים שונים, בתי משפט, מפעלים, משרדי עורכי דין, בנקים ובמחלקות המשפטיות בחברות, בארגונים ובעסקים השונים. לאחר שיצברו ניסיון תעסוקתי יוכלו הבוגרים להמשיך לתפקידי ניהול לשכה ופיקוח על התפקוד השוטף של כלל העובדים בחברה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מזכירות משפטית?

בוגרי קורס מזכירות משפטית המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס מזכירות רפואית. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להשתלבות בתפקיד חשוב ומרכזי במערכת הבריאות המשלב בין תחומי האדמינסטרציה ושירות הלקוחות לבין עולם הרפואה. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס הקלדה עיוורת. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים במיומנות חשובה זו המאפשרת הקלדה מהירה מבלי להסיט את המבט בין המסך למקלדת, כמו גם מונעת טעויות הקלדה. 

ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ