ייעוץ לימודים חינם
קורס חיתום אלמנטרי

קורס חיתום אלמנטרי

לימודי חיתום אלמנטרי - רוצים לעבוד בתחום הביטוח?

תחום החיתום האלמנטרי כולל בתוכו את מרבית הביטוחים הסטנדרטיים, ביניהם: ביטוח רכש, ביטוח דירה, ביטוח רכב, ביטוח נזקים שונים, ביטוח אשראי וכדומה, אך אינו כולל ביטוחי חיים וביטוחי בריאות. החתמים האלמנטריים הינם עובדים שכירים אשר מהווים כוח עזר של סוכני הביטוח או חברות הביטוח, אשר יש ביכולתם לחסוך סכומי כסף נכבדים למעסיקיהם ולתרום לרווחיהם. 

תפקידו של החתם הוא לבחון האם ניתן לבטח את המועמד, אילו הגנות יש לדרוש כתנאי לביטוח ומהו המחיר אותו יש לגבות ממנו עבור השירות, בהתאם למצב רכושו של המועמד לביטוח, תוך התחשבות בגורמים רבים. שיקול הדעת המקצועי של החתם הינו בעל חשיבות ומשמעות גדולה בקבלת ההחלטה ועל כן, על החתם להכיר לעומק את כל הגורמים שעשויים להשפיע עליה.

למי מתאים ללמוד קורס חיתום אלמנטרי?

1
יזם
2
קונבציונלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס חיתום אלמנטרי

רכישת ביטוח אלמנטרי הינה תהליך מורכב ומסובך, לצד הבעת נכונותו של המבוטח לשלם סכום חודשי עבור ביטוח אופציונאלי, על חברת הביטווח להסכים לבטח את אותו המועמד ולקבוע את גובה התשלומים. לכן, קיימת דרישה מתמדת לאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום, שיש באפשרותם לאבחן את מצב רכושו של המועמד לביטוח ולקבוע את מחיר הביטוח ואת ההסכם הביטוחי.

הלימודים בקורס חיתום אלמנטרי כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום חשוב ומרכזי זה. המשתתפים יתמקצעו בתחום ביטוח הרכב, הדירה, הנזקים, האשראי והעסקים, יוכשרו לקביעת ההגנות הנדרשות כתנאי לביטוח, לתמחור הביטוח, הערכת הצעות לביטוח ועוד.
פתיחה

למי מתאים קורס חיתום אלמנטרי?

הלימודים בקורס חיתום אלמנטרי פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הביטוח ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים מסודרים, בעלי חשיבה אנליטית והבנה מספרית ועסקית, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם להשתלב בשלל המשרות בתחום. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים עובדי חברות ביטוח, עובדי משרדים, עובדי סוכנויות ביטוח וגדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהרחיב את תחומי פעילותם.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס חיתום אלמנטרי?

תנאי הקבלה לקורס חיתום אלמנטרי יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, מציבים דרישות קבלה בסיסיות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, כל עוד הינם בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה.

מוסדות לימוד רבים דורשים מן המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להתקבל לקורסים המזורזים בתחום, על המועמדים להיות בעלי ניסיון מעשי בעבודה בתחומי הביטוח או בוגרי קורסים בסיסיים בתחום זה.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס חיתום אלמנטרי?

משך הלימודים בקורס חיתום אלמנטרי עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים כ-400 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של כשנה. קורסים מזורזים לבעלי ניסיון בתחום כוללים בין 120 ל-200 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני חודשים ספורים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס חיתום אלמנטרי?

תכנית הלימודים בקורס חיתום אלמנטרי משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מבוא לביטוח, יסודות הביטוח, דיני ביטוח, מבוא לביטוח משנה, ענפי ביטוח שונים, דיני נזיקין, ענף הביטוח בישראל, ביטוח אובדן רווחים, פוליסה לביטוח אש וסיכונים נלווים, תביעו בביטוח רכוש ובביטוח הנדסי, ביטוח ענפי רכוש, ביטוח תאונות אדם, ביטוח רכב חובה, רכוש וביטוחי חבויות, תביעות בענפי תאונות אישיות, היבטים כלכליים בביטוח, מניעה ובטיחות בעבודה, רישוי עסקים, אחריותו המקצועית של החתם ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס חיתום אלמנטרי?

לבוגרי קורס חיתום אלמנטרי אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס חיתום אלמנטרי עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חברות ביטוח, מחלקות ביטוח, ארגונים גדולים וציבוריים, מסגרות הפועלות עם מגוון ביטוחים, מחלקות ביטוח של חברות וארגונים ועוד. לאחר ההכשרה המקצועית שעברו, בה רכשו את מרב הכלים והמיומנויות בתחום, יהוו בעלי מקצוע מבוקשים ואיכותיים במיוחד בשוק.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס חיתום אלמנטרי?

בוגרי קורס חיתום אלמנטרי המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס ביטוח פנסיוני. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לייעוץ ושיווק של ביטוח פנסיוני ומהווים הכנה לבחינות הרישוי הנערכות על ידי המפקח על הביטוח והרשות לניירות ערך.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס חשבי שכר. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לניהול חשבונות העסק, ניהול שכר העובדים וזכויותיהם, עיבוד תלושי השכר ועוד.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ