תואר ראשון בסטטיטיקה

רוצה ללמוד את האמת מאחורי המספרים?

לימודי סטטיסטיקה עוסקים באיסוף נתונים כמותיים, ניתוחם והגעה למסקנות ולקחים שיוכלו להביא להתייעלותן של חברות וארגונים שונים, לעזור בקביעת מדיניות ממשלתית, להצביע על מגמות כלכליות, לצפות מגמות עתידיות ועוד. הסטטיסטיקה מסתמכת על תורת ההסתברות ולעתים קרובות גם על הנחות פרקטיות. בהתאם לכך מתעוררת הסוגיה על אודות סיווגה של הסטטיסטיקה כענף בתחום המתמטיקה או בתחום מדעי הטבע והחברה.

עקרון הסטטיסטיקה הוא הסתמכות על הנתונים כמכלול תוך הסתכלות על משתנה מסוים, והיא מקלה על ניתוח איברים בקבוצה בשל היותה מדגם מייצג של הכלל. תחומי המדע השונים כמו: פיזיקה, כימיה, מדעי החברה ועוד מתבססים ונשענים על הסטטיסטיקה, ולכן היא חיונית להבנת כל תחום.

למידע על תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה לחצו כאן

לימודי סטטיסטיקה

אם אתה בעל ראש מתמטי ומגלה עניין בתחומי המחקר השונים ייתכן שלימודי סטטיסטיקה עשויים להתאים לך. לימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה הִנם לימודים אינטנסיביים וקשים שכן מדובר בהתעסקות עם נוסחאות רבות ומספרים. אם החלטתם ללמוד סטטיסטיקה כדאי שתיקחו בחשבון שמדובר בשלוש שנים עמוסות בתכנים. לימודי סטטיסטיקה דורשים ראש מתמטי וחשיבה אנליטית ומתאימים בעיקר לאלו מכם המפגינים יכולות מתמטיות ברמה גבוהה, אך לא רק.

תחום הסטטיסטיקה אינו משיק לחלוטין למתמטיקה ולכן גם אנשים שאינם שולטים בתחום המתמטיקה ומגלים עניין בסטטיסטיקה יוכלו ללמוד סטטיסטיקה ולהשתלב בצורה טובה בלימודי התואר. הסטטיסטיקה עוסקת בתחומי המחקר השונים ולכן היא רב תחומית ומתאימה עבור אלו מכם שמתעניינים במחקר בתחומים שונים. נוסף על כך, משום שמדובר בהתעסקות מול נתונים ודוחות, נדרשת מידת דיוק רבה וכמוכן ריכוז ותשומת לב לפרטים הקטנים.

מה לומדים בסטטיסטיקה?

סטטיסטיקה היא למעשה מדע המאגד כלים חשובים - כלים המשמשים למחקר, פיתוח ועבודה שוטפת במגוון תחומים: חקלאות, מדע המדינה, פסיכולוגיה, רפואה, ביולוגיה, מחשבים והייטק, כלכלה, פיזיקה, תעשייה, ניהול, חינוך, עבודה סוציאלית ועוד. הכלים המצויים במדע הסטטיסטיקה - עיוניים ומעשיים, דרכי חשיבה, ומיומנות בשימושי מחשב - הם חיוניים ונדרשים להבנה, ניתוח וייעול של מערכות מורכבות שבדרך כלל נמצאות בתנאי אי ודאות ודורשות איסוף וניתוח נתונים.
 
במהלך לימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה יעברו הסטודנטים קורסים בנושאים שונים כמו למשל: לוגיקה, תוכנות סטטיסטיות, הסקה סטטיסטית, הסתברות, תורת המידה, אלגברה לינארית, סטטיסטיקה יישומית, תכנות, סטטיסטיקה עיונית, משוואות דיפרנציאליות, תורת ההתפלגויות, אלגברה לינארית, מבוא לטופולוגיה, מודלים סטטיסטיים,, לוגיקה מתמטית, תורת הקבוצות, טופולוגיה ועוד.

מסלול הלימודים לתואר ראשון בסטטיסטיקה

לימודי סטטיסטיקה נלמדים במכללות ובאוניברסיטאות במסלולים שונים לתואר ראשון תלת שנתי, חד חוגי מורחב, או דו חוגי (מגוון חוגים כאשר השילוב ייחודי בכל מוסד ומוסד). יצוין כי ניתן לשלב את לימודי התואר הראשון עם תעודת הוראה וכן להמשיך ללימודי לתואר שני. הביקוש ללימודים אלה אינו גבוה בדרך כלל, אולם בארץ ובעולם מסתמנת דרישה למומחים בתחום וצפוי כי דרישה זו תתגבר עם השנים.

במהלך הלימודים ייחשפו הסטודנטים לתחומים רבים וירכשו כלים לאיסוף נתונים וניתוחם בצורה שתוכל לסייע ככל שניתן להתייעלות בתחומים השונים בארגונים. הסטודנטים יתנסו בחישוב נתונים סטטיסטיים באמצעות תוכנות ייעודיות במחשב. כמו כן, יתרגלו הסטודנטים את ניתוח הנתונים ומציאת מסקנות ולקחים בעזרתם. בתום לימודי התואר תוענק לבוגרים תעודת תואר ראשון B.A. בסטטיסטיקה או במתמטיקה.

מדוע ללמוד סטטיסטיקה?

לימודי סטטיסטיקה לתואר ראשון שואפים להכשיר אנשי מקצוע בתחומי הסטטיסטיקה וההסתברות, וגם לאפשר לכלל הסטודנטים במוסדות הלימוד השונים מחוגים שונים לרכוש כלים הסתברותיים וסטטיסטיים שישמשו אותם במסגרת מחקריהם ולימודיהם. לימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה בנויים מכמה חטיבות והתמחויות. הסטודנט יבנה לו תכנית לימודים לפי כישוריו ושאיפותיו, כאשר מגוון ההתמחויות והתחומים עצום: אקטואריה, פיננסים, ביטוח, קרנות פנסיה, בנקאות, חשבון אינפיניטיסימלי, הסתברות, אלגברה לינארית, סטטיסטיקה ועוד.

מה עושים עם תואר ראשון בסטטיסטיקה?

עם סיום לימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה, יוכלו הבוגרים להשתלב במשרות מפתח בשוק לדוגמה: השתלבות במוסדות ממשלתיים, השתלבות במשרות מפתח במכוני סקרים ועוד. נוסף על כך, יוכלו הבוגרים להמשיך ללימודי תואר שנים בתחומים משיקים כמו: לימודים בתחום מדעי המחשב, לימודים בתחום המתמטיקה, לימודי כלכלה, לימודי הוראה וכו'; כמו כן באפשרותם להשתלב במכוני מחקר ו/או לעסוק במחקר עצמאי ולעבוד כסטטיסטיקאים.

במסגרת התפקיד יהיו אחראים על פיתוח מודלים אנליטיים שיסייעו לשיפור רווחיות החברה, ביצוע ניתוחים שוטפים, ניתוח עסקי, הפקת דוחות ועוד. יחד עם זאת יוכלו בוגרי התואר להשתלב באקדמיה, לעבוד כמתמטיקאים, לעבוד בהוראה וכן להשתלב במוסדות פרטיים, ציבוריים ואקדמיים, בו נדרשים ומתבצעים יישומי סטטיסטיקה, הסתברות וחקר ביצועים במגוון הקשרים כגון כלכלה, ביולוגיה, מחשבים, היי טק, ניהול ועוד. בין התפקידים המוצעים לבוגרי לימודי סטטיסטיקה בשוק: אנליסטים שיווקיים בחברות הגדולות, אנליסט סיכונים, רכזי תכנון ובקרה ועוד.

תנאי קבלה לתואר ראשון בסטטיסטיקה

תנאי קבלה - לימודי סטטיסטיקה שונים בכל מוסד לימודים המציע לימודי סטטיסטיקה. חלק ממוסדות הלימודים דורשים ציון סכם (שקלול ממוצע ציוני בגרות יחד עם ציון פסיכומטרי וקריטריונים נוספים) בגובה מסוים, חלק ממוסדות הלימוד מסתפקים בממוצע ציוני בגרות או בראיון אישי בלבד. ישנם הרבה מוסדות שמציעים מכינות קדם אקדמיות, מכינות לבני 30 ומעלה ועוד מגוון אפשרויות קבלה. אם החלטתם ללמוד סטטיסטיקה כדאי לברר מראש מהם תנאי הקבלה הנדרשים במוסדות הלימוד השונים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בסטטיטיקה?

1
חוקר
2
קונבציונלי
3
אמנותי

פחות מתאים

יזם
ריאלי
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים תואר ראשון במתמטיקה?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור ירושלים

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר