תואר שני בכלכלה

בואו להבין איך עסקים פועלים!

לימודי תואר מוסמך בכלכלה נועדו להקנות לתלמידים ידע מעמיק והשכלה רחבה בתחומי הכלכלה השונים, ולהכשיר את הסטודנטים לעבודה מחקרית לקראת לימודי כלכלה בתואר שלישי. מגמת הלימוד המבוקשת ביותר בתואר שני בכלכלה היא מגמת מנהל עסקים. במגמה זו מושם דגש על הקשר שבין כלכלה ומנהל עסקים ועל הכרות עם שוק ההון. במהלך התואר נלמדות תאוריות כלכליות המעניקות לסטודנטים כלי ניתוח כמותיים מתוך כוונה להכשיר חוקרים וכלכלנים מצויינים בתחומם.

במסגרת הלימודים הסטודנטים ייחשפו לכלכלות של משקים זרים, וכן ינתחו תהליכים ותופעות במערכת הפיננסית המקומית והעולמית. הלימודים מיועדים לבוגרי תואר ראשון בכלכלה או במנהל עסקים אשר רוצים להיות מוכשרים לתפקידי מפתח במגזר הפרטי והציבורי. כמו כן, הלימודים נחוצים לבוגרי תואר ראשון שרוצים להתחיל קריירה אקדמית בתחומי המחקר וההוראה במוסדות לימוד ומחקר להשכלה גבוהה. גם בוגרי תואר ראשון מתחומים שאינם כלכלה או מנהל עסקים יכולים להשתלב בלימודים אלו, במטרה להכשיר עצמם ככלכלנים ויועצים פיננסים בחברות ובארגונים, או כעצמאיים.

תנאי קבלה לתואר שני בכלכלה

מוסדות ההשכלה ללימודים מתקדמים דורשים כתנאי קבלה ראשוני, ממוצע של 80 ומעלה או 85 ומעלה בציוני התואר הראשון, בהתאם לדרישות החוג. בוגרי תואר ראשון מתחומים אחרים ידרשו להשלים מספר קורסי מבוא ויסודות תיאורטיים בכלכלה בשנת הלימודים הראשונה על מנת להמשיך בלימודיהם. בין קורסי ההשלמה הנדרשים: מבוא לכלכלה, מבוא להסתברות, מבוא לסטטיסטיקה, מיקרו ומאקרו כלכלה ברמות 1 ו-2, וחדו”א ברמות הבסיס. בוגרי אוניברסיטאות ומוסדות השכלה גבוהים מחו"ל ידרשו לעבור בהצלחה מבחן GRE ומבחן יע”ל.

משך הלימודים בכל המסלולים הינו שנתיים, כשאת עבודת הגמר במסלול המחקרי ניתן להשלים, במרבית המקרים עד תום השנה השלישית.

מסלולי לימוד לתואר שני בכלכלה

המסלול המחקרי כולל כתיבת עבודת גמר מחקרית (תזה) בסיומו והוא זה המכשיר תלמידים לקראת המשך לימודים בתואר שלישי. במסלול זה הסטודנט מלווה במנחה תזה מחברי הסגל האקדמי בחוג, ובנוסף לכך הוא נדרש ללמוד מקצועות חובה על פי דרישות המחלקה ומספר מקצועות על פי בחירתו מתוך קטלוג הקורסים. כמו כן, הסטודנט נדרש להשתתף במספר סנדאות וסמינרים על פי תכנית הלימודים.
 
המסלול הלא מחקרי דורש כתיבת עבודת גמר (ללא תזה) בסיום הלימודים בהיקף של סמינריון. כמו כן, במסלול זה הסטודנטים לומדים מספר רב יותר של קורסים במקצועות הבחירה. גם במסלול זה נדרשים התלמידים להשתתף במספר סדנאות וסמינרים בהתאם לדרישות החוג. מסלול זה מתאים במיוחד לבעלי מקצועות במגזר הפרטי והציבורי הרוצים להרחיב את השכלתם בכלכלה וכן לשפר את אפשרויות ההעסקה שלהם.

מגמות בתואר שני בכלכלה

מוסדות הלימוד מציעים תכניות המשלבות בין כלכלה לבין תחומים אחרים משיקים או תכניות המתמקדות במגמת התמחות מסוימת. כאמור, המגמה המבוקשת ביותר בקרב הסטודנטים היא מגמת כלכלה ומנהל עסקים. מגמות אפשריות נוספות הן: כלכלה עיונית, התמחות במימון ובנקאות, כלכלה וסטטיסטיקה, כלכלה ומדיניות ציבורית והתמחות בחקר הרציונליות.
 

מה לומדים בתואר שני בכלכלה?

לימודי תואר שני בכלכלה כוללים מחקר, עיסוק והתמחות בנושאים רבים, מרתקים ומגוונים, ביניהם: מיקרו כלכלה, מאקרו כלכלה, כלכלת אינפורמציה, תורת ההחלטות, אקונומטריקה, שיטות מתמטיות בכלכלה, תורת המשחקים, מערכות מידע, אלגברה ליניארית לכלכלנים, כלכלת משפחה, ניהול, אסטרטגיה, התנהגות ארגונית, צמיחה, כלכלת עבודה, כלכלה ואבולוציה, דו"חות כספיים.
 
נושאים נוספים: משאבי אנוש, דיני חברות, מחזורי עסקים, ביטוח, שוק ההון, מסחר בינלאומי, משפט וכלכלה, ניירות ערך, כלכלה ואתיקה, חברה וכלכלה, מימון, ניהול השיווק, ניהול מיזוגים ורכישות, חשבונאות, מדיניות פיסקלית, מודלים דינמיים בכלכלה, הסתברות וסטטיסטיקה, הגבלים עסקיים, ניהול מערכת תפעולית, שיטות מתמטיות בכלכלה ועוד.
 

מה עושים עם תואר שני בכלכלה?

בוגרי תואר שני בכלכלה יוכלו למלא מספר תפקידים בחברות וארגונים מן המגזר הציבורי ומן המגזר הפרטי. בין המשרות האפשריות הפתוחות בפני כלכלנים: ייעוץ ומחקר פיננסי, ייעוץ השקעות בשוק ההון, בנדל”ן ובתחומים אחרים, הנהלת חשבונות, אנליזה בחברות ותאגידים, שיווק פיננסי, ניהול כספים, חישוב בגופים וחברות ועוד.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר שני בכלכלה?

1
חוקר
2
קונבציונלי
3
יזם

פחות מתאים

אמנותי
ריאלי
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

פורום ייעוץ לימודים

ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23
עידן // בתאריך 01.06.2017 בשעה 12:35

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר