תואר ראשון בפסיכולוגיה

רוצה ללמוד על רזי הנפש?

רוצה ללמוד פסיכולוגיה? פסיכולוגיה, תורת / מדע הנפש, היא תחום השייך למדעי החברה ואשר עוסק בחקר הנפש וההתנהגות של האדם ובעלי החיים. על פי חוק, בישראל, פסיכולוג הינו מי שהוסמך לעסוק בפסיכולוגיה, כאשר, בפסיכולוגיה רשאים לעסוק רק בעלי תואר שני ומעלה בפסיכולוגיה אשר רשומים ב"פנקס הפסיכולוגים" שבמשרד הבריאות ועברו תקופת התמחות.

לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה, אם כן, אינם מעניקים רישיון לעבוד כפסיכולוג, אלא משמשים כרקע והכנה לקראת לימודי תואר שני. סטודנטים רבים משלבים לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון עם מגוון חוגים. דוגמאות למסלולי לימוד שונים: תואר ראשון בכלכלה ופסיכולוגיה, תואר ראשון במדעי המדינה ופסיכולוגיה, תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה ועוד. 

למידע על תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה לחצו כאן

לימודי פסיכולוגיה

לימודי פסיכולוגיה מיועדים לאנשים שיש להם סבלנות רבה והם אוהבים לעזור לאנשים אחרים ולהקשיב לבעיותיהם. זאת ועוד, לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון מיועדים לאנשים המתעניינים בנפש האדם והמעוניינים לחקור אותה. כמו כן, הנרשמים ללימודי פסיכולוגיה צריכים להביא בחשבון שמדובר בלימודים קשים ותובעניים. כדי להצליח בתואר יש צורך בהגשת מטלות, מעבר מבחנים, הגשת עבודות, השתתפות מלאה בשיעורים ועוד.

מדוע ללמוד תואר ראשון בפסיכולוגיה?

לימודי פסיכולוגיה - לימודים אקדמיים בתחום - נחשבים למבוקשים ומאתגרים ובישראל הם ניתן ללמוד תואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטאות ומכללות. לימודי פסיכולוגיה נלמדים במסלול חד חוגי או לחילופין - במגוון שילובים מבוקשים. כמו כן, ניתן ללמוד פסיכולוגיה במסגרת לימודי ערב. לימודי פסיכולוגיה שואפים להקנות לסטודנטים ידע בסיסי בתיאוריה ובמחקר של הפסיכולוגיה בתחומיה השונים.

בבסיסו של מדע הפסיכולוגיה ניצבת הנחה, שלפיה התנהגות האדם ובעלי חיים איננה מקרית, אלא מובנית ומושתתת על חוקיות מסוימת, אותה שואפים הפסיכולוגים להכיר ולהבין כדי לטפל בבעיות התנהגותיות של האדם ובעלי חיים וכדי לחזות את התפתחותן. במסגרת לימודי פסיכולוגיה ילמדו הסטודנטים להכיר חוקיות זו ויזכו ללמוד מושגים בסיסיים ומרכזיים במדע הפסיכולוגיה, יתנסו באופן בסיסי במחקר בתחום ואף בטיפול וילמדו להכיר את הכלים המדעיים המשמשים את הפסיכולוגים.

מה לומדים בתואר ראשון בפסיכולוגיה?

לימודי פסיכולוגיה כוללים נושא לימוד רבים ומגוונים, ביניהם: סטטיסטיקה, פסיכולוגיה ורפואה, פסיכולוגיה פיסיולוגית, מדעי ההתנהגות, תפיסה חושית, פסיכואנליזה, פסיכולוגיה והתפתחות בילדים, מבוא לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה רפואית, שיטות ודרכי מחקר בפסיכולוגיה, יישומי מחשב, פסיכולוגיה של יחסים בקבוצות וארגונים, פסיכופתולוגיה, תורת האישיות, נוירופסיכולוגיה, פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגיה של בעלי חיים, פסיכולוגיה ארגונית ועוד.

כל סטודנט יכול לבחור מסלול משולב בתחומים המדברים אל לבו, בתנאי שהוא מתקבל לשתי המחלקות, כמובן. כמו כן, ישנם מוסדות לימוד המציעים לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה במתכונת חד-חוגית למעוניינים ללמוד לתואר ראשון בפסיכולוגיה בלבד. אפשרויות ללימודי המשך לאחר תואר ראשון בפסיכולוגיה עם סיום לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה, יכולים בוגרי המסלול לפנות לאחד ממסלולי הלימוד לתואר שני, ביניהם לימודי פסיכולוגיה קלינית, לימודי פסיכולוגיה חברתית, לימודי פסיכולוגיה רפואית ועוד.

כמה זמן לומדים פסיכולוגיה?

לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון נמשכים בדרך כלל כ-3 שנים. אף על פי כן, במהלך הלימודים ייתכן שתגלו כי עליכם לפרוש את התואר ל-4 שנים, בייחוד אם אתם משלבים לימודי פסיכולוגיה עם תחומים אחרים, כן לעתים קרובות מופעל לחץ לימודי משתי מחלקות הלימוד. כדי להקל על הלחץ ולהשיג ציונים טובים יותר, ייתכן שתשקלו לפרוש את התואר לחצי שנה נוספת ואף לשנה. כמו כן, הסיבות להארכת התואר יכולות להיות גם שילוב עבודה ולימודים, שילוב חיי משפחה ולימודים ועוד.

לימודי המשך בפסיכולוגיה

כאמור, בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה המעוניינים לעבוד כפסיכולוגים יידרשו ללמוד לתואר שני. יש להביא בחשבון שהקבלה ללימודים אינה קלה, והיא מתבססת בדרך כלל על ממוצע ציונים גבוה בתואר הראשון, ציון מבחן מתא"ם, ראיונות קבלה ועוד. במסגרת לימודי תואר שני בפסיכולוגיה ניתן להשתלב במגוון התמחויות: פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה רפואית, פסיכולוגיה קוגניטיבית ועוד.

מה עושים עם תואר ראשון בפסיכולוגיה?

מה עושים עם תואר ראשון בפסיכולוגיה? חשוב להדגיש כי בעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה יכולים להשתלב בשוק העבודה במגוון תחומים והם לא ימצאו עצמם מחוסרי עבודה. בוגרי לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה שירצו לעסוק בטיפול או בייעוץ ולעסוק כפסיכולוגים יצטרכו להמשיך ללימודי תואר שני המציעים מגוון רחב של התמחויות.

במקביל, יוכלו בוגרי התואר הראשון בפסיכולוגיה לעבוד כיועצים או מנהלים בחברות כוח אדם וחברות השמה ובמחלקות של משאבי אנוש בחברות פרטיות, ציבוריות ובעסקים; לעבוד כמדריכים ומטפלים (לא מקצועיים) במוסדות שונים כגון מוסדות שיקומיים, בתי חולים לחולי נפש ועוד; כמו כן, יכולים בוגרי התואר להשתלב בתחומי החינוך וההוראה ו/או לעבוד במערכות, עסקים ועמותות הפועלים בתחומים חברתיים.

תנאי קבלה לתואר ראשון בפסיכולוגיה

ציון הפסיכומטרי הנדרש לשם קבלה למסלול לימודי פסיכולוגיה משתנה ממוסד לימודים אחד לאחר, ותלוי במידה רבה גם בממוצע הבגרות של המועמד. על מנת לדעת מהו הציון הדרוש, יש לפנות ישירות למוסד הלימודים הרלוונטי ולבדוק. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור הבא תנאי קבלה - לימודי פסיכולוגיה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בפסיכולוגיה?

1
חוקר
2
חברתי
3
אמנותי

פחות מתאים

קונבציונלי
יזם
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים תואר ראשון בפסיכולוגיה?

כל הארץ

פורום ייעוץ לימודים

בר // בתאריך 23.06.2017 בשעה 14:55
ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר