תואר שני בפסיכולוגיה

בואו להכיר את סוגי ההתמחויות

על פי החוק הישראלי, רשאים לעסוק בפסיכולוגיה רק בעלי תואר שני ומעלה שרשומים ב"פנקס הפסיכולוגים" שבמשרד הבריאות ועברו תקופת התמחות. מאחר ולימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה אינם מעניקים רישיון לעבוד כפסיכולוג, מי שכן רוצה לעסוק במקצוע חייב להמשיך ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה. בשל האמור, לימודי תואר שני בפסיכולוגיה הפכו למבוקשים במיוחד, ולכן תנאי הקבלה ללימודים גבוהים ורבים מהמועמדים לא מצליחים להתקבל ללימודים.

בוגר שסיים את לימודי התואר השני ושואף לעסוק כפסיכולוג יידרש לעבור התמחות של שנתיים בטרם יישב על כיסא המטפל. במסגרת הלימודים ניתן להשתלב בתחומים שונים: תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, תואר שני בפסיכולוגיה רפואית, תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית, תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית, תואר שני בפסיכולוגיה שיקומית, תואר שני בפסיכולוגיה ארגונית ועוד.

מה לומדים בתואר שני בפסיכולוגיה?

לימודי תואר שני בפסיכולוגיה הם מחקריים ויישומיים ומכשירים הן לעבוד כפסיכולוג והן להמשיך לכיווני מחקר ואפילו לתואר שלישי בתחום. ניתן ללמוד תואר שני בפסיכולוגיה במסלול מחקרי או במסלול רגיל לפי העדפת המועמד; כמו כן ישנו, בחלק ממוסדות הלימוד, מסלול ישיר לדוקטורט בפסיכולוגיה, לסטודנטים מצטיינים. כאמור, תנאי קבלה לתואר שני בפסיכולוגיה הם גבוהים, כאשר התואר מיועד לבעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה או בעלי תואר ראשון במדעי ההתנהגות.

כמו כן, דרישות הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה כוללות ממוצע ציונים גבוה בתואר הראשון (בדרך כלל מעל 90), מכתבי המלצה ממרצים לתואר ראשון וריאיון אישי (בחלק ממוסדות הלימוד) וכן ישנה דרישה לעבור את מבחן המתא"ם בציון גבוה מאד (100 בדרך כלל).

מבחן מתאם

בחינת כניסה למועמדים לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה (מתא"ם), של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, אשר נערכת פעם בשנה ושואפת לבחון את ידיעותיו ומיומנויותיו של המועמד בתחום הפסיכולוגיה. בין היתר בודק מבחן המתא"ם את הידע של המועמד בסטטיסטיקה ובשיטות מחקר, את יכולת הקריאה, ההבנה והניתוח של מאמרים בפסיכולוגיה ועוד. אנו ממליצים למי שלא מתקבל לתואר שני בפסיכולוגיה לנסות ולהתקבל ללימודים לתואר שני בתחום לימודים אחר.

מסלולי לימוד בתואר שני בפסיכולוגיה

ניתן ללמוד תואר שני בפסיכולוגיה על התמחויותיה השונות או בתחומים שכנים הקרובים לפסיכולוגיה, ביניהם תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, תואר שני בפסיכולוגיה רפואית, תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית, תואר שני במדעי המוח וההתנהגות, תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית, תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של הילד, תואר שני במדעי ההתנהגות והניהול.

התמחויות נוספות: תואר שני בפסיכולוגיה שיקומית, תואר שני בפסיכולוגיה ארגונית, תואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית, תואר שני בפסיכולוגיה עסקית וניהולית, תואר שני במדעי ההתנהגות, תואר שני בפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית, תואר שני במנהל עסקים ומדעי ההתנהגות ועוד.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר שני בפסיכולוגיה?

1
חוקר
2
חברתי
3
אמנותי

פחות מתאים

קונבציונלי
יזם
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים תואר שני בפסיכולוגיה?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור השרון

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר