תואר ראשון בניהול משאבי אנוש

רוצה ללמוד להתמודד עם המשאב האנושי?

תחום משאבי האנוש הוא תחום צעיר יחסית שהחל להתפתח בסוף המאה ה- 19 יחד עם התפתחות הפטרנליזם המודרני שהתייחס לארגון כיחידה משפחתית ולפיכך דורשת מן המעביד יחס אנושי ואבהי כלפי עובדיו. תפיסה. כמו כן, התעוררה גם ההבנה שהיחסים בין העובדים לארגון אינם כה פשוטים וכי יש לנהלם בצורה מסוימת לתועלת הארגון.

לכל ארגון ישנם משאבים המניעים אותו ומאפשרים לו להגיע לתוצאות רצויות. אחד המשאבים הבולטים הוא המשאב האנושי, בני אדם המשתלבים בארגון ואילולא הם הארגון לא יכול היה להתקיים. את משאבי האנוש, העובדים בארגון, יש לדעת לנהל באופן שיביא לתפקוד יעיל ומיצוי מקסימלי. לימודי משאבי אנוש מתקיימים במגוון שילובים מבוקשים, ביניהם לימודי מנהל עסקים ומשאבי אנושלימודי מדעי ההתנהגות, תקשורת ומשאבי אנוש ועוד.  

לימודי משאבי אנוש

פיתוח גישה בהתאם לתחום משאבי האנוש הביא לפיתוח ניהול כוח האדם, תחום שחדר לארגונים רבים בדמות מחלקות כוח אדם שהשפעתן הולכת וגדלה. התחום הנ"ל התפתח והתגבש למימדיו הנוכחיים במחצית השנייה של המאה ה- 20 כתחום כולל, השואף להגיע לניצול משאבי האנוש על ידי שימוש בשינויים מבניים בארגונים השונים, השוברים את המבנה המדרגי הקלאסי.

תחום זה של פיתוח וניהול משאבי אנוש משגשג היום ונפוץ ביותר ונראה כי חשיבותו רק הולכת וגדלה. כל הארגונים משקיעים הון וזמן רב בניהול ובפיתוח המשאב האנושי. התפיסה כיום היא קיצונית הרבה יותר מבעבר, לפיה, העובד הוא המשאב היקר והחשוב ביותר למערכת, נכס שיש להשקיע בו בכדי להשביחו.

מדוע ללמוד תואר ראשון במשאבי אנוש?

כדי להפיק תועלת ממשאבי אנוש יש לנהלם בצורה טובה החל מרגע גיוסם, דרך הכשרתם ושיבוצם וכלה בהעסקתם בארגון ובתיגמולם הראוי. על ידי יישום התיאוריות במשאבי אנוש שואפים לנסח מהי ההתייחסות המתאימה ביותר לכוח האדם בארגון, על מנת שהארגון יוכל להפיק מעובדיו את התועלת המירבית ולקדם את האינטרסים שלו בצורה הטובה ביותר.

התיאוריות העוסקות במשאבי אנוש מניחות עובדי הארגון הם משאב ככל משאבי הארגון (חומרי גלם, הון וכו'), ועל כן המדובר בתיאוריה פונקציונלית השואפת לרתום את תכונות האדם לתועלת המופקת ממנו תוך ניטרול אנושיותו של האדם והתייחסות אליו כאל כלי שיש להפיק ממנו המירב בתנאים הנתונים.

מה עושים עם תואר ראשון במשאבי אנוש?

ניהול משאבי אנוש מתייחס לכל התחומים והעניינים הקשורים באופן ישיר או עקיף לעובד: גיוס עובדים, הכשרת עובדים, תנאי העסקת עובדים, שילוב נכון של העובדים בארגון, מיצוי הפוטנציאל הגלום בכל אחד ואחד מן העובדים באופן מקסימלי, רווחת עובדים, מגע עם נציגי עובדים, קידום העובדים, תיגמול העובדים, מבנה חברתי בארגון, ניהול צוות ותהליכים קבוצתיים, קבלת החלטות, איתור מוקדי כוח ופוליטיקה בארגונים, מנהיגות והובלת שינויים ועוד.

מה לומדים במשאבי אנוש?

לימודי משאבי אנוש לתואר ראשון מציעים מגוון רחב של מסלולי לימודים תואר ראשון BA תלת שנתי ניהול משאבי אנוש / תואר B.B בוגר בעסקים בהתמחות בניהול משאבי אנוש, במספר רב של מכללות, במסלול חד חוגי מורחב או דו חוגי בשילוב עם תחומים רבים, כגון: מדעי ההתנהגות, ניהול, מדעי החברה, קרימינולוגיה, כלכלה, מדעי המדינה, מנהל עסקים, פסיכולוגיה, תקשורת, לימודי מדעי ההתנהגות, תקשורת ומשאבי אנוש ועוד.

זאת ועוד, ישנם לימודי תעודה רבים בתחום זה כגון: ניהול משאבי אנוש, אבחון וכלים במיון וגיוס עובדים, ניהול משאבי אנוש וגישור, משאבי אנוש, התנהגות ארגונית, משאבי אנוש ומיומנויות ניהול, ניהול משאבי אנוש והדרכה, ניהול ופיתוח משאבי אנוש, ניהול משאבי אנוש ויחסי עבודה ועוד.

תנאי קבלה לתואר ראשון במשאבי אנוש

ציון הפסיכומטרי הנדרש לשם קבלה למסלול לימודי ניהול משאבי אנוש משתנה ממוסד לימודים אחד לאחר, ותלוי במידה רבה גם בממוצע הבגרות של המועמד. על מנת לדעת מהו הציון הדרוש, יש לפנות ישירות למוסד הלימודים הרלוונטי ולבדוק. כמו כן, ישנם מוסדות לימוד המציעים לימודי משאבי אנוש בלי פסיכומטרי.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בניהול משאבי אנוש?

1
יזם
2
חברתי
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
חוקר
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים תואר ראשון בניהול משאבי אנוש?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור השרון
מיקום בארץ: אזור הדרום

פורום ייעוץ לימודים

בר // בתאריך 23.06.2017 בשעה 14:55
ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר