תואר שני במנהל עסקים

בואו לדעת איך לנהל באמת

מנהל עסקים הינו תחום לימודים העוסק בניהול של ארגונים באופן יעיל, רווחי ומוכוון מטרה, כך שיביא לעלייה ברווחיו (ביחס בין התשואות לתשומות = הכנסות והוצאות). קבלה לתואר שני במנהל עסקים, ברוב מוסדות הלימוד בישראל, מחייבת עמידה בבחינת ה- GMAT, כמו גם עמידה ברף ציונים אשר ייקבע על ידי מוסד הלימודים. למסלולים מסוימים עשוי המועמד להידרש לניסיון ניהולי בשטח.

תואר שני מוסמך במנהל עסקים נלמד בישראל במגוון מוסדות אקדמיים המציעים מסלולים שונים ומגוונים: תואר M.BA במנהל עסקים במסלול לא מחקרי, מסלול MBA Executive למנהלים ותואר M.A במנהל עסקים במסלול מחקרי. בישראל קיים מגוון מכללות למנהל עסקים אשר מציע לימודי תואר שני במנהל עסקים. לימודים אלו מתקיימים במגוון התמחויות, ביניהן ניהול השיווק, ניהול הייצור, ניהול המימון, ניהול משאבי אנוש ועוד.

לימודי מנהל עסקים לתואר שני

לימודי תואר שני במנהל עסקים מיועדים לבעלי תואר ראשון בכל תחום שהוא, כאשר בעלי תואר ראשון במנהל עסקים ובמקצועות ניהול כגון כלכלה, חשבונאות, ניהול ועוד יוכלו להשתלב במסלול מחקרי ולהמשיך לדוקטורט ואילו בעלי תואר ראשון בתחום שונה מהנ"ל יידרשו בדרך כלל להשלים קורסים בכמה תחומי לימודים. לימודים אלה נועדו להעמיק את הידע וההבנה בתחומי הניהול השונים, כהכנה למילוי תפקידים מקצועיים וניהוליים בארגונים ופיתוח היכולת להתמודד עם מטלות ניהול שונות.
 
תחומי ההתמחות בתואר השני במנהל עסקים הם מגוונים ובהם ניתן למצוא: היבט משפטי ואתי של עולם העסקים, עסקים ממשל ופוליטיקה, שוק תחרות ומוצרים, מימון ובנקאות, שוק ההון, שיווק, ניהול בינלאומי, ייעוץ עסקי, ניהול אסטרטגי, כלכלת עסקים, חשבונאות פיננסית וניהולית, ניהול פיננסי, מערכות מידע ניהוליות, משאבי אנוש, התנהגות ארגונית, סטטיסטיקה, יסודות תורת ההחלטות, חשבונאות ניהולית, מערכות תפעוליות, חיזוי והסקה רבי משתנים, יחסי עבודה, שיווק, אסטרטגיה וניהול, יזמות וניהול היי טק, ניהול מלכ"רים ועוד.

מסלולי לימוד לתואר שני במנהל עסקים

לימודי תואר שני במנהל עסקים בתחום בתחום ניהול השיווק מכשיר את בוגריו לנהל בצורה הטובה ביותר את שיווק המוצרים ו/או השירותים שמציע הארגון לקהל הלקוחות. בתחום ניהול הייצור התואר השני במנהל עסקים מכשיר את בוגריו לנהל בצורה הטובה ביותר את ייצור המוצר על ידי בחירה בדרכים הטכניות היעילות ביותר לייצור במינימום עלויות ובמהירות מקסימלית.

מסלול מנהל עסקים לתואר שני בניהול המימון

בתחום ניהול המימון התואר השני במנהל עסקים מכשיר את בוגריו לנהל את כל הקשור למימון הפעילות הכספית של הארגון, לרבות מציאת משאבים כספיים למימון התשומות כגון ייצור, שיווק, מנהל, תזרים המזומנים הנכנס לארגון והשימוש בו, השקעות, חלוקת רווחים גיוס הון ועוד.

תואר שני בניהול משאבי אנוש

בתחום ניהול משאבי אנוש התואר השני במנהל עסקים מכשיר את בוגריו לנהל את כל הקשור להנעת העובדים בארגון והחדרת מוטיבציה על מנת שיבצעו את תפקידם ביעילות מירבית תוך שמירה על נאמנות מקסימלית לארגון.

תואר שני בניהול מערכות מידע וניהול כללי

בתחום ניהול מערכות מידע התואר השני במנהל עסקים מכשיר את בוגריו לנהל את כל הקשור למערכות המחשוב בארגון, למחשב את המחלקות בארגון ולאפשר בצורה יעילה ובטוחה למחלקות השונות לנהל את פעילותם באמצעות מחשבים. תואר שני במנהל עסקים מכשיר את בוגריו לנהל את הארגון ברמה הכללית בתחומים שונים, ביניהם, קביעת אסטרטגיה ויעדים, קביעת ערכים לארגון, יישום יעדי הארגון באמצעות המחלקות השונות של הארגון ועוד.

לימודי חקר ביצועים לתואר שני

בוגרי תואר שני במנהל עסקים יידעו, הודות להכשרתם, להשתמש במודלים וכלים מתמטיים לשיפור הניהול ברמות השונות של הארגון. כך, למשל, ברמת המנהל הכללי, יעשו הבוגרים שימוש בכלים של תורת המשחקים וההחלטות שמאפשרים קבלת החלטות אסטרטגיות מושכלות בסביבות שונות של תחרותיות. ברמת מנהל התפעול ישתמשו הבוגרים בכלי אופטימיזציה שמאפשרים פתרון בעיות הקצאה אופטימלית של משאבים מוגבלים, למשל: שיטות לניהול מלאי, קביעת מספר עמדות שירות לפי התפלגות מופע צרכנים ועוד.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר שני במנהל עסקים?

1
יזם
2
חברתי
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
חוקר
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים תואר שני במנהל עסקים?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור חיפה

פורום ייעוץ לימודים

ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23
עידן // בתאריך 01.06.2017 בשעה 12:35

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר