ייעוץ לימודים חינם!

תואר שני בהנדסה גרעינית

מה כדאי לדעת על לימודי תואר שני בהנדסה גרעינית?

הנדסה גרעינית היא תחום הנדסי שעוסק ביישומים הטכנולוגיים של הפיזיקה הגרעינית. מדובר בתחום חשוב ומועיל מאוד, שכן באמצעות צבירת ידע על אודות הגרעין נוכל לייצר מקורות אנרגיה חדשים, אמצעים טכנולוגיים לשימוש הרפואה והתעשייה ועוד. תואר שני בהנדסה גרעינית נועד להקנות ידע מתקדם לבוגרי תואר ראשון בהנדסה או תואר ראשון במדעי הטבע, וכן מיומנויות וכלים לעריכת מחקרים בתחום. 

לימודי תואר שני בהנדסה גרעינית מוצעים בדרך כלל בשני מסלולי לימוד. המסלול הראשון הוא המסלול המחקרי אשר בסיומו יגישו הבוגרים תזה. במסלול זה מפותחות יכולות המחקר של הסטודנט וניתנים לו הכלים לביצוע מחקרים בתחום ההנדסה הגרעינית. המסלול השני הוא המסלול העיוני ואין הוא דורש הגשת עבודת גמר מחקרית, אלא עבודה סמינריונית-עיונית או היבחנות במבחן סיום. מטרתו להקנות לסטודנטים ידע נרחב וכלים מקצועיים שונים.

למי מתאים ללמוד תואר שני בהנדסה גרעינית?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר שני בהנדסה גרעינית?

לימודי הנדסה גרעינית לתואר שני הם לימודים אקדמיים מתקדמים שנועדו להכשיר את הסטודנטים לעבודת מחקר, תכנון ופיתוח בתחום הגרעין, במסגרתה יוכלו לעזור לחזק ולפתח אמצעים טכנולוגיים מתקדמים לתועלת האדם. לאחר סיום התואר השני יוכלו הבוגרים להתקבל לתפקידים בכירים במשרות נחשקות, הן בהייטק ובתעשייה הביטחונית והן באקדמיה. בוגרי התואר השני יוכלו גם להתקדם למשרות בכירות יותר במקום עבודתם הנוכחי, לשפר את תנאי ההעסקה שלהם וכן את שכרם בעקבות ההכשרה האקדמית הנוספת שרכשו.

מדובר בתחום חדש יחסית, אשר נמצא בצמיחה מתמדת. בשל כך תואר שני בהנדסה גרעינית מאפשר לבוגרים להשתלב בחזית המחקר בתחום ואולי אף להגיע לגילויים פורצי דרך, שיוכלו להשפיע לטובה על האנושות מבחינה רפואית, סביבתית, מדעית וטכנולוגית. 
פתיחה

למי מתאימים לימודי הנדסה גרעינית לתואר שני?

לימודי תואר שני בהנדסה גרעינית מיועדים בעיקר לבעלי תואר ראשון בתחום זה. אי לכך ובהתאם לזאת, גם בעלי תואר ראשון במקצוע הנדסי או מדעי אחר, כגון: תואר ראשון בכימיה, פיזיקה או ביולוגיה, יוכלו להשתלב במסלול זה. הפונים ללימודי תואר שני בהנדסה גרעינית הם אלו הרוצים להעמיק את הידע שלהם בתחום ולהרחיב את כישורי המחקר שלהם. כמו כן, לימודים אלו מתאימים לסטודנטים המעוניינים לרכוש כלים ניהוליים ומחקריים הדרושים לתחום, להעמיק את כישורי המחקר שלהם ולרכוש כלים חשובים לעבודתם המקצועית בעתיד. חשוב לזכור כי לימודי התואר השני יפתחו בפני הבוגרים אפשרויות תעסוקה נוספות ומשרות ניהולית, וישפרו את מעמדם המקצועי ושכרם.

בנוסף, בוגרי המסלול המחקרי בהנדסה גרעינית וכלו להמשיך ללימודי דוקטורט בתחום. בסיום לימודי התואר השלישי, יוכלו הבוגרים להשתלב בסגל המחקר וההוראה של המוסדות להשכלה גבוהה כמרצים וחוקרים מן השורה הראשונה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר שני בהנדסה גרעינית?

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני בהנדסה גרעינית יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד שמציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. על פי רוב דרישת הקבלה העיקרית היא ציון ממוצע גבוה בתואר הראשון באחד מתחומי ההנדסה או מדעי הטבע שנע בדרך כלל בין 80-85. חשוב לזכור כי לעיתים ישנם תנאי קבלה נוספים כמו הגשת קורות חיים והמלצות אקדמיות, מעבר של ראיון אישי או עמידה בפני ועדת קבלה. מומלץ לבדוק מהן דרישות הקבלה למסלול זה במוסדות הלימוד השונים על מנת לבחון את האפשרויות העומדות בפניכם.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי תואר שני בהנדסה גרעינית?

משך הלימודים במסלול לתואר שני בהנדסה גרעינית עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם למסלול שבו בחר כל הסטודנט. כלומר ייתכנו הבדלים בין משך הלימודים במסלול המחקרי לבין משך הלימודים במסלול העיוני. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של כשנתיים.

חשוב לדעת כי ישנם מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו היא יתרון עבור המעוניינים לרכוש השכלה מתקדמת אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. גמישות זו מאפשרת לסטודנטים לשלב את הלימודים בשגרת היום העמוסה שלהם בקלות יחסית.
פתיחה

מה לומדים בתואר שני בהנדסה גרעינית?

תכנית הלימודים במסלול לתואר שני בהנדסה גרעינית משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב המרתק בין כל אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים תהיה מן המעלה הראשונה.

במוסדות הקדמיים שמציעים תואר שני בתחום זה ישנו מגוון רחב של נושאי מחקר הנלמדים בתואר כמו למשל: הגנה מקרינה, תורמת האמינות, שיטות מתמטיות, פיזיקה רפואית קרינתית, חקר הידרידים, פיתוח ומחקר יישומים גרעיניים, הנדסת מודלים לחקר אנרגיה גרעינית, חישובי קשרים ואינטראקציה של חומר וקרינה, הנדסת כורים, פיתוח סימולציות קרינה, פיתוח של כלים שימושיים ודלק מימן ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה אפשר לעשות עם תואר שני בהנדסה גרעינית?

לבוגרי מסלול הלימודים לתואר שני בהנדסה גרעינית אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים יוענק תואר שני .M.Sc בהנדסה גרעינית מטעם המוסד הלימודי שבו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר שני בהנדסה גרעינית עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן אנשים מלומדים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בתפקידי מפתח בתעשייה הבטחונית, בקריה למחקר ביטחוני, מכוני מחקר בתחום הגרעין, חברת החשמל, בתי חולים, מוסדות רפואיים שונים, פיתוח עזרים שונים לחקלאות, הוועדה לאנרגיה אטומית, תעשיות טכנולוגיות שונות ועוד. כמו כן, יוכלו לפתח קריירה מצליחה במחקר והוראה במסגרת מוסדות אקדמיים שונים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר שני בהנדסה גרעינית?

בוגרי תואר שני בהנדסת גרעינית שרוצים ומעוניינים להעמיק את הידע שלהם בתחום, לעסוק במחקר באופן עצמאי ולרכוש כלים משמעותיים לביצוע מחקר מקצועי ברמה גבוהה, יוכלו להמשיך ללימודי דוקטורט.

חשוב לציין כי רק סטודנטים שעשו תואר שני עם המסלול המחקרי שכולל הגשת עבודת גמר מחקרית (תזה) יוכלו להמשיך ללימודי תואר שלישי. אילו בוגרי המסלול המקצועי שאינו דורש לרוב הגשת עבודת גמר מחקרית יידרשו להשלמות המכשירות את התלמיד לעבודת מחקר עצמאית, לשם המשך לימודי דוקטורט. בסיום מסלול הדוקטורט יוכלו הבוגרים להשתלב כחלק מסגל ההוראה האקדמי במוסדות להשכלה גבוהה וכן להשתלב בתפקידי מפתח בכירים כחלק מצוות החוקרים במחקרים מובילים ופורצי דרך בתחום מרתק זה.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ