ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בהנדסת תחבורה

תואר ראשון בהנדסת תחבורה

מה כדאי לדעת על לימודי הנדסת תחבורה?

הנדסת תחבורה ותעבורה היא תת-תחום הנכלל בענף ההנדסה האזרחית ועוסק בתכנון וארגון של תחבורה ובעשייה הנדסית בתחומי התחבורה. מהנדסי תחבורה אחראיים על תכנון פרויקטים רחבי היקף כמו כבישים, מחלפים, רכבות ועוד, וזאת תוך שמירה על איכות הסביבה והגברת הבטיחות בדרכים. על מהנדס התחבורה להיות בקיא בתחומי ידע רבים בכדי להפיק את התוצאות הטובות ביותר, ביניהם: מדעים מדויקים, אדריכלות ובינוי ערים, הנדסת תעשייה וניהול, כלכלה, הנדסת חשמל, גיאולוגיה, פסיכולוגיה ועוד.

אם כן, תואר ראשון בהנדסת תחבורה הוא תואר רחב ורב תחומי, שמקנה ללומדים ידע תיאורטי במגוון נושאים ועולמות תוכן שונים. בשל כך, התואר עלול להיות מאתגר למדי, אך הוא מאפשר הכשרה מקיפה שמכינה את הסטודנט לעיסוק מקצועי בהנדסת תחבורה עם סיום התואר.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בהנדסת תחבורה?

1
ריאלי
2
חוקר
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר בהנדסת תחבורה?

תואר ראשון בהנדסת תחבורה הוא תואר מעניין שמאפשר ללומדים להתמחות במגוון נושאים כמו תכן דרכים, הנדסת תנועה, כלכלת תחבורה, בטיחות בתחבורה, ההתנהגות של המשתמשים בדרכים, תחבורה ציבורית, ניהול מערכות תחבורה ועוד. לכן תואר זה מתאים למי שמתעניין בהנדסה בדגש על תשתיות ותחבורה, ולכל השואפים לעסוק בתחום לאחר הלימודים.

יתרון נוסף שיש לתואר ראשון בהנדסת תחבורה הוא האופק התעסוקתי של בוגריו. תפקידו של מהנדס תחבורה חשוב ומשמעותי מאוד, מכיוון שתכנון יעיל ומוקפד של תשתיות תחבורה הוא בעל השפעה גדולה על איכות החיים של החברה. משום כך מדובר במקצוע מבוקש למדי, ותואר ראשון בהנדסת תחבורה מאפשר לבוגרים עתיד תעסוקתי יציב ומקצוע רווחי ומתגמל. הם יוכלו להשתלב בחברות פרטיות וציבוריות לתכנון ובנייה, במשרדים לתכנון כבישים ועוד.
פתיחה

למי מתאים ללמוד הנדסת תחבורה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בהנדסת תחבורה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים לאנשים בעלי זיקה למקצועות הריאליים בכלל ולמקצועות ההנדסה בפרט, בעלי יכולת חשיבה אנליטית מפותחת ועניין בתחום התפתחות הערים, איכות חייהם של תושבי המדינה וכדומה, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית המשלבת בין תחומי ההנדסה לבין המדעים המדויקים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בהנדסת תחבורה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בהנדסת תחבורה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

בדרך כלל, נדרשים המועמדים לעמוד בציון פסיכומטרי של בין 550 ל-600 ומעלה ולממוצע בגרויות בציון 85 לפחות. כמו כן, מוסדות לימוד רבים דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי הנדסת תחבורה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בהנדסת תחבורה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של ארבע שנות לימוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בהנדסת תחבורה?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בהנדסת תחבורה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: תכנון ותפעול דרכים, מבנה דרכים, תכנון תחבורה, תחבורה ציבורית, הנדסת תעבורה ובטיחות בדרכים, תכנון דרכים מהירות, דרכים דו-נתיביות וצמתים, מרחקי ראות בצמתים, נתיבי האצה והאטה, קטעי השתזרות ורמפות, יחסי הגומלין שבין מערכת התחבורה למערכת הפעילויות ושימושי הקרקע, הנדסת תנועה, מערכות תחבורה חכמות, תכנון פיזי הנדסי, תחבורה אווירית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בהנדסת תחבורה?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תחבורה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.Sc בהנדסת תחבורה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסת תחבורה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון ארגונים וליטול חלק בשלל פרויקטים, וכן בעבודות תכנון, הקמה ופיקוח על מערכות בקרת תנועה בערים מרכזיות ובכבישים מהירים ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בהנדסת תחבורה?

בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסת תחבורה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס משפט ואיכות הסביבה. לימודים אלו מכשירים את בוגרים להתמודדות עם סכסוכים משפטיים ותקנות שונות בתחום איכות הסביבה, ידע חשוב ורלוונטי עבור עובדי תעשיות ומפעלים, אנשי איכות הסביבה וקובעי מדיניות בתחום.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני בהנדסת חומרים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים למחקר חיוני באמצעות כלי פיתוח ומחקר חדשניים וכן יתעדכנו בכלל החידושים הטכנולוגיים וההתפתחויות שחלו בתחום.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ