ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בהנדסה כימית

תואר ראשון בהנדסה כימית

מה כדאי לדעת על לימודי הנדסה כימית?

הנדסה כימית, אשר נקראת גם הנדסת כימיה, הינה תחום בענף ההנדסה שעוסק בייצור והפקה תעשייתית של כימיקלים וחומרים. רבים חושבים תחילה שהיא קשורה לתחום הנדסת חומרים אך קיימים ביניהם הבדלים רבים. ההנדסה הכימית משפיעה על כל ההיבטים בחיי היום יום שלנו, מאחר ומרבית המוצרים עוברים בתהליך הייצור שלהם תהליכים של הנדסה כימית, ביניהם פולימרים ופלסטיק, בשמים, דשנים ותרסיסים לחקלאות, תרופות, נייר, נפט ותזקיקי דלק, חומרי ניקוי, צבעים, גזים לבישול ותעשייה, מתכות, בשמים, תרופות ועוד. 

הלימודים במסלול לתואר ראשון בהנדסה כימית כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב ומרתק זה. המשתתפים יכירו את כל החומרים ואת תכונותיהם השונות: חום, צפיפות, הולכה חשמלית, מגנטיות, טמפרטורת היתוך ורתיחה ועוד. כמו כן, יוכשרו לשיפור תכונות חומרים, יעסקו באבטחת איכות מוצרים ועוד.


למי מתאים ללמוד תואר ראשון בהנדסה כימית?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בהנדסה כימית?

המהנדסים הכימיים אחראיים על מחקר ופיתוח של חומרים שונים, ביניהם חומרים פלסטיים, קרמיים, אלקטרוניים ומתכתיים, עוד מהשלב האטומי והמולקולרי. כמו כן, הם אמונים על התאמת החומרים לשלבים השונים של פיתוח המוצר או הייצור, עוסקים באבטחת איכות מוצרים ובניהול טכנולוגי, וכן מאפיינים, משפרים ומשכללים תכונות של חומרים תוך בחינת ההתנהגות הסביבתית של חומרים.

למעשה, במהלך לימודי התואר הראשון הסטודנטים לומדים ידע תיאורטי נרחב ומעמיק בתחום, ורוכשים שלל כלים ומיומנויות שייסיעו להם בעתיד להתשלב בקלות בכל תחום בתעשייה. תחום זה מבוקש מאוד כיום בשוק העבודה בשל החשיבות העולה של עיצוב המוצב וייעול תהליכי הייצור שלו.
פתיחה

למי מתאים ללמוד הנדסה כימית?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בהנדסה כימית פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים למועמדים בעלי זיקה למקצועות הריאליים בכלל ולמקצועות ההנדסה בפרט, בעלי חשיבה אנליטית מפותחת והבנה נרחבת בתחומי המדעים השונים (כימיה, פיזיקה, ביולוגיה ומתמטיקה), המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם להשתלב בתעשיית ההיי טק ובמפעלי ייצור, לעסוק בהתאמה כימית של חומרי גלם להתליכי הייצור עבורם הם מיוצרים ועוד.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בהנדסה כימית?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בהנדסה כימית יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

בדרך כלל, מוסדות הלימוד דורשים כי יהיו המועמדים בעלי הישגים גבוהים במקצועות הריאליים (כימיה, ביולוגיה, מתמטיקה, פיזיקה ואנגלית). מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים, כך תוכלו לדעת מהן האפשרויות העומדות בפניכם. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי הנדסה כימית.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי הנדסה כימית?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בהנדסה כימית עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בהנדסה כימית?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בהנדסה כימית משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: מתמטיקה, כימיה, פיזיקה, מדעי החיים, חומרים מתקדמים, הנדסת תהליכים, יישומי מחשב, מכניקת מוצקים, תרמודינמיקה של חומרים, אלגברה, חומרים קרמים ורפרקטורים, תכונות ושימוש של חומרים פלסטיים, תהליכי ייצור ועיבוד חומרים, הפרדה וזיקוק של חומרים, מחזור חומרים, תכנון ריאקטורים כימיים, קורוזיה ושיטות הגנה, מכניקה אנליטית, מדעי החיים, סטטיסטיקה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בהנדסה כימית?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בהנדסה כימית אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.Sc בהנדסה כימית מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסה כימית עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במכוני מחקר, מפעלים בתעשיות השונות, תעשיית המזון, תעשיית הנפט, תעשיית הזכוכית, תעשיות אנרגיה, תעשיות רפואיות, מחקר ופיתוח, תעשיות המחצבים, תעשיית הביוטכנולוגיה, התעשייה האווירית, תעשיות פטרוכימיות, תעשיית הנפט ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בהנדסה כימית?

בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסה כימית המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בהנדסת חומרים. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם למחקר חיוני בתחום, תוך התמקדות בחידושים וההתפתחויות הטכנולוגיות ובאמצעות כלי מחקר ופיתוח חדשניים.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס צמחי מרפא. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לשימוש בצמחי מרפא בעלי סגולות שונות, רקיחת שמנים ותרופות מהם והבאת הגוף והנפש למצב טבעי ומאוזן.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ