ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בהנדסת סביבה

תואר ראשון בהנדסת סביבה

מה כדאי לדעת על לימודי הנדסת הסביבה?

הנדסת סביבה היא תחום הנכלל בתוך ההנדסה האזרחית ושייך לענף ההנדסה ולענף לימודי מדעי כדור הארץ.  תחום זה משלב יחדיו את כל כלי ההנדסה, המחקר והפיתוח המודרניים על מנת לדאוג לאיכות הסביבה ולבצע תהליכים נכונים השומרים עליה. לימודי מדעי הסביבה מקנים לתלמידהם ידע והבנה מעמיקה של כל הגורמים שמשפיעים על הסביבה, כאשר נושא נרחב זה כולל בו מגוון התמחויות ותחומי עיסוק, ביניהם: אקולוגיה, פליאואקלוגיה, קלימטולוגיה, ביוגיאוגרפיה, זואוגיאוגרפיה, פליאוקלימטולוגיה, פליאובוטניקה, פליאוביולוגיה ועוד.

בעקבות ההתנהגות הסביבתית של האנושות לאורך קיומה, נפגעה סביבת החיים בכדור הארץ ואסונות טבע רבים התרחשו. אלו העלו את עניין איכות הסביבה והפכו לנושא מרכזי בשיח הציבורי הגלובלי. הצורך להכיר את הסביבה ולהגן על האדם מפני פגיעת הסביבה הפך התחום למבוקש ופופולארי במיוחד.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בהנדסת סביבה?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בהנדסת סביבה

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בהנדסת סביבה כוללת ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מאתגר, מרתק, חשוב, מרכזי ומשמעותי זה. המשתתפים יכירו את הסביבה ואת התהליכים המעצבים אותה, יתוודעו ליחסי הגומלין בין התהליכים הללו לבין היצורים החיים המתקיימים בסביבה, ויוכשרו להיות מהנדסים סביבתיים שיתמודדו עם בעיות סביבתיות שונות ולמניעת נזקים עתידיים.

מהנדסים סביבתיים עוסקים באיתור ובהגדרה של בעיות סביבתיות, וכן בקביעת מטרות ויעדים לטיפול במפגעים סביבתיים שונים. נוסף על כך, עליהם לספק פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לבעיות הנוגעות לזיהום סביבתי. עליהם לפתח, לנטר, לנהל ולפתור בעיות סביבתיות ולפעול למען השמירה על הסביבה, זאת תוך הערכת התופעות הטבעיות והתרבותיות השונות על פני כדור הארץ ועל ידי מיומנויות גיאוגרפיות ואקולוגיות שונות.

פתיחה

למי מתאים ללמוד הנדסת סביבה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בהנדסת סביבה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לבעלי זיקה למקצועות הריאליים בכלל ולמקצועות ההנדסה בפרט, בעלי מודעות גבוהה לאיכות הסביבה, לאנשים אכפתיים המחפשים דרך לקחת חלק בשמירה ובהגנה על משאבי הטבע של כדור הארץ, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו להשתלב בתחום חשוב ומרכזי זה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בהנדסת סביבה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בהנדסת סביבה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

בדרך כלל, דורשים מרבית מוסדות הלימוד כי יעברו המועמדים מבחני קבלה וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים המציעים הכשרה זו מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי הנדסת סביבה.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי הנדסת סביבה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בהנדסת סביבה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במתכונת של תואר ראשון חד חוגי והן במתכונת של תואר ראשון דו חוגי המשלב מקצועות נוספים. 

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בהנדסת סביבה?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בהנדסת סביבה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: אקולוגיה, כימיה, פיזיקה, ביולוגיה, מתמטיקה, ביוכימיה, גנטיקה, תרמודינמיקה, מיקרוביולוגיה, לימנולוגיה, קרקע ומים, משאבי מים, מטואורולוגיה, פיתוח, תכנון וניטור, ניהול חומרים מסוכנים, תכנון וניהול סביבתי, מבוא ל-GIS, קרקע ומים, הידרוכימיה סביבתית, משאבי מים בישראל, חקיקה סביבתית, ביוטכנולוגיה, התנהגות בעלי החיים, זיהום אוויר, מטאורולוגיה, ניהול חומרים רעילים במפעל, טכניקות לטיפול במים ושפכים, אפידמיולוגיה סביבתית, אקטואליה, הידרולוגיה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בהנדסת סביבה?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בהנדסת סביבה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.Sc בהנדסת סביבה, בהתאם למסלול הלימודים אותו סיימו, מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסת סביבה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בשלל פעילויות ומקומות: ניטור סביבתי, מניעת זיהום אוויר, בקרת זיהום מכלי רכב, מחזור, מפעלי תעשייה ותחנות כוח, בקרת זיהום ממקורות מים, סילוק פסולת עירונית ותעשייתית, תכנון מערכות מתקדמות לאספקת מים, שמירה על משאבי הטבע, מחקר ופיתוח, שיקום קרקעות ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בהנדסת סביבה?

בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסת סביבה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בהנדסה אזרחית. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להשתלבות בתעשייה, במשרדי הנדסה פרטיים או ממשלתיים, בעיריות וכדומה, במסגרת תפקידי ייעוץ, ניהול וביצוע הנדסי באמצעות ידע מקיף וכלים שימושיים.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס משפט ואיכות הסביבה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להתמודדות עם סכסוכים משפטיים בתחום איכות הסביבה ויעסקו בדינים הרלוונטיים לתחום.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ