ייעוץ לימודים חינם!

תואר ראשון בביואינפורמטיקה

מה כדאי לדעת על לימודי ביואינפורמטיקה?

תחום הביואינפורמטיקה, אשר נקרא גם ביולוגיה חישובית, הוא שילוב של ביולוגיה ומדעי המחשב לצורכי מחקר. התחום עוסק בחקר של מידע ביולוגי שמוכל למשל בדנ"א, בחלבונים ובחלקים נוספים בגוף האדם באמצעות אלגוריתמים, סטטיסטיקה, מתמטיקה ופיתוחים טכנולוגיים שונים. מטרת הביואינפורמטיקאי היא לבחון, לחקור ולפתח את תחומי מדעי החיים וביניהם הטכנולוגיה, החלקאות והתעשייה. 

תואר ראשון בביואינפורמטיקה מקנה ידע תיאורטי מקיף בנושאים רלוונטיים דוגמת פעילות תאים ומערכות בגוף, וכן כלים מעשיים ושיטות לניתוח, ארגון וסידור של נתונים ביולוגיים שונים ולעיבודם למטרות קידום ופיתוח המחקר. שילוב של למידה עיונית ומעשית מאפשר לבוגרי התואר השתלבות קלה ומהירה יחסית בעולם התעסוקה, בעיקר בתחומי המחקר והפיתוח בהייטק ובתעשייה הטכנולוגית.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בביואינפורמטיקה?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בביואינפורמטיקה?

תחום הביואינפורמטיקה מתפתח במהירות והדרישה לעוסקים במקצוע גדלה מיום ליום. קיים צורך במומחים לניתוח מידע ונתונים שיש להם רקע מדעי בביולוגיה, כלומר אנשים שיודעים לנתח מודלים מורכבים ולארגן את המידע שנאסף בעבודה המחקרית במהלך השנים. מקצוע זה תורם רבות לפיתוח ולקידום של מחקרים ביולוגיים שונים ולכן לבוגרי התואר בביואינפורמטיקה מצפה עבודה מאתגרת ומעניינת במיוחד.

אחד היתרונות שיש לתואר ראשון בביואינפורמטיקה הוא שהבוגרים יכולים להשתלב בחזית המחקר המדעי והטכנולוגי בתחום הביולוגיה. כמו כן, מדובר בתואר שמשלב עולמות ידע שונים ומשלימים, לכן הוא מאפשר לאנשים שמתעניינים בביולוגיה ובמחשבים ללמוד תואר שיקנה להם ידע וכלים בשני תחומים מרתקים ומבוקשים בעת ובעונה אחת. בהתאם לכך גם אפשרויות התעסוקה של בוגרי תואר ראשון בביואינפורמטיקה מגוונות למדי, ולרוב גם השכר מתגמל במיוחד.
פתיחה

למי מתאים ללמוד ביואינפורמטיקה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בביואינפורמטיקה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לבעלי זיקה לתחומי המחשבים השונים וכן לתחומי מדעי החיים, בעלי יכולת חשיבה אנליטית מפותחת והבנה נרחבת של המקצועות הריאליים ושל המדעים המדויקים, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום ובאמצעותה להשתלב בפיתוח, מחקר ותכנון של מכשור טכנולוגי בתעשייה. בוגרי התואר משתלבים במחקרים בעלי חשיבות גבוהה אשר נוגעים לחיי היום יום כמו מחלות, צמחים גנטיקה ועוד. אם ברצונכם לחקור תחומים שקרובים לליבכם ולהשפיע עליהם, כדאי לכם לשקול ללמוד ביואינפורמטיקה ולהשתלב בתחומי המחקר השונים. 
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בביואינפורמטיקה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בביואינפורמטיקה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

בדרך כלל, נדרשים המועמדים לציון פסיכומטרי של 670 ומעלה וכן לציון של 90 לפחות בבחינת הבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות או לציון 85 ומעלה בבחינת הבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות. מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים המציעים רכישת הכשרה זו מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים על מנת לבחון את האפשרויות העומדות בפניכם.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי ביואינפורמטיקה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בביואינפורמטיקה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד אקדמיות. ניתן לרכוש הכשרה זו במסלול לתואר ראשון חד חוגי או במסלול לתואר ראשון דו חוגי.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בביואינפורמטיקה?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בביואינפורמטיקה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: כימיה כללית, כימיה אנליטית, כימיה אורגנית, כימיה פיזיקלית, ביולוגיה של התא, הסתברות, חקר המוח, מיקרוביולוגיה רפואית, חדו"א, סטטיסטיקה, מבני נתונים, אלגוריתמים, מודלים חישוביים, הנדסה גנטית, גישות חדישות לאנליזות גנטיות מתקדמות, ביולוגיה מולקולרית, מערכות הפעלה, אבולוציה מולקולרית, גנטיקה, ביוכימיה, חקלאות, רפואה, מדעי המחשב, ביוטכנולוגיה, פרמקולוגיה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בביואינפורמטיקה?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בביואינפורמטיקה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.Sc בביואינפורמטיקה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בביואינפורמטיקה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במחקר ובתעשייה בתחומים שונים, בפיתוח אלגוריתמים וכלים סטטיסטיים לניתוח הקשרים בין פרטי נתונים שונים, בניתוח ופירוש מגוון רחב של נתונים, בניהול פרויקטים טכנולוגיים בחברות הגדולות, בארגונים ציבוריים או פרטיים, בתעשיית ההיי טק, בתעשיית הביוטכנולוגיה ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בביואינפורמטיקה?

בוגרי לימודי תואר ראשון בביואינפורמטיקה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בביולוגיה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לשימוש בטכנולוגיות חדשניות ומתקדמות על מנת לעסוק בניתוח תוצאות ניסויים ומחקרים ובהבנתן. 

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני במדעי המחשב. במסגרת לימודים אלו יעשירו הבוגרים את ידיעותיהם ואת תחומי מומחיותם, יתעדכנו בהתפתחויות החדשות בעולם המחשבים ויוכשרו כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים שיש באפשרותם להשתלב בתעשיית ההיי טק, במעבדות, במכוני מחקר ובאקדמיה.

ניתן גם להמשיך לתואר שני בביואינפורמטיקה.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ