ייעוץ לימודים חינם!

תואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת

מה כדאי לדעת על לימודי הנדסת מערכות תקשורת?

תחום הנדסת מערכות התקשורת הוא תחום חדש יחסית הנכלל בתוך ענף ההנדסה אשר הולך והופך לפופולארי ומבוקש יותר ויותר במוסדות הלימוד השונים. מערכות תקשורת הוא תחום השייך לעולם תקשורת הנתונים והטלקומוניקציה ועל כן נוגעים הלימודים בנושאים שונים ומגוונים כמו תקשורת נתונים, הנדסה, מחשבים, טכנולוגיות מידע ועוד.

עם התפתחותו המואצת של עולם התקשורת, גבר הביקוש לאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום. ניתן לרכוש הכשרה בתחום הנדסת מערכות התקשורת הן כחלק מלימודי הנדסה כלליים, הן כחלק מלימודי הנדסת מחשבים או מלימודי הנדסת חשמל/הנדסת חשמל ואלקטרוניקה/הנדסת אלקטרוניקה והן כתחום נפרד העומד בפני עצמו. 

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת?

הנדסת מערכות התקשורת הינה תחום המשלב בין מדעי המחשב, הנדסת המחשבים והנדסת החשמל. מהנדסי מערכות תקשורת הינם בעלי המקצוע האחראיים בפועל על ניהול משאבי התקשורת השונים, החל מתכנון הרשת, דרך יישום המערכות השונות ועד לבקרה והטעמה של מערכות התקשורת המגוונות. 

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת כוללת ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב, מרתק ומאתגר זה. המשתתפים יוכשרו לפיתוח מיומנויות וכלי חשיבה בנושאי התוכנה, חומרה, מערכות, יישום וניהול, וכן יוכשרו לאפיון, תכנון, פיתוח, בקרה וניתוח של מערכות תקשורת מורכבות הכוללות רשתות מחשבים וציוד מחשוב.
פתיחה

למי מתאים ללמוד הנדסת מערכות תקשורת?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי זיקה למקצועות הריאליים בכלל ולמקצועות ההנדסה בפרט, בעלי יכולת חשיבה אנליטית מפותחת ומשיכה לעולם המחשבים, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם לנתח, לבקר, לתכנן, לאפיין ולנהל את משאבי התקשורת בחברות השונות. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים כל מי שיש ברצונם לעסוק באפיון מערכות תקשורת, פיתוח מערכות תקשורת, פיתוח אפליקציות וכדומה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו. מידע נוסף על כך ניתן למצוא בקישור: לימודי הנדסה ללא פסיכומטרי.

על המועמדים להיות בעלי ציון פסיכומטרי של 550 ומעלה, בעלי תעודת בגרות מלאה הכוללת מקצועות ריאליים. כמו כן, דורשים מוסדות לימוד רבים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי הנדסת מערכות תקשורת?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של ארבע שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במסגרת תואר ראשון חד חוגי והן במסגרת תואר ראשון דו חוגי. 

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. בדרך כלל, נדרשים הסטודנטים לבחור בתחום התמחות בנושא מסוים במהלך שנתם האחרונה ללימודים.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: מולטימדיה, מערכות מידע, תוכן לוגי, מתמטיקה, רשתות תקשורת, עיבוד צורות ואותות, מבני נתונים, פיזיקה, ארכיטקטורה של רשתות, מדעי המחשב, מערכות ספרתיות, תכנות, בטיחות מידע, בטיחות נתונים, תקשורת נתונים, תורת התקשורת, מדעי המחשב ועוד שלל תכנים מרתקים. 
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.Sc בהנדסת מערכות תקשורת מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בתעשיית האלקטרוניקה, תעשיית ההיי טק, תעשיית החשמל, חברות סלולאריות, בנקים וכדומה, במסגרת אפיון, תכנון, פיתוח וניתוח של מערכות תקשורת.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת?

בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לפיתוח ומחקר בתחום מערכות החשמל ומערכות תקשורת ואלקטרוניקה אשר הופכות לנפוצות יותר ויותר.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני במדעי המחשב. במסגרת לימודים אלו ירכשו הבוגרים ידע מקיף ומעמיק, יעשירו את מומחיותם, יתעדכנו בהתפתחויות החדשות בעולם המחשבים ועוד, על מנת שיוכלו להשתלב בתעשיות השונות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ