ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בניהול ועסקים

תואר ראשון בניהול ועסקים

מה כדאי לדעת על לימודי ניהול ועסקים?

על מנת לנהל עסק בצורה יעילה ומוצלחת, נדרשים העוסקים בתפקידי הניהול השונים להחזיק בידע תיאורטי ועיוני נרחב, הן בתחום הניהול והן בתחום מנהל העסקים. שני המקצועות הללו נחשבים למבוקשים ופופולאריים במיוחד, אותם ניתן ללמוד במתכונת של תואר ראשון חד חוגי או לחילופין במתכונת של תואר ראשון דו חוגי. כמו כן, ישנם קורסים ולימודי תעודה רבים העוסקים בתחומים אלו. 

לימודים בתחום זה מותאמים למציאות העסקית המאפיינת את המשק הישראלי כיום ומתמקדים בעיקר בחקר ביצועים, תהליכי ייצור, שיווק, קיום קשרים מסחריים, דיני ניירות ערך, משפט מסחרי, חשבונאות, סטטיסטיקה, כלכלה, מתמטיקה, שוק ההון, דיני תאגידים, שיטות כמותיות, מיומנויות מכירה, ניתוח דוחות כספיים, ניהול משא ומתן עסקי, התנהגות ארגונית, ניהול עובדים, ניהול משאבי אנוש ועוד. 

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בניהול ועסקים?

1
יזם
2
חברתי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בניהול ועסקים?

לימודי ניהול ועסקים באים במטרה להכשיר את הסטודנטים לקראת ניהול מוצלח של עסק, זאת באמצעות תכנים עיוניים מרתקים וכלים פרקטיים להתמודדות עם בעיות ואתגרים שונים אשר מהווים חלק בלתי נפרד מעניין ניהול העסקים. מרבית מסלולי הלימוד בתחום מאפשרים בחירה בתחום התמחות ספציפי, למשל: שיווק, משאבי אנוש, מימון, לוגיסטיקה, טכנולוגיות מידע ועוד.

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בניהול ועסקים כוללת ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות במקצוע מבוקש, רווחי, מרתק, מאתגר ומרכזי זה. המשתתפים יוכשרו לקביעת אסטרטגיות ויעדים על מנת להשתלב בעבודה בארגונים ולהוביל את העסקים השונים להצלחה.
פתיחה

למי מתאים ללמוד ניהול ועסקים?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בניהול ועסקים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים השואפים להקים עסק פרטי ועצמאי משלהם, לאנשים מאורגנים, אחראיים ואסרטיביים המעוניינים ללמוד ולרכוש טכניקות להתמודדות עם האתגרים הניהוליים השונים. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים בעלי עסקים אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בניהול ועסקים?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בניהול ועסקים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

בדרך כלל, נדרשים המועמדים להחזיק בתעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים של 80 ומעלה, הכוללת ציון 80 לפחות בבחינת הבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות או ציון 70 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות. כמו כן, עליהם להיות בעלי ציון פסיכומטרי של בין 550 ל-650 ומעלה. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי ניהול ועסקים.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי ניהול ועסקים?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בניהול ועסקים עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בניהול ועסקים?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בניהול ועסקים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: מתמטיקה, חשבונאות, כלכלה, שיווק, מיומנויות מכירה, תרבות הארגון, אנגלית עסקית, יישומי מחשב, מכשירים פיננסיים, התנהגות ארגונית, דיני ניירות ערך, דיני תאגידים, שוק ההון בישראל, בורסה, ניהול משאבי אנוש, ניהול מוצרים, טכנולוגיות מידע, משפט מסחרי, מיסוי, שיווק שירותים, תקשורת שיווקית, דיני חוזים, תקשורת, אבטחת מידע, מערכות מידע ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בניהול עסקים?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בניהול ועסקים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A בניהול ועסקים מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בניהול ועסקים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בקלות ובמהירות בשלל משרות ניהוליות בכירות ומתקדמות במסגרת עסקים, חברות וארגונים שונים בתעשייה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בניהול ועסקים?

בוגרי לימודי תואר ראשון בניהול ועסקים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בייעוץ ארגוני. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להשתלבות בתפקידי ייעוץ ארגוני, ניהול כוח אדם ומשאבי אנוש במסגרת חברות ציבוריות או פרטיות, באמצעות מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני במנהל עסקים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להשתלבות במשרות ניהוליות מתקדמות, זאת תוך מתן דגש לדרכי ההתמודדות עם האתגרים הניהוליים השונים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ