ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון במנהל עסקים ומשאבי אנוש

תואר ראשון במנהל עסקים ומשאבי אנוש

מה כדאי לדעת על לימודי מנהל עסקים ומשאבי אנוש?

תחום מנהל העסקים הוא תחום מבוקש, מרתק ופופולארי במיוחד אשר נכלל בתוך ענף מדעי החברה ועוסק במיומנויות וכלים לניהול יעיל ואפקטיבי של כל ארגון, חברה או עסק. אחת ההתמחויות המעניינות ביותר במקצוע מנהל העסקים היא התמחות משאבי אנוש, אשר מהווה את אחד התחומים החשובים ביותר בכל חברה וארגון.

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון במנהל עסקים ומשאבי אנוש כוללת ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מבוקש, רווחי, פופולארי, מרתק ומאתגר זה. המשתתפים יוכשרו לניהול תחומי הפעילות השונים של הארגון תוך התמקדות בניהול מקצועי של המשאב האנושי אשר מהווה את המפתח להצלחת ארגונים בעולם המודרני. הסטודנטים ילמדו על גיוס ומיון עובדים, הערכה ומתן משוב, דיני עבודה וזכויות העובד, הנעת עובדים וכו'.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במנהל עסקים ומשאבי אנוש?

1
יזם
2
חברתי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון במנהל עסקים ומשאבי אנוש?

תואר ראשון במשאבי אנוש ומנהל עסקים מקנה לסטודנטים ידע נרחב בתחום ניהול עסקים בדגש על טכניקות עדכניות לניהול עובדים, לעיצוב המבנה הארגוני וליצירת סביבת עבודה שמעודדת יצרנות. לימודי התואר מציגים בפני הסטודנטים קשת רחבה של התנהגויות ודרכי ההתמודדות של המנהלים עם צורכי העובדים, שיטות לגיוס ומיון של עובדים איכותיים, מיצוי הפוטנציאל הטמון בכל עובד ועוד.

כיום, אחוז גדול מאוכלוסיית המועסקים במשק עובדים בארגונים שונים, כאשר בכל אחד מן הארגונים הללו קיים צוות האחראי על מצבת כוח האדם, מיון העובדים, גיוס עובדים חדשים והכשרתם. לכן, בוגרי תואר ראשון במנהל עסקים ומשאבי אנוש יוכלו להשתלב במגוון תפקידי ניהול והשמה במסגרת מחלקות משאבי האנוש של חברות שונות, במסגרת חברות כוח אדם והשמה ואפילו ברשויות מקומיות ובמשרדים ממשלתיים.
פתיחה

למי מתאים ללמוד מנהל עסקים ומשאבי אנוש?

הלימודים במסלול לתואר ראשון במנהל עסקים ומשאבי אנוש פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים אחראיים, סבלניים, יזמים, בעלי יכולת עבודה תחת לחץ ויכולת התמודדות עם אתגרים ניהוליים שונים, בעלי זיקה לתחומי ניהול כוח האדם המעוניינים לתרום לגוף, לארגון, לחברה או לעסק בהם הם פועלים ולנהל את המשאב האנושי בצורה הטובה ביותר, זאת באמצעות רכישת הכשרה מקצועית ואיכותית.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון במנהל עסקים ומשאבי אנוש?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במנהל עסקים ומשאבי אנוש יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

בדרל כלל, נדרשים המועמדים להחזיק בממוצע בגרויות בציון של בין 85 ל-95 לפחות, וכן לציון פסיכומטרי העומד בטווח של בין 580 ל-650 ומעלה. כמו כן, דורשים מוסדות לימוד רבים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי מנהל עסקים ומשאבי אנוש?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון במנהל עסקים ומשאבי אנוש עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון במנהל עסקים ומשאבי אנוש?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון במנהל עסקים ומשאבי אנוש משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: מבוא למשאבי אנוש, גיוס מיון והשמת עובדים, הנעת עובדים, שביעות רצון בקרב עובדי הארגון, תגמולי עובדים, בניית תרבות ארגונית, התנהגות ארגונית, הערכה ומשוב לעובדים, פיתוח תכניות הדרכה לארגון, פיתוח מנהלים, יחסי עבודה, ניהול צוות, קבלת החלטות בארגון, הובלת והטמעת שינויים, ניהול קריירות, פסיכולוגיה של עבודה, יסודות הכלכלה, יסודות השיוו', ניהול משאבי אנוש, מערכות בקרה והערכה בארגון, פיתוח ארגוני, פיתוח עובדים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון במנהל עסקים ומשאבי אנוש?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון במנהל עסקים ומשאבי אנוש אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A במנהל עסקים ומשאבי אנוש מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון במנהל עסקים ומשאבי אנוש עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בעבודה במסגרת תפקידי ייעוץ ארגוני, ניהול כוח אדם ומשאבי אנוש, גיוס והכשרת עובדים, שילוב העובדים בארגון, ניהול חברות כוח אדם, ניהול הדרכה, ניתוח עסקי בחברות השמה ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון במנהל עסקים ומשאבי אנוש?

בוגרי לימודי תואר ראשון במנהל עסקים ומשאבי אנוש המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני במנהל עסקים. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להשתלבות בתפקידי ניהול מתקדמים, זאת תוך העמקת ידיעותיהם בתחום והעשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם. 

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני בייעוץ ארגוני. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להשתלבות בתפקיד משמעותי המשפיע רבות על התפתחות הארגון וצמיחתו, זאת באמצעות העשרת ידיעותיהם והקניית מיומנויות עבודה עדכניות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ