ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בלוגיסטיקה

תואר ראשון בלוגיסטיקה

מה כדאי לדעת על לימודי לוגיסטיקה?

המונח לוגיסטיקה מתייחס לניהול של זרימת משאבים כמו מידע או מוצרים מנקודה אחת לאחרת, וכן מתייחס לארגון, סדר, שיטתיות, הכוונה וניהול של מערכות לוגיסטיות בארגונים ובחברות. הלוגיסטיקה נחשבת לתורה מדעית המתמקדת בניהול של הפן החומרי בארגון ומתן השירותים הנחוצים להתנהלותו.

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בלוגיסטיקה כוללת ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב, מרתק, מבוקש ורווחי זה. המשתתפים יוכשרו לתכנון, ניהול, תפעול והפקה של תהליכים ופרויקטים בארגון, פיקוח ובקרה על תהליכי עבודה במסגרת המערכות הלוגיסטיות השונות: מלאי, ייבוא וייצוא, רכש, תובלה, אחזקה, שינוע, מחסנים, ייצור, מערכי ארגון, ניהול פיננסי, הפצה, שיווק, אחסון, שילוח, קניינות, עמילות ועוד.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בלוגיסטיקה?

1
יזם
2
קונבציונלי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על תואר ראשון בלוגיסטיקה

בעולם המודרני בו אנו חיים, המאופיין במסחר גלובלי מפותח במיוחד, על כל ארגון, חברה או עסק להקפיד על בנייה של מערך לוגיסטי מיטבי שינוהל באופן יעיל על ידי אנשי מקצוע מומחים בתהליכי עבודה שונים שמטרתם היא מניעת בזבוזים מיותרים והובלת הארגון לרווחים. בעלי המקצוע בתחום אחראיים על ניהול החומר על כל מרכיביו וסיפוק החומר והשירותים הנלווים אליו תוך עמידה במגבלות ובהגדרות קבועות מראש. כמו כן, עליהם ליצור סנכרון בין המחלקות השונות בארגון, לתכנן ולפקח על תהליכים ופרויקטים שונים, לנהל את משאבי האנוש בארגון, להיות אחראיים על מערך ההפצה ועוד.

בוגרי תואר זה יכולים להשתלב במגוון תחומים בתעשייה כמו גיסטיקה אווירית, לוגיסטיקה ימית, לוגיסטיקה גלובלית, לוגיסטיקה עסקית, לוגיסטיקה רפואית ועוד. התעשיות השונות מסתמכות על המנהל הלוגיסטי ברמה התפעולית, הניהולית והאסטרטגית והוא מהווה חלק חשוב ומרכזי בשרשרת הייצור התעשייתי בתחומים השונים. העיסוק בתחום דורש הבנה נרחבת בטכנולוגיה, תעשייה, שיווק, מדעי הטבע, מדעי החברה, כלכלה, ניהול, הנדסה ותעבורה.
פתיחה

למי מתאים ללמוד לוגיסטיקה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בלוגיסטיקה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים המעוניינים להשתלב במקצועות הניהול הלוגיסטי במסגרת מפעלי הייצור השונים, חברות שילוח, חברות אחסון וכדומה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים אנשים העוסקים בתחום זה מכבר ויש ברצונם לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתרחיב את ידיעותיהם ותעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם כך שיוכלו להתקדם למשרות ניהוליות בכירות.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בלוגיסטיקה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בלוגיסטיקה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

בדרך כלל, נדרשים המועמדים להחזיק בציון פסיכומטרי הנכלל בטווח שבין 520 ל-580 לפחות, וכן בתעודת בגרות מלאה הכוללת ציון 60 ומעלה בבחינות הבגרות במתמטיקה ובאנגלית ברמת 4 יחידות. כמו כן, דורשים מוסדות לימוד רבים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי לוגיסטיקה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בלוגיסטיקה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במתכונת של תואר ראשון חד חוגי והן במתכונת של תואר ראשון דו חוגי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בלוגיסטיקה?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בלוגיסטיקה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: לוגיסטיקה ימית ואווירית, התנהגות ארגונית, ניהול רכש והפצה, יסודות המימון, כלכלה, ייצור, משאבי אנוש, ניהול הייצור, ניהול רכש, יישומי מחשב, תכנות, ניתוח ועיצוב מערכו מידע, בסיסי נתונים, מתמטיקה, מערכות מידע ניהוליות, ניהול מערכות רכש, יסודות המלאי, ניהול התפעול, שיטות מחקר, סטטיסטיקה, אסטרטגיה, ניהול מלאי ומחסנים, שיטות לתיעוד מלאי, תמחיר וכדאיות כלכלית, חשבונאות, פילוסופיה, משפט עסקי, שינוי ופיתוח ארגוני, תובלה ושינוי, תמיכה לוגיסטית משולבת ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בלוגיסטיקה?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בלוגיסטיקה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A בלוגיסטיקה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בלוגיסטיקה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במחלקות הלוגיסטיקה בארגונים תעשייתים, רשתות הנמלים והרכבות, התחבורה היבשתית, חברו דיוור ושילוח, עמילות מכס, זרועות הביטחון, תעשיית ההיי טק, תחומי הבנקאות והכלכלה, ניהול מחסנים, ניהול הפצה, סחר בינלאומי, ניהול מערכות מידע לוגיסטיות ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בלוגיסטיקה?

בוגרי לימודי תואר ראשון בלוגיסטיקה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס סחר בינלאומי. לימודים אלו מקנים לבוגריהם ידע מקיף בתחומי הלוגיסטיקה, יבוא ויצוא, משפטים, כלכלה, דיפלומטיה, שילוח, מכס, מסחר, ניהול וכדומה, תוך יכולת התקשרות יעילה עם גורמים חיצוניים ופנימיים שונים.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס ניהול רכש בכיר. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לעמידה בדרישות הניהוליות בתחום הרכש, זאת באמצעות ידע מקיף וכלים מעשיים שונים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ