ייעוץ לימודים חינם!

תואר ראשון בעיצוב תכשיטים / צורפות

מה כדאי לדעת על לימודי צורפות?

צורפות הוא מקצוע בולט ומרכזי, הן בעולם האומנויות והעיצוב והן בעולם האופנה. כבר משחר ההיסטוריה ענדו בני אדם קישוטים שונים מתוך מטרה להיות אטרקטיביים יותר. התכשיטים השונים מחזיקים במעמד של כבוד בתרבויות השונות, וכן לעיתים חושפים עולם שלם ומספרים סיפור של מעברי דורות, תרבויות רחוקות ותקופות שונות. 

הלימודים במסלול לתואר ראשון בעיצוב תכשיטים וצורפות כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום פופולארי, מבוקש ורווחי זה כשכירים או כמעצבי תכשיטים עצמאיים. המשתתפים ירכשו טכניקות וילמדו על טכנולוגיות לעיצוב תכשיטים תוך שימוש בחומרי גלם שונים, בחירת הגודל והצורה המתאימים, הלחמה ושריפה וכדומה.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בעיצוב תכשיטים / צורפות?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בעיצוב תכשיטים וצורפות?

השינויים הרבים שחלו בעולם כולו ובעולם האופנה בפרט, השפיעו רבות גם על תחום הצורפות ועיצוב התכשיטים. סביב עיצוב תכשיטים כמו טבעות, צמידים, שרשראות, עגילים וכדומה, צמחו ענפי עשייה נוספים: כלים, יודאיקה, אביזרי לבוש, אביזרים לאמנויות הבמה ועוד. לכן, אפשרויות התעסוקה של בוגרי תואר ראשון בצורפות רבות ומגוונות למדי.

אמנות ייצור התכשיטים משלבת בתוכה היבטים מתחומי המלאכה והתעשייה למען ביטוי רעיונות אישיים. מעבר להיותם של התכשיטים אביזרי קישוט, מהווים אלו סמל סטטוס של ממש, חלק מרכזי מעולם האופנה, אמירה חברתית, אמצעי להבעת רגשות או הצהרת הצהרות, דרך להעברת מסרים ועוד. לכן תחום הצורפות הוא במה מצוינת לביטוי עצמי עבור אנשים יצירתיים ואומנותיים.
פתיחה

למי מתאים ללמוד עיצוב תכשיטים וצורפות?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בעיצוב תכשיטים וצורפות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים לחובבי האמנות, היצירתיות והעיצוב, בעלי נטייה אמנותית ותפיסה אסתטית מפותחות, כמו גם כישרון חזותי מעולה, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום מעניין ופופולארי זה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים מעצבי תכשיטים מנוסים או מעצבי אופנה אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בעיצוב תכשיטים וצורפות?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בעיצוב תכשיטים וצורפות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

מוסדות לימוד רבים דורשים כי יציגו המועמדים תיק עבודות המאגד את יצירותיהם הקודמות, וכן כי יעברו מבחני קבלה ייעודיים וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כדאי לברר מול מוסד הלימודים בו אתם מתעניינים לרכוש את הכשרתכם מהן הדרישות אותן הוא מציב.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי עיצוב תכשיטים וצורפות?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בעיצוב תכשיטים וצורפות עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בעיצוב תכשיטים וצורפות?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בעיצוב תכשיטים וצורפות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: היסטוריוסופיה, מקצועות קראפט, הומניסטיקה, יצירה רעיונית ומעשית של תכשיטים, טכניקות עבודה עם מתכות שונות, תורת המתכות, תורת אבני חן, שיבוץ אבני חן ויהלומים, עיצוב תכשיטים, מבוא לקרמיקה, עיצוב בעזרת מחשב, שיווק בינלאומי של תכשיטים, עיצוב, לבוש ואביזרים, פיסול ותלת ממד, רישום תכנוני, תורת אבני החן, ליטוש, פרויקטים רעיוניים, בניית עגילים, מבוא לקרמיקה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בעיצוב תכשיטים וצורפות?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בעיצוב תכשיטים וצורפות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A או B.F.A בעיצוב תכשיטים וצורפות מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם, בהתאם למסלול הלימודים בו בחרו. 

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בעיצוב תכשיטים וצורפות עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בחברות וחנויות תכשיטים, חברות אופנה, סטודיואים, בתי מלאה ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בעיצוב תכשיטים וצורפות?

בוגרי לימודי תואר ראשון בעיצוב תכשיטים וצורפות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס שיבוץ אבני חן. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לשיבוץ אבני חן ויהלומים בשלל סוגי תכשיטים ומוצרי נוי באמצעות שלל מיומנויות וטכניקות עבודה.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס תפירה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לחיבור בין בדים שונים באמצעות חוטים וצבעים, טכניקות מגוונות ועוד.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ