ייעוץ לימודים חינם!

תואר ראשון באדריכלות נוף

מה כדאי לדעת על לימודי אדריכלות נוף?

אדריכלות הנוף עוסקת בתכנון היחס שבין המבנים לקרקע ולנוף ובין האדם לטבע או לסביבתו העירונית ומטרתה לשפר את הסביבה בה אנו חיים. בעלי המקצוע בתחום אחראיים על מציאת האיזון בין השינוי לשימור ובין פיתוח תעשייתי לסביבה טבעית, וכן על יצירת פתרונות פיזיים המאזנים את צרכי החברה בהתאם לסביבה ולתרבות בה היא מתפתחת וחיה באמצעות ניתוח, הערכה, תכנון, עיצוב וניהול.

לימודי אדריכלות נוף באים בכוונה לאזן בין פיתוח הסביבה הבנוייה לבין שימור הסביבה הטבעית, תוך גישה כוללת ומקיפה לתכנון ועיצוב החללים הפתוחים אשר מרכיבים את הסביבה. אדריכלי הנוף פועלים בתוך ערים במסגרת הקמה ועיצוב של פארקים ציבוריים, גני שעשועים, מרכזי קניות, תשתיות, כבישים, מדרכות, שתילת צמחייה וכדומה. במסגרת עבודתם, יפעלו לצד בעלי מקצוע בתחום הבניין, תברואה, חשמל, תאורה, מיזוג אוויר, אדריכלות ועוד.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון באדריכלות נוף?

1
אמנותי
2
חוקר
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון באדריכלות נוף?

אדריכלות או ארכיטקטורה הוא תחום המוגדר כאמנות הבנייה ועוסק בתכנון ועיצוב של חללים, שמשלב בין האמנות והיצירתיות לבין הנדסת בניין. בתוך ענף האדריכלות, נמצא תחום אדריכלות הנוף אשר עוסק בתכנון של מרחבים שונים, בין אם מדובר בחללים ציבוריים או פרטיים פתוחים, כיכרות, גינות, פארקים, טיילות, כבישים ועוד. לרוב, מתקשר תחום זה לאדריכלות מבנים וכן לתכנון ועיצוב עירוני.

הלימודים במסלול לתואר ראשון באדריכלות נוף כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מרתק ומאתגר זה. המשתתפים יוכשרו לתכנון ועיצוב של חללים חיצוניים, יכירו את הצומח ואת השימוש הנכון בו, יבינו את המרכיבים האקולוגיים של הנוף, יכירו את התיאוריה וההיסטוריה של התחום ועוד.
פתיחה

למי מתאים ללמוד אדריכלות נוף?

הלימודים במסלול לתואר ראשון באדריכלות נוף פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים לאנשים יצירתיים ואמנותיים, בעלי חוש אסתטי גבוה, משיכה לעולם היופי וזיקה לטבע ולסביבה החיצונית, וכן לבעלי יכולות בתחומי ההנדסה וחוש טכני מפותח, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שאפשר להם להשתלב בתחום עיצובי, אמנותי, מאתגר וחשוב זה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים אדריכלים מיומנים ומקצועיים אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון באדריכלות נוף?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון באדריכלות נוף יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

מוסדות לימוד רבים דורשים כי יעברו המועמדים מבחני קבלה ייעודיים או ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כדאי לברר מול מוסד הלימודים בו אתם מתעניינים לרכוש את הכשרתכם מהן הדרישות אותן הוא מציב. מידע נוסף תוכלו למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי אדריכלות נוף.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי אדריכלות נוף?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון באדריכלות נוף עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של ארבע שנות לימוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון באדריכלות נוף?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון באדריכלות נוף משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: הנדסה, עיצוב, מדעי הטבע והסביבה, טכנולוגיה, ארכיטקטורת מבנים, תכנון עירוני, טכנולוגיות בנייה ותיעוש, גישות בבינוי ערים, יחסי גומלין אדם-סביבה, תיאוריה והיסטוריה של אדריכלות הנוף, לימודי נופים, תכנון הנדסי של המרחב והבנייה בגן, הכרת הצומח, תכנון באמצעות צמחייה, תכנון וניהול משאבי נוף, עיצוב, שרטוט ומדידה, תחזונה, השקייה, קרקע וסביבה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון באדריכלות נוף?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון באדריכלות נוף אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.L.A באדריכלות נוף מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון באדריכלות נוף עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בתכנון פרויקטים בנושא שמורות טבע, גנים לאומיים, תכנון שטחי מרעה ויערות, תכנון נחלים וחופי ים, התוויית כבישים ומערכות תשתית בנוף הפתוח והבנוי, תכנון אזורי נופש וספורט, תכנון אזורי תיירות, תכנון כיכרות ורחובות, טיילות ומוסדות ציבור, שיקום מפגעים סביבתיים ומחצבות ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון באדריכלות נוף?

בוגרי לימודי תואר ראשון באדריכלות נוף המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס גינון טיפולי. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להתמודדות עם בעיות פיזיות ונפשיות באמצעות הגינון והצמחייה.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס פנג שוואי. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לסידור ועיצוב של חללים פנימיים תוך התבססות על עקרונות סיניים עתיקים שמטרתם להביא לשלווה ואיזון.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ