ייעוץ לימודים חינם!

קורס חשבונאות, פיננסים וייעוץ מס

מה כדאי לדעת על קורס חשבונאות, פיננסים וייעוץ מס?

לימודי תעודה בתחומי חשבונאות, פיננסים וייעוץ מס כוללים מגוון תחומים, ביניהם חשבונאות, ראיית חשבון, ייעוץ מס, מיסים ומנהל ועוד. לימודים במסלולים השונים מתקיימים לרוב תחת פיקוח של משרד התמ"ת (משרד הכלכלה והתעשייה) והתעודה הניתנת מהווה למעשה הסמכה מקצועית לעיסוק בתחום הנלמד. בין מסלולי הלימוד האפשריים: קורס הנהלת חשבונות, קורס חשבי שכר וקורס ייעוץ מס

לימודי חשבונאות הינם לימודים מבוקשים שנועדו להכשיר את בוגרי המסלולים השונים לעיסוק מקצועי במגוון תפקידים בתחום. עם סיום הלימודים יקבלו המשתתפים תעודה מקצועית המעניקה הסמכה לעיסוק בתחום הנלמד. בוגרי הקורסים הינם אנשי מקצוע נדרשים בשוק העבודה, ובהתאם משתלבים מהר במקומות תעסוקה שונים ומגוונים. בנוסף, המעוניינים בכך יוכלו להמשיך ללימודי תואר ראשון בתחומם.

למי מתאים ללמוד קורס חשבונאות, פיננסים וייעוץ מס?

1
קונבציונלי
2
יזם
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי ללמוד קורס חשבונאות, פיננסים וייעוץ מס?

הנהלת חשבונות זהו כלי בקרה וביקורת של ארגון האחראי על תהליכים של הכנסות והוצאות פיננסיות הנעשות בו. מנהלי חברות וארגונים זקוקים תמיד לנתונים של התנהלות החברה כדי לנהלה כראוי, וצפי לגבי פעילותה בסוף שנת התקציב. מנהל החשבונות מדווח על נתוני העסק על בסיס חשבונאי באמצעות מערכת ממוחשבת ומציג את הנתונים למנהלים. חשב שכר עוסק בפיננסים ומחשב את שכרם של העובדים. תפקידו של יועץ המס לספק מענה חשבונאי לאנשים פרטיים ולבעלי עסקים ולפעמים גם לייצג אותם מול שלטונות המס השונים.

בגורי קורסי הנהלת חשבונות, ניהול פיננסי וייעוץ מס שיעברו בהצלחה את בחינות ההסמכה יקבלו בסיום לימודיהם תעודה מטעם משרד התמ"ת. מקצועות אלו הינם מקצועות חיוניים והכרחים בכל חברה או ארגון, ובהתאם לכך, הבוגרים ישתלבו בקלות בשוק העבודה במגוון רחב של מקומות תעסוקה. זוהי מלאכה מורכבת הדורשת זהירות רבה, ולכן חברות רבות וארגונים רבים מעוניינים להעסיק חשבי שכר מקצועיים, מיומנים ומנוסים.
פתיחה

למי מתאים ללמוד קורס חשבונאות, פיננסים ייעוץ?

לימודי תעודה בתחומי החשבונאות, המיסים והמנהל מיועדים גם לאנשי מקצוע שכבר עוסקים בתחומים האמורים, ביניהם: מנהלי חשבונות, חשבי שכר, אנשי כספים, כלכלנים, מנהלי משאבי אנוש, בוגרי לימודי מנהל עסקים, בנקאות כלכלה ועוד, אשר מעוניינים לזכות בהכשרה מקצועית ולהעמיק את ידיעותיהם בתחום.

בדרך כלל, יפנו לתחום זה אנשים בעלי ראש אנליטי וזיקה לתחום הפיננסי או מתמטי-חישובי. קורסים רבים דורשים נסיון קודם בתחום, ולכן בעלי תואר ראשון מתחום הפיננסים או בוגרי קורסים אחרים מהתחום יהיו בנקודת פתיחה טובה יותר. בכל אופן, ישנם קורסים המיועדים לקהל הרחב ולאלו המעוניינים להבין בתחומי החשבונאות, הן בשביל עצמם והן בשביל משפחתם ואורח חייהם האישיים. קורסים אלו לרוב לא דורשים נסיון או ידע מקדים. 
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי חשבונאות, פיננסים וייעוץ מס?

משך הלימודים בכל אחד מהתחומים השונים, בין אם הנהלת חשבונות, פיננסים או ייעוץ מס עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. לימודי קורס הנהלת חשבונות נמשכים בד"כ כחצי שנה, ואילו לימודי קורס ייעוץ מס נפרשים על פני תקופת זמן של בין שנה וחצי לשנתיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס חשבונאות ופיננסים?

תנאי הקבלה לכל אחד מתחומים האלה משתנים ממוסד אחד למשנהו. לרוב תנאי הקבלה הם נוחים יחסית והדרישה באופן כללי הינה ל-12 שנות לימוד. לחלק מהקורסים נדרש ידע מקדים והוא יהווה גם כן חלק מתנאי הקבלה, לדוגמה: על מנת להתקבל ללימודי הנהלת חשבונות סוג 3, נדרשים המועמדים להציג קודם לכן תעודה המעידה על סיום בהצלחה של קורס הנהלת חשבונות סוג 2

היקף קורס ייועץ מס, שונה לגמרי מהיקף קורסים אחרים כמו קורס חשבונאי בכיר למשל. בכל אופן, כדי לברר לאלו מסלולים ניתן להתקבל מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימודים המציע לימודי חשבונאות, פיננסים וייעוץ מס ולברר מולו את תנאי הקבלה. כך ידע המועמד מה מתאים לו, ואיזה מסלול ומוסד לימודים יעזור לו לממש את רצונויתיו ומטרותיו.
פתיחה

מה לומדים בקורס הנהלת חשבונות ופיננסיים?

לימודי הנהלת חשבונות, מיסים ופיננסים כוללים הן לימודים עיוניים (הרצאות, מצגות, הרצאות אורח, תמסירים) והן לימודים מעשיים (מטלות, יישום בפועל של פעולות בהנהלת חשבונות, מיסים ופיננסים ועוד). רוב המסלולים פונים לבעלי 12 שנות לימוד, המעוניינים לעסוק בצורה מקצועית בתחומי חשבונאות ופיננסיים.

בנוסף, לימודי תעודה נפרשים על פני תקופה קצרה יותר מאשר לימודי תואר והינם תכליתיים, ממוקדים, ומותאמים לתוכנית הבחינות. נקודה חשובה נוספת הינה העובדה כי ההשתתפות בחלק מהקורסים מותנית לעתים בהשתתפות בקורסים קודמים או בניסיון מעשי, לדוגמה - לימודי קורס הנהלת חשבונות סוג 3 יפנו לרוב לבוגרי קורס הנהלת חשבונות סוג 2 וכן הלאה. חלק ממסלולי הלימוד מותאמים לבעלי תואר ראשון בתחום ונועדו להכשיר את בוגריהם למבחנים ההסמכה החיצוניים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס הנהלת חשבונות ותחומים פיננסים?

בוגרי לימודי חשבונאות, פיננסים וייעוץ מס הינם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ובהתאם לכך בסיום לימודיהם הם יוכלו להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה בתפקידים שונים. הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון חברות וארגונים בתפקידים פיננסיים חשובים, כגון מנהלים פיננסיים, חשבי שכר, מנהלי חשבונות ויועצי מס. הבוגרים יכולים להשתלב גם בחברות אשראי, כיועצי השקעות, כמדריכים בתחומים כלכליים ומעבירי סדנאות בתחומים אלו, וכן להשתלב בחברות ביטוח והשקעה.

כמו כן, בוגרים אשר ירצו להמשיך את דרכם באקדמיה ולפנות ללימודי תואר ראשון, כנראה שימצאו עניין בתארים הבאים:  תואר ראשון בכלכלה, תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון בניהול וניתן אף לשלב ביניהם. למשל תואר ראשון בכלכלה וניהול, תואר ראשון בניהול ובנקאות.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס תעודת הנהלת חשבונות או תעודת ייעוץ מס?

רבים מהעובדים בתחומים אלו מבינים כי אחת הדרכים המרכזיות להתפתחות והתקדמות הינה השלמה לתואר ראשון ואף לתואר שני באחד מהתחומים האלו. בכל אופן, רבים מהעובדים בתחום החשבונאות והמס הם אכן בעלי תואר ראשון, אך אלו עבור אלו שלא ישנם כמה מסלולים רצויים להתפתחות: תואר ראשון בכלכלה, תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון בניהול וניתן אף לשלב ביניהם. למשל תואר ראשון בכלכלה וניהול, תואר ראשון בניהול ובנקאות.

ניתן לשלב בין תואר ראשון בכלכלה למשל למשאבי אנוש או סוציולוגיה, ואף מדעי ההתנהגות. לאחר סיום התואר הראשון ניתן להמשיך לתארים שניים בניהול, כלכלה, מנהל עסקים ועוד. תואר שני פותח אפשרות למחקר, עבודה באוניברסיטה, הוראה כמרצים בתחומים הפיננסים וכמובן אפשרויות עבודה מתקדמות ביותר.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ