תואר ראשון בהנדסה

היכן ניתן ללמוד תואר ראשון בהנדסה?

לימודי הנדסה

נוכח הביקוש המתרחב במשק ואפשרויות ההשתלבות הרבות והמגוונות בשוק העבודה, הולך וגובר העניין שמגלים סטודנטים לעתיד במקצועות ההנדסה השונים. אנו חיים בעידן של תעשייה עתירת ידע וטכנולוגיה, עם חלוף הזמן מתווספים עוד ועוד ענפים לתחום ההנדסה. כיום הנדסה הינה קבוצת מקצועות הזוכה לביקוש רב בתעשייה, על ענפיה השונים. לימודי הנדסה מצריכים כישורים רבים ומשלבים תחומי לימוד שונים ומגוונים ביניהם פיזיקה, כימיה ומתמטיקה ועל כן דורשים יכולות ריאליות גבוהות.חשוב לציין כי תנאי הקבלה מתשנים ממוסד אחד למשנהו, יש לברר זאת מול המוסד הלוונטי.

למי מתאים ללמוד הנדסה?

לימודי הנדסה מתאימים בעיקר לבעלי ראש למקצועות הריאליים המעוניינים להשתלב כמהנדסים בתעשייה, בחברות היי-טק ובארגונים שונים. המיוחד בלימודי הנדסה לתואר ראשון הוא הענפים הרבים שבהם אפשר להשתלב בהתאם לתחום העניין של המועמדים. כך, אם אתה מתעניין במכשור רפואי, תוכל להירשם ללימודי הנדסה רפואית; אם את אוהבת נוסחאות כימיות, תוכלי ללמוד הנדסה כימית; ואם אתם אוהבים מחשבים ונמצאים מול המחשב כל היום, תוכלו להירשם ללימודי הנדסת תכנה או הנדסת מחשבים.

כמו כן, לימודי ההנדסה, על כל התחומים השונים, דורשים השקעה בלימודים, והם כוללים קריאת מאמרים בעברית ובאנגלית, מעבר מבחנים, השתתפות במעבדות, הגשת דוחות מעבדה, הגשת עבודות, העברת מצגות בכיתה ועוד. הזמן שיש להקדיש ללימודי תואר ראשון בהנדסה הוא רב, והוא יכול גם לבוא על חשבון עבודה, משפחה או בילויים. באופן כללי, לפני שאתם נרשמים ללימודי הנדסה, חשוב לבדוק מה מתאים לכם באמת.

מה לומדים בהנדסה?

לימודי הנדסה, על ענפיהם הרבים והמגוונים, עוסקים למעשה בתכנון ובייצור של מוצרים או טכנולוגיות הנעשה על סמך גוף הידע העשיר והרחב של המדע הקיים בימינו. המהנדס מיישם, למעשה, תיאוריות מדעיות בפועל, בשטח, ובונה ומתכננן מוצרים או טכנולוגיות. על המהנדס לפעול בהתאם למגבלות השונות הקיימות, כמו למשל מגבלות השטח והסביבה, מגבלות בטיחותיות, מגבלות טכנולוגיות, עלויות ייצור, יכולת תחזוקה וכדומה.

לימודי הנדסה במכללות להנדסה או באוניברסיטאות השונות מקנים לבוגר את היכולת להגיע לפתרונות האופטימאליים ביותר, לבעיות טכנולוגיות אשר מתעוררות בתהליך הייצור ולאחריו, זאת באמצעות יצירת מודלים מתמטיים והערכת ההצלחה של כל אחד מהפתרונות. מקצוע ההנדסה מתפרש על פני תחומי חיים רבים ועל כן ישנם מסלולי לימוד רבים ומגוונים ועל הסטודנט העתידי לבחור את התחום המעניין אותו ביותר.


לימודי ערב בהנדסה

ישנם אנשים המתקשים לשלב לימודים ועיסוקים אחרים. אם יש לכם משפחה ענפה וילדים קטנים או אם התקבלתם לעבודה משתלמת ואינכם רוצים לעזוב, ואתם רוצים להגשים את חלום חייכם וללמוד הנדסה, תוכלו לשקול להירשם ללימודי ערב בהנדסה לתואר ראשון. לימודי ערב בהנדסה במוסדות הלימוד השונים מאפשרים לכם לרכוש מקצוע מבלי שתצטרכו לוותר על עיסוקים אחרים בחייכם.

באופן כללי, מבחינת תכנית הלימודים של לימודי הנדסה אין הבדל משמעותי בין לימודי בוקר ללימודי ערב. הלומדים במתכונת ערב מקבלים את אותו הידע ואת הכלים המעשיים לעבודה כמהנדס שמקבלים הלומדים במסגרת הלימודים הרגילים. יש החושבים כי לימודי ערב קלים יותר מלימודי בוקר, אך לא כך הוא הדבר. לימודי ערב בהנדסה קשים ותובעניים באותה המידה, ויש צורך להשקיע רבות כדי להצליח.


לימודי הנדסה למגזר הדתי

ישנם מוסדות לימוד המציעים לימודי הנדסה למגזר הדתי. מטרתם של מוסדות הלימוד היא לספק למגזר הדתי את השירותים המתאימים ולאפשר להם לשלב את העולם הרוחני (עולם התורה) עם העולם הגשמי (לימודי הנדסה). מוסדות הלימוד המיועדים לדתיים מאפשרים לסטודנטים הדתיים לקיים שיעורי תורה, מקדישים זמנים לתפילות (שחרית, מנחה וערבית), מקדישים זמני התייעצות עם רבנים בנוגע לשאלות הלכתיות הצצות תוך כדי, מקימים מזנונים כשרים למהדרין ועוד.


תארים מתקדמים בהנדסה

לימודי הנדסה, על כל תתי תחומיה, נמשכים, בדרך כלל כ-4 שנים. לעתים עשויים הסטודנטים לפרוש את התואר גם ל-5 שנים, ואף לחמש וחצי בגלל אילוצי עבודה, משפחה ועוד. בסופם של לימודים אלו זוכה הבוגר בתואר מוסמך למדעים בהנדסה, B.Sc. בוגר המסיים בהצלחה תואר זה מוגדר כמהנדס לכל דבר ומשתלב בקלות יחסית בשוק העבודה.

נוסף על כך, הבוגר יוכל להמשיך את דרכו האקדמית ולהשלים תואר שני בהנדסה, תואר זה מיועד לבוגרי תואר ראשון המעוניינים להשתלב בתפקידים בכירים יותר בתעשייה, באקדמיה ובמחקר. ניתן להשלים תואר שני בהנדסה בהתמחויות שונות כגון: הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת חומרים, הנדסה אזרחית, הנדסת גרעינית, הנדסת ביוטכנולוגיה ועוד.


במה עובדים עם תואר בהנדסה?

רמת השכר הגבוהה והמעמד החברתי הנלווים למקצוע, הפכו את תואר המהנדס למבוקש במיוחד. סטודנטים בוגרי תואר בהנדסה, יכולים להשתלב בתפקידים שונים ומגוונים בחברות ובארגונים המובילים ביותר במשק, כמו ניהול קווי יצור, מחקר ופיתוח, הבטחת איכות ותפקידים ניהוליים הדורשים ידע וכישורים של מהנדס. בנוסף לכך, כדי להיות מהנדס מן השורה חשוב להירשם בפנקס המהנדסים והאדריכלים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בהנדסה?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
יזם
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים תואר ראשון בהנדסה?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור השרון
מיקום בארץ: אזור חיפה

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

פורום ייעוץ לימודים

אורחת // בתאריך 17.07.2017 בשעה 10:54
אורחת // בתאריך 04.07.2017 בשעה 9:04
נגה // בתאריך 29.06.2017 בשעה 21:23
אנונימי // בתאריך 26.06.2017 בשעה 23:39
רוני // בתאריך 26.06.2017 בשעה 22:35

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר