תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה עם התמחות במחשבים

ללמוד אלקטרוניקה ומחשבים

לימודי הנדסת אלקטרוניקה מאופיינים בספקטרום רחב ומגוון של תחומים ותתי-תחומים המשתנים ומשודרגים ללא הרף. בשוק העבודה, כיום, קיים ביקוש רב למהנדסי אלקטרוניקה המתמחים במחשבים. התוכניות ללימוד תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים הינן דינאמיות ומותאמות, ככל האפשר, לצורכי השוק המתפתח. לימודי הנדסת אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים הינם לימודים איכותיים וברמה גבוהה.

לימודים אלו מכשירים מהנדסים עם התמחות בתחום המחשבים ומקנים להם כלים, מיומנויות וידע עיוני ומעשי אשר יאפשר להם להשתלב בתחומי הפעילות השונים בתעשייה האזרחית והצבאית, הכוללת פיתוח, תכנון, ביצוע ואחזקה של מערכות מיחשוב מתוחכמות בתעשייה ובהיי-טק.

לימודי הנדסת אלקטרוניקה עם התמחות במחשבים

מטרת לימודי הנדסת אלקטרוניקה הינה לאפשר לבוגר השתלבות מהירה בתעשייה המתקדמת ולהקנות לו יכולת לעמוד בקצב השינויים בעולם האלקטרוניקה. לימודי הנדסת אלקטרוניקה שמים דגש על הקניית תשתית מדעית רחבה, על מתן כלים להתמודדות עם בעיות הנדסיות בעתיד ועל עידוד יכולת הלמידה העצמית של הבוגר. לימודי הנדסת אלקטרוניקה עם התמחות במחשבים שמים גדש על הבנת מערכות מיחשוב.

בתוכנית לימודים זו, תחילה, מתרכזים הלימודים במקצעות היסוד: מתמטיקה, פיסיקה, אנגלית, עקרונות בסיסיים בתורת החשמל והאלקטרוניקה, תכנות מחשבים ושימוש מתקדם במחשב. בשלבים מאוחרים יותר נחשף הסטודנט לתכנים ספציפיים וממוקדים יותר בתחום הנדסת אלקטרוניקה בכלל ובתחום המחשבים בפרט. לימודי הנדסת אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים כוללים התנסות בעבודה מעבדתית ובעבודה עם מחשבים אשר מקנה לסטודנטים ניסיון פרקטי משמעותי, המקל מאוד על השתלבותם בתעשיית האלקטרוניקה.

מסלול הלימודים בהנדסת אלקטרוניקה עם התמחות במחשבים

לימודי תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה עם התמחות במחשבים מהווים מסלול לימודים ייחודי המכשיר את הסטודנטים לניתוח, תכנון, בניה, הרכבה, בדיקה, בקרה וניהול של מערכות עתירות טכנולוגיה. תוכנית הלימודים כוללת חומר תיאורטי, מידע מדעי, לימודים מעשיים במעבדות, סדנאות, קורסים ועבודה מעשית. במהלך לימודים אלו נחשפים הסטודנטים למגוון קורסים מתחומי לימוד שונים, כגון: חשבון דיפרנציאלי ואינטגראלי, אלגברה ליניארית, פיסיקה, סטטיסטיקה והסתברות, מבוא למדעי המחשב ועוד.


לימודי המשך בהנדסת אלקטרוניקה עם התמחות במחשבים

לימודי הנדסת אלקטרוניקה עם התמחות במחשבים אורכים כ-4 שנים, לימודים אלו מקנים לסטודנט ידע תאורטי רחב תוך שימת דגש על עבודה מעשית. בסיום הלימודים מקבל הבוגר תעודת B.Sc - "בוגר במדעים". בוגר תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה יוכל להמשיך לימודיו לתארים מתקדמים ולהשתלב בלימודי תואר שני בחשמל ו/או אלקטרוניקה ו/או מחשבים ו/או תקשורת. לימודים לתואר שני ניתן להשלים במסלול מחקרי (עם עבודת גמר - תזה) ובמסלול לא מחקרי (ללא תזה).


מה עושים עם תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה עם התמחות במחשבים?

המשק שופע מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות לבוגר תואר זה. לרוב, בוגר לימודי הנדסת אלקטרוניקה מצליח להשתלב בשוק העבודה בקלות רבה. מה גם שהשכר בתחום הנדסת אלקטרוניקה הינו גבוה באופן משמעותי מן השכר הממוצע במשק. בוגרי לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה עם התמחות במחשבים יכולים להשתלב במגוון רחב של חברות וארגונים העוסקים בטכנולוגיה ולעבוד במשרות מפתח בתעשייה עתירת הידע במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי לדוגמא בחברת החשמל או בתעשיות ביטחוניות.


תנאי קבלה לתואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה עם התמחות במחשבים

תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד כאשר חלק מהמוסדות דורשים וּמחייבים במבחן הפסיכומטרי ואף מגדירים ציון משוקלל (בדרך כלל מדובר בחישוב ייחודי למוסד הלימודים, המהווה שילוב של ממוצע הבגרויות עם הציון בבחינה הפסיכומטרית על חלקיה השונים) כתנאי לקבלה וחלקם לא דורשים כלל מבחן פסיכומטרי. על כן אנו ממליצים לבחון את מוסדות הלימוד השונים ואת דרישותיהם ולפעול בהתאם לאלו על מנת לשפר את סיכויי קבלתכם.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה עם התמחות במחשבים?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
יזם
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה עם התמחות במחשבים?

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

פורום ייעוץ לימודים

ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23
עידן // בתאריך 01.06.2017 בשעה 12:35

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר