ייעוץ לימודים חינם!

טכניון - היחידה ללימודי חוץ והמשך

קורס אימון אישי בהתמחות ניהולי-ארגוני או זוגי

לימודי קורס אימון אישי בהתמחות ניהולי-ארגוני או זוגי של הטכניון - היחידה ללימודי חוץ והמשך, הינם לימודי הכשרת מאמנים לקואוצ'ינג אישי, תוך התמחות באימון ניהולי-ארגוני או אימון זוגי.
האימון משלב תכנים מעולמות שונים וניתן להשתמש בהם בכל אחד מתחומי החיים. במהלך הקורס ילמדו המשתתפים כיצד ליישם תכנים אלו בתהליך מובנה, שיטתי וממוקד תוצאות. לכל אחד מהלקוחות ישנה מטרת אימון שונה. במהלך הקורס ילמדו המשתתפים כיצד להוביל את הלקוח לתהליך המתאים לו בכדי להוביל אותו להצלחה.

הלימודים מתקיימים בחיפה!

קהל יעד
הלימודים מיועדים לבעלי השכלה אקדמית וניסיון רלוונטי בתחומי החינוך, הטיפול, העבודה הסוציאלית, הניהול, העסקים, השיווק, המכירות וכדומה, אשר יש ברצונם להשתלב בשוק העבודה כמאמנים.

תנאי קבלה
על המועמדים להיות בני 27 ומעלה, בעלי תואר שני/תואר B.sc ומעלה, בעלי ניסיון של לפחות שלוש שנים במסלול קריירה מוכח. 
מועמדים בעלי תואר ראשון יידרשו לניסיון של חמש שנים לפחות במסלול קריירה מוכח.
כל המועמדים יידרשו לעבור ועדת קבלה שתקבע את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום זה.

משך הלימודים
הקורס כולל 252 שעות לימוד אקדמיות, הנחלקות ל-176 שעות לימוד הנלמדות במתכונת של 32 מפגשים, 60 שעות פרקטיקום ו-16 שעות אימון וצפייה באימון.

תכנית הלימודים
הקורס משלב בין ידע תיאורטי לבין תרגולים מעשיים, המתבצעים על התלמידים עצמם ועל אחרים. במהלך הלימודים יעברו המשתתפים התנסות מעשית הכוללת אימון עם מאמן מוסמך.
על אף היותו של האימון כלי אוניברסלי, ככל שהמאמן מומחה ליותר ענפים בתחום, כך עולה הסיכוי להצלחתו. במהלך הלימודים יוכלו המשתתפים לבחור אחת מההתמחויות הבאות: 
  • התמחות באימון זוגי - התמחות זו מלמדת את משתתפיה להשתמש בכלי זה במטרה לסייע למטופליהם לזהות ציפיות ושאיפות בזוגיות, לבחור את בן/בת הזוג הנכונים ביותר עבורם, למצוא את מקומם בתוך מערכת היחסים, לאפשר מרחב לבן/בת הזוג ועוד. בנוסף, עוסקת התמחות זו גם במקומה של התקשורת בקשר הזוגי, בסגנונות תקשורת, הקשבה זוגית, התמודדות עם פירוק זוגיות וכדומה.
  • התמחות באימון ניהולי-ארגוני - תחום זה מסייע להצלחתם של מנהלים ובעלי אחריות בארגונים וגופים שונים. התמחות זו מתמקדת בזיהוי והגדרת מצב ההצלחה הרצוי, ומפלסת דרך למימוש הצלחה זו מתוך המצב הקיים והמשאבים הזמינים באותו רגע. תהליך זה מתמקד בהצלחה עצמה ואינו נוגע לדפוסי תקשורת, התנהגות או ביצוע, אלא אם הם מפריעים ישירות למימוש ההצלחה. 
התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מבוא ל-Coaching, עקרונות האימון וההבדלים בין אימון לטיפול/ייעוץ/מנטורינג, חשיבה תוצאתית, תקשורת בין-אישית, שאלות והקשבה, הסכם אימוני, ערכים וערכת הערכים, מודל תחומי התוצאה, משאבים אסטרטגיים, חסמים ומשמעותם באימון ממוקד תוצאות, השימוש בכלים בתהליך האימון, תהליך האימון השלם ועוד.

תעודה
לבוגרי הקורס אשר יעמדו בכל דרישות הלימודים תוענק תעודת סיום קורס מטעם הטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ ומטעם איק"א. תעודה זו אינה מהווה הסמכה מטעם האיגוד לקואוצ'ינג.
עם סיום הפרקטיקום והצטרפות לאיגוד הישראלי לקואוצ'ינג, יקבלו הבוגרים תעודת הסמכה ל"מאמן מומחה" - MCI באימון אישי.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ