ייעוץ לימודים חינם!

טכניון - היחידה ללימודי חוץ והמשך

לימודי מידענות

היחידה ללימודי חוץ והמשך של הטכניון מציעה לימודים במסגרת קורס מידענות המכשירה את בוגריה להשתלב בשוק העבודה כמידענים עצמאיים או ארגוניים ומספקת להם שיטות התמצאות שונות וכלים מעשיים לאיתור פתרונות יעילים לצרכי מידע מגוונים, על סמך מקורות מידע רבים, ביניהם מצויות גם הרשתות החברתיות. 
מידע הינו משאב חיוני והיכולת לאתר אותו במהירות יכולה לקבוע את גורלם של ארגונים וחברות שונות. בארגונים רבים כיום, כמו ארגונים עסקיים, ממשלתיים, חינוכיים ואקדמיים, קיימת הבנה כי יש להיעזר במידענים מקצועיים בשלבי המחקר ובשלבי לקיחת ההחלטות המשמעותיות בתוך הארגון. 
מידען מקצועי שרכש השכלה וידע מעמיק במקצוע זה, מכיר את כל מקורות המידע הנסתרים ברשת, את הכלים והשיטות לאיתור מידע, ומעניק לארגון בו הוא עובד יתרון עסקי ותחרותי משמעותי אל מול מתחריו.

הלימודים מתקיימים בתל אביב!

תנאי קבלה
על המועמדים להיות בעלי תואר אקדמי מכל התחומים, בעלי ידע בשימוש באינטרנט ולשלוט בשפה האנגלית ברמה טובה.

משך הלימודים
התכנית כוללת 200 שעות לימוד אקדמיות, כאשר 160 מהן נלמדות בכיתה ו-40 השעות הנוספות הינן שעות פרוייקט. תכנית הלימודים נפרשת על פני תקופת זמן של כ-10 חודשים ונלמדת במתכונת של מפגשים שבועיים.

תכנית הלימודים
התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מידענות באינטרנט - חיפוש מידע מקצועי בעזרת מנועי חיפוש, הבנת צורכי הלקוח ואמנות שאילת השאלות, הקמה, ניהול ושיווק של מרכזי מידע בארגון, מאגרי מידע מסחריים וספקי מידע מקוונים, רשתות חברתיות ככלי למודיעין תחרותי, מודיעין תחרותי - מודלים למודיעין תחרותי ומודלים לניתוח תחרותי, מידע עסקי - מידע על חברות, שווקים, אנשים ומידע מתוך דוח"ות פיננסיים, קניין רוחני, מידע מדעי וטכנולוגי, דרכים להטמעת תכניות למודיעין תחרותי ועוד.
עם סיום הלימודים יבצעו הסטודנטים פרוייקט גמר הנעשה בשיתוף עם יזמים צעירים ועם חממות טכנולוגיות. שיתוף פעולה זה מאפשר התנסות בעבודה מול לקוחות ומיישם את החומר הנלמד בקורס בצורה מעשית.

לאחר הלימודים
עם סיום הלימודים יוכלו הבוגרים להצטרף לפורום המידענים בתעשייה - IFISH, המאפשר שיתוף ידע וקבלת סיוע מקצועי בתחומי חיפוש המידע. חברי הפורום יוכלו להצטרך לפגישות רבעוניות בנושא סקירת הכלים והחידושים בעולם חיפוש המידע ובנוסף לכך יוכלו להיחשף להצעות עבודה הנשלחות לחברי הפורום.
 

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ