ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים

תואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים

מה כדאי לדעת על לימודי מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים?

השילוב בין לימודי מדע המדינה ללימודי יחסים בין לאומיים מהווה שילוב בין שני תחומים דומים המשלימים זה את זה ונכללים תחת ענף מדעי החברה. לימודי מדעי החברה ויחסים בין לאומיים קשורים גם לתחומי ידע מגוונים אחרים כמו היסטוריה, ממשל, פוליטיקה, מדעי הרוח, משפטים, כלכלה וכדומה. 

תחום מדעי המדינה חוקר את הפוליטיקה על היבטיה השונים ועוסק הן ביחסים בתוך המדינה והן ביחסיה עם מדינות אחרות. היחסים הבין לאומיים, לעומת זאת, מתמקדים בניתוח ההתנהלות של מערכות בינלאומיות, ביחסים בין המדינות השונות כמו שיתוף פעולה צבאי וכלכלי, מסחר, משפט בינלאומי, איכות הסביבה, השפעות תרבותיות ולאומיות ועוד. שילוב שני תחומים אלה לכדי תואר אחד מקנה לסטודנטים הבנה מעמיקה וראייה מקיפה של ההתנהלות הפוליטית-מדינית המקומית והבין לאומית. 

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים?

1
חוקר
2
חברתי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בין לאומיים?

מטרת לימודי תואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בין לאומיים היא לאפשר לסטודנטים להבין את המציאות המשתנה של היחסים הבין לאומיים על מנת שיוכלו לבחון ולנתח סוגיות מדיניות, כלכליות, צבאיות ומוסדיות של מדינות העולם ושל היחסים ביניהן. הלימודים עוסקים בנושאי טרור, דיפלומטיה, פשע מאורגן, תנועות חברתיות, איכות הסביבה, זכויות האדם והאזרח, ביטחון לאומי, משאבי אנוש ועוד.

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בין לאומיים כוללת ידע תיאורטי ועיוני מקיף ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב, מבוקש ומרתק זה. עם סיום התואר יוכלו המשתתפים להשתלב בשוק העבודה כיועצים לפוליטקאים או כעוזרי פוליטיקאים, זאת באמצעות התעמקותם בתחומי כלכלה פוליטית, פסיכולוגיה פוליטית, פוליטיקה השוואתית וכדומה.
פתיחה

למי מתאים ללמוד מדעי המדינה ויחסים בין לאומיים?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בלימודי מדעי המדינה ויחסים בין לאומיים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לבעלי זיקה לתחומי הפוליטיקה והמדיניות, לאלו הרוצים להשפיע על המדינה ולשנות את המציאות, להשתלב בתפקידים בעלי כוח, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יבינו את המערכות הפוליטיות, המערכת הבינלאומית ושיתופי הפעולה בין המערכות הפוליטיות השונות.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בין לאומיים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הוא גבוה מן הנדרש.

תנאי הקבלה ללימודים אלו משתנים באופן תדיר, ועל כן מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים. כך תוכלו להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - תואר ראשון במדעי המדינה.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בין לאומיים עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בין לאומיים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: מסחר, משפט בינלאומי, איכות הסביבה, יחסים דיפלומטיים, סיוע בינלאומי, מלחמה ושלום, תפוצת נשק גרעיני, שיתוף פעולה צבאי וכלכלי, השפעות תרבותיות, לאומיות, צמיחה כלכלית, זכויות האדם, מבנה המדינה ומוסדותיה, שיטת הממשל הנהוגה, שיטת המשפט הנהוגה, תקשורת בישראל, תקשורת חברה ותרבות, אסטרטגיה ופוליטיקה, סוציולוגיה, היסטוריה ויחסים בינלאומיים, מסחר בינלאומי, כלכלה פוליטית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בתפקידי פרשנות וייעו פוליטיים בכנסת, במשרדי ממשלה, במועצות מקומיות, בזרועות הביטחון, ברשויות המקומיות ועוד.
פתיחה

מה לומדים אחרי תואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים?

בוגרי לימודי תואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני במדעי המדינה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לחשיבה ביקורתית ועצמאית ולהבנת המנגנונים הסמויים והגלויים אשר פועלים מאחורי תהליכים היסטוריים ומדיניים שונים.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני במנהל עסקים. במסגרת לימודים אלו ירכשו הבוגרים ידע ומיומנויות מקצועיות המאפשרות השתלבות בתפקידי ניהול בכירים ומתקדמים בארגונים השונים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ