ייעוץ לימודים חינם!

לימודי חינוך, מדעי המדינה ויחב"ל

מה כדאי לדעת על לימודי חינוך, מדעי המדינה ויחסים בין לאומיים?

לימודי חינוך, מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים (יחב"ל) מהווים שילוב רב תחומי ייחודי, מעניין, מאתגר, מספק ובעל יתרונות רבים. לימודי מדעי המדינה  נכללים בתוך ענף מדעי החברה ומהווים תחום רחב ומרתק אשר עוסק בחקר הפוליטיקה על כל היבטיה השונים, תוך התמקדות ביחסים הקיימים בתוך המדינה וביחסים הבין לאומיים. לימודי חינוך עומדים כתחום נפרד בפני עצמו אשר עוסק בהכשרת מורים, מחנכים ומדריכים האמונים על עיצוב הלמידה של הדור הבא. לימודי יחסים בינלאומיים מהווים ענף אקדמי בתוך הפקולטה למדעי המדינה, אך קשורים גם לתחומים אחרים כמו היסטוריה, ממשל ופוליטיקה, מדעי החברה, משפטים, מדעי הרוח וכדומה.

שילוב של כל נושאים אלו מקנים לסטודנטים לימודים מקיפים ומעמיקים שמעניק להם ידע נרחב ומעמיק בנושאים אלו ומכשירים אותם לניהול מדיני והנהגה, זאת בשילוב עם ערכים וגישות חינוכיות מגוונות. 

למי מתאים ללמוד לימודי חינוך, מדעי המדינה ויחב"ל?

1
חברתי
2
חוקר
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון חינוך, מדעי המדינה ויחב"ל?

לימודי חינוך, מדעי המדינה ויחסים בין לאומיים משלבים בין שלושה עולמות תוכן נרחבים ומעמיקים ועוסקים בקשת רחבה של אספקטים ביחסים שבין המדינות, כמו מסחר, משפט בין לאומי, יחסים דיפלומטיים, איכות הסביבה וכדומה, כמו גם במנהל ציבורי, ממשל ופוליטיקה, מחשבה פוליטית, פוליטיקה השוואתית, חינוך לבתי הספר היסודיים, חינוך לגיל הרך, חינוך מיוחד, חינוך סביבתי, חינוך גופני ותנועה ועוד. 

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בחינוך, מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים כוללת ידע תיאורטי ועיוני נרחב ומעמיק, כלים שימושיים ומיומנויות מעשיות שמטרתם לגשר על פערים שונים במדינה באמצעות גישות חינוכיות מגוונות ומרתקות.
פתיחה

למי מתאים ללמודחינוך, מדעי המדינה ויחב"ל?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בחינוך, מדעי המדינה ויחסים בין לאומיים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר ומספק זה, אשר משלב בין תחומי עניין שונים ומגוונים ומקנה להם את מרב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשלל המשרות הרלוונטיות בשוק העבודה.

הלימודים מתאימים לאנשים המעוניינים להבין כיצד פועלת המערכת הפוליטית העולמית וכיצד מתעצבים היחסים ושיתופי הפעולה בין המדינות השונות ברחבי העולם, כמו גם לאנשים המעוניינים להשפיע על החברה ולשנות אותה, להשתלב בעבודה פוליטית או בעשייה ציבורית, לקדם סוגיות חברתיות ומדיניות ולהשתלב בתחומי ההדרכה והחינוך השונים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך, מדעי המדינה ויחב"ל?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בחינוך, מדעי המדינה ויחסים בין לאומיים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, בדרך כלל מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי ישנם מוסדות לימוד שאינם דורשים מעבר של הבחינה הפסיכומטרית ומקבלים מועמדים לשורותיהם רק על סמך ממוצע הבגרויות. 

כמו כן, ישנם מסלולי לימוד אשר דורשים כי יעברו המועמדים ראיון קבלה אישי מול ראשי המסלול מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. מידע נוסף ניתן למצוא בקישורים הבאים: תנאי קבלה - חינוךתנאי קבלה - מדעי המדינה.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי חינוך, מדעי המדינה ויחב"ל?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בחינוך, מדעי המדינה ויחסים בין לאומיים עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

כמה זמן נמשך תואר ראשון בחינוך, מדעי המדינה ויחב"ל?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בחינוך, מדעי המדינה ויחסים בין לאומיים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: מנהל ציבורי, ממשל ופוליטיקה, פוליטיקה ואמצעי התקשורת, משחבה פוליטית, המשטר בישראל, משפט חוקתי ופוליטיקה, יחסים בינלאומיים, ניהול, מחשבה מדינית מודרנית, מסחר, משפט בינלאומי, איכות הסביבה, יחסים דיפלומטיים, סיוע בינלאומי, שיתוף פעולה צבאי וכלכלי, השפעות תרבותיות, זכויות האדם, פסיכולוגיה פוליטית, פוליטיקה השוואתית, עיצוב מדיניות חוץ, ביקורת ציבורית, שיטת הממשל והמשפט הנהוגה, פסיכולוגיה של החינוך, סוציולוגיה של החינוך, תכנון פיתוח ויישום תכניות לימודים, התנהגות סוטה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בחינוך, מדעי המדינה ויחב"ל?

לבוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בחינוך, מדעי המדינה ויחסים בין לאומיים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים יוענק תואר ראשון B.A במדעי המדינה ויחסים בין לאומיים ותואר ראשון B.Ed בחינוך. 

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בחינוך, מדעי המדינה ויחסים בין לאומיים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במערכת החינוך כמורים או מחנכים, בהתאם לתחום התמחותם הספציפי, וכן במסגרות חינוך פרטיות. כמו כן, יוכלו הבוגרים לשמש כיועצים לפוליטיקאים או כעוזרי פוליטיקאים, במנהל הציבורי ובמנהל הפרטי ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בחינוך, מדעי המדינה ויחב"ל?

בוגרי לימודי תואר ראשון בחינוך, מדעי החברה ויחסים בין לאומיים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני במנהל עסקים. לימודים אלו מקנים לבוגריהם ידע נרחב ומעמיק הנדרש לצורך ניהול ארגונים באופן יעיל ורווחי, מתוך מטרה לסייע לעסק להשיג את מטרותיו ולהובילו לעבר הצלחה.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס הנחיית קבוצות. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להנחייה של קבוצות תוך התמקדות בתהליך קבלת ההחלטות ולא בהחלטות עצמן, התמודדות עם קונפליקטים ואתגרים וליווי הקבוצה לאורך כל התהליך.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ