ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון במדעי המדינה וביטחון

תואר ראשון במדעי המדינה וביטחון

מה כדאי לדעת על לימודי מדעי המדינה וביטחון?

מדעי המדינה וביטחון אלו שני תחומים אשר משלימים אחד את השני. תחום מדעי המדינה הוא כללי יותר ועוסק בעיקר בחקר ובהבנה של ההתנהגות החברתית והפוליטית של מדינות, משטרים, אזרחים ומנהיגים, ואילו לימודי ביטחון מתמקדים בדגשים ובהיבטים הבטחוניים של המדינה ושל התנהלותה וכוללים נושאים כמו טרור, לוגיסטיקה צבאית, כוחות הביטחון, מלחמות ישראל ועוד.

כאשר אנו מנתחים את ההתנהלות וההתארגנות של מדינת ישראל, כמו גם של מדינות אחרות, עלינו להתייחס לכלל ההיבטים הסוציולוגיים, אנתרופולוגיים, כלכליים, משפטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים של המדינות הללו. תואר משולב במדעי המדינה וביטחון נחשב למעניין ומאתגר למדי, כיוון שהוא עוסק בסוגיות מורכבות כמו איומים ביטחוניים, צורות משטר וההתנהגויות האופייניות להן, אסטרטגיות ביטחון, יחסים בין לאומיים ועוד. 

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במדעי המדינה וביטחון?

1
חוקר
2
קונבציונלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון במדעי המדינה וביטחון?

לימודי ביטחון, בדומה ללימודי אסטרטגיה, ממשל או יחסים בין לאומיים הם לימודים מרתקים המשתייכים לתחום מדעי המדינה. המשתתפים יבחנו את היבטי הממשל והפוליטיקה בין המוסדות השונים, את המערכות והתהליכים הפוליטיים ברחבי העולם, יכירו את שיטות המחקר בענף מדעי המדינה וכדומה.

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי המדינה וביטחון כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות להבנת וחקר אספקטים רבים הקשורים למדינה: מבנה המדינה ומוסדותיה, שיטת הממשל הנהוגה, הציבור במדינה על כל קבוצותיו ותתי הקבוצות שבו, תרבות הרוב ותרבויות המיעוטים, המדינאים והפוליטיקאים, קבוצות האינטרס באוכלוסיה ובפוליטיקה, המצב הבטחוני במדינה, מצב יחסי החוץ ועוד. עם סיום התואר יוכלו הבוגרים להשתלב במגוון משרות במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי בתפקידי מפתח שונים במחקר, הסברה, דיפלומטיה, ביטחון ועוד.
פתיחה

למי מתאים ללמוד מדעי המדינה וביטחון?

הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי המדינה וביטחון פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים המתעניינים בתחומי החברה, הפוליטיקה, היחסים בין המדינות השונות וסוגי הממשל הארץ ובעולם, אשר יש ברצונם לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו להשתלב בעבודה בתחומים הרלוונטיים, לפעול למען שינוי מדיני, להשפיע על המציאות ולשנותה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון במדעי המדינה וביטחון?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במדעי המדינה וביטחון יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו בתנאי כי הוא גבוה מן הנדרש.

מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים על מנת שידעו מה האפשרויות העומדות בפניהם, זאת כיוון שתנאי הקבלה מתעדכנים באופן שוטף ותדיר. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי מדעי המדינה.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי מדעי המדינה וביטחון?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי המדינה וביטחוןן עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון במדעי המדינה וביטחון?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי המדינה וביטחון משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: פוליטיקה השוואתית, כלכלה פוליטית, פסיכולוגיה פוליטית, פילוסופיה פוליטית, חקר התנהגות חברתית פוליטית ומדינית של מדינות משטרים אזרחים ומנהיגים, אסטרטגיה, יחסים בינלאומיים והיסטוריה צבאית, קבלת החלטות, לימודי ארגון, מודיעין, לוגיסטיקה צבאית, תורת המנהל, טקטיקות צבאיות, טקטיקות מדיניות, סוגיות באסטרטגיה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון במדעי המדינה וביטחון?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון במדעי המדינה וביטחון אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A במדעי המדינה וביטחון מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון במדעי המדינה וביטחון עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בתפקידי מתן ייעוץ מדיני לחברות כלכליות, במכוני מחקר, במשרדי ממשלה, משרד החוץ, בתפקידי ייעוץ לפוליטיקאים, במערכת הביטחון, במפלגות ציבוריות ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון במדעי המדינה וביטחון?

בוגרי לימודי תואר ראשון במדעי המדינה וביטחון המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס אמנות הפרזנטציה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להכנת פרנטציה יעילה ומשכנעת אשר מעבירה את המידע הנדרש במקצועיות ובביטחון.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני במנהל עסקים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לניהול ארגונים באופן רווחי ויעיל, זאת מתוך מטרה לסייע לארגון או העסק להשיג את מטרותיו ולהוביל אותו לעבר הצלחה.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ