תואר ראשון בהנדסה גרעינית

רוצה ללמוד הנדסת גרעין?

מתעניינים בלימודי הנדסה גרעינית לתואר ראשון? רוצים לעבוד בתחומים מעניינים ומאתגרים? תחום ההנדסה הגרעינית עוסק בפיתוח מכשירים ומתקנים שונים המערבים בתוכם ריאקציות גרעיניות. דוגמה למתקנים אלה האם כורים גרעיניים שבהם מחוללים תגובות שרשרת גרעיניות מבוקרות. הלימודים כוללים מגוון נושאים מעניינים והם מתאימים במיוחד לאוהבי תחום ההנדסה.

בנוסף לכך, המהנדסים הגרעיניים עוסקים בפיתוח נשק גרעיני דוגמת פצצות גרעיניות ובפיתוח מכשירים שנועדו לעזור לרפואה כמו בדיקות דימות רפואית דוגמת דימות תהודה מגנטית, צילום רנטגן, טומוגרפיה ממוחשבת, בדיקת אולרה-סאונד, בדיקת טומוגרפיית פליטת פוזיטרונים – PET  ועוד. בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסה גרעינית יוכלו להשתלב בתעשיות בטחוניות שונות ובתחומי מחקר.

לימודי הנדסה גרעינית

לימודי הנדסת תואר ראשון מתאימים למתעניינים בתחום ההנדסה הגרעינית ולבעלי ראש ריאלי הטובים במקצועות הריאליים השונים. כמו כן, המבקשים ללמוד הנדסה גרעינית צריכים להיות אנשים שומרי סוד הנכונים לעבור בידוק בטחוני עם יש צורך בכך. היות שמהנדסים גרעיניים מתמיינים לעתים קרובות למשרות ביטחוניות הדורשות שמירה על סודיות.

יתר על כן, התואר בהנדסה גרעינית הוא תואר קשה ותובעני המצריך מצד הסטודנטים רצינות והתמדה בלימודים. לא אחת קורה שסטודנטים אינם עומדים בכל דרישות התואר ובעומס הרב שנוצר, מפסיקים את לימודיהם לתואר בהנדסה גרעינית ופונים לאפיקים אחרים. ולכן לפני שאתם כותבים את לימודי ההנדסה הגרעינית בעדיפות ראשונה ללימודי תואר ראשון, מוטב שתשקלו אם תחום זה מתאים לכם ואם תוכלו לעמוד בעומס הלימודי הרב.

מדוע ללמוד תואר ראשון בהנדסה גרעינית?

מטרתם של לימודי הנדסה גרעינית, בדומה לכלל לימודי ההנדסה, היא להכשיר את הסטודנטים לעבודה בתחום ההנדסה הגרעינית כדי שיוכלו לעזור לחזק ולפתח את הטכנולוגיה המבוססת על התחום הגרעיני הכוללת פיתוח כורים גרעיניים למטרות שונות ופיתוח מכשירים שונים שנועדו לסייע בתחומים כמו חקלאות או רפואה. לימודי הנדסה גרעינית לתואר ראשון נועדו להניק לסטודנטים ידע חיוני בתחום ההנדסה הגרעינית וכלים מעשיים כדי להכשירם להיות מהנדסים גרעיניים מיומנים ומקצועיים.

כמו כן, במהלך הלימודים ניתנת האפשרות להשתלב בכמה מסלולי לימוד דוגמת מסלול הנדסה גרעינית בשילוב הנדסת מחשבים והנדסת חשמל, יישומיה של האנרגיה הגרעינית, הנדסה גרעינית בשילוב הנדסה ביו-רפואית ועוד. זאת ועוד, במהלך התואר הראשון ללימודי הנדסה גרעינית יועברו קורסי חובה שבהם יהיו הסטודנטים מחויבים ומגוון קורסי בחירה שבמסגרתם יוכלו הסטודנטים להירשם לקורסים המעניינים אותם יותר.


מה לומדים בתואר ראשון בהנדסה גרעינית?

נושאי הלימוד בהנדסה גרעינית לתואר ראשון הם מעניינים ומרתקים. מבין נושאי הלימוד ניתן להזכיר נושאים כמו טכנולוגיה גרעינית, טכנולוגיית גרעין, קורסי מבואות שונים, מבוא למשוואת דיפירנציאליות, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, הקרינה וסוגיה, תרמודינמיקה, דלק גרעיני, הנדסת הסביבה, גרפיקה הנדסית, התחום האונקולוגי והיישומים הגרעיניים, הנדסת תכנה, אנרגיה גרעינית, התנהגות חומרים בשדה קרינה ועוד.


משך הלימודים בהנדסה גרעינית

לימודי הנדסה גרעינית לתואר ראשון נפרסים בדרך כלל על פני ארבע שנים, אך עשויים להימשך אף יותר עם אתם משלבים עבודה ולימודים ביחד. בסיום הלימודים יקבלו הבוגרים תעודת תואר ראשון בהנדסה גרעינית. כמו כן, בעלי ממוצע ציונים גבוה יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בהנדסה גרעינית (MSc) וללימודי דוקטורט (PhD).


תנאי קבלה לתואר ראשון בהנדסה גרעינית

הקבלה ללימודי הנדסה גרעינית נעשית בדרך כלל על סמך ציוני בגרות ופסיכומטרי ולעתים גם על סמך ריאיון קבלה אישי. מטרתו של ריאיון הקבלה היא לברור את המועמדים המתאימים לתכנית לימודי ההנדסה הגרעינית. בזמן הריאיון יוכלו ראשי המחלקה להציג למועמדים כמה שאלות ולבדוק האם הם מתאימים לתכנית מבחינת ידיעותיהם ונכונותם להשקיע. ולבסוף, ייתכן שתנאי הקבלה ללימודי הנדסה גרעינית לתואר ראשון יהיו מותנים במעבר מבחן קבלה.


במה עובדים עם תואר ראשון בהנדסה גרעינית?

בוגרים שסיימו תואר ראשון בהנדסה גרעינית יוכלו להשתלב במגוון מקומות תעסוקה הכוללים את התעשייה הביטחונית, הקריה למחקר ביטחוני, מכוני מחקר שונים בתחום הגרעיני, להשתלב בתפקידים שונים בחברת החשמל, בתי חולים, מוסדות רפואיים שונים אחרים, פיתוח עזרים שונים לחקלאות, הוועדה לאנרגיה אטומית, תעשיות טכנולוגיות שונות ועוד.

יתר על כן, מי שירצה להמשיך ללימודים מתקדמים בהנדסה גרעינית (לימודי תואר שני ושלישי) יוכל להשתלב בהמשך גם בתחום האקדמיה וההוראה ולהשתלב כמרצים בתחום ההנדסה הגרעינית במוסדות לימוד. עם זאת, חשוב לזכור כי תחום ההנדסה הגרעינית אינו מפותח בישראל כמו במדינות אחרות, ובהתאם לכך גם מספר מקומות התעסוקה הוא מוגבל.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בהנדסה גרעינית?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
יזם
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

פורום ייעוץ לימודים

בר // בתאריך 23.06.2017 בשעה 14:55
ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר