תואר ראשון בעיצוב גרפי

בואו ללמוד לעצב את העתיד

לימודי עיצוב גרפי לתואר ראשון עוסקים למעשה באופן בו מועבר תוכן המובע על ידי מילים כתובות. זהו תחום מידע אינטלקטואלי, טכנולוגי, אמנותי ותקשורתי גם יחד, והוא מהווה למעשה, שפה חזותית ותקשורתית המובעת באמצעות מדיות מודפסות ודיגיטליות לסוגיהן. עיצוב גרפי הינו ענף של תקשורת חזותית, העוסק בשילובם של טקסט ותמונה לשם העברת מסרים.

העיצוב הגרפי חדר לתחומי חיים רבים - עיצוב טקסטים מודפסים (עלונים, כתבי עת וספרים), עיצוב אריזות של מוצרי צריכה, פרסום, שלטים, עימוד, עיצוב אתרים, עיצוב ממשקים לטלוויזיה, עיצוב ממשק המשתמש למערכות מידע, איור, וידאו, אנימציה, עטיפות אלבומים מוסיקליים, קולנוע, עיתונות ועוד. 

לימודי עיצוב גרפי

בבסיסם של לימודי עיצוב גרפי לתואר ראשון ובכלל ניצבת ההנחה, שלפיה, לאופן בו מוצג הטקסט חשיבות לא פחותה מהטקסט עצמו, עד כדי כך שעיצוב גרוע עשוי לחבל בטקסט טוב ולהיפך. על פי רוב, אנשים נוטים להתרשם קודם מהמראה ורק לאחר מכן להתמקד במלל המופיע על גבי המודעה, כך שלעיצוב הגרפי ולאופן בו המודעה מאוירת או מוצגת ישנה השפעה רבה על דעת הקורא.

חשיבות העיצוב הגרפי ואופן הצגת המסרים קיבלו משנה חשיבות בעידן בו הצריכה הופכת אינטנסיבית עם הזמן. זאת ועוד, מעניין לראות כיצד האינטרנט, הפרסומות, התקשורת והמולטימדיה הביאו את העיצוב החזותי למצב בו הוא מתפקד כמשכנע חזותי. בני האדם צורכים ומטמיעים מסרים על ידי שימוש בחוש הראייה, ולכן מטרת העל אותה שואף להגשים המעצב הגרפי הינה להעביר את מסריו בדרך היעילה ביותר.

מה לומדים בתואר ראשון בעיצוב גרפי?

ישנם מוסדות לימודים רבים (מכללות, אוניברסיטאות, בתי ספר טכנולוגיים, קורסים יחידניים וכו') המציעים מגוון מסלולי לימודים בתחום עיצוב גרפי החל מתואר ראשון B-design בעיצוב גרפי ותקשורת חזותית, דרך תואר ראשון B.Tech בעיצוב גרפי, תואר ראשון B.Design בוגר בעיצוב גרפי, תואר ראשון B.A במדעי החברה / במדעי הרוח עם תעודת גמר בעיצוב גרפי, תקשורת חזותית ועוד.

ניתן ללמוד גם במסלול המכוון לקראת דיפלומת הנדסאי בתחום העיצוב הגרפי והתקשורת החזותית במגוון מסלולי לימודים לתואר הנדסאי. בין מסלולי הלימוד לקורסים בתחום ניתן למצוא: תקשורת אינטראקטיבית, אנימציה והדמיה ממוחשבת, תקשורת חזותית. יתר על כן, ניתן להשתלב במגוון רחב של לימודי תעודה, המעניקים תעודת גמר, למשל בעיצוב גרפי, עיצוב גרפי ועיצוב אתרי אינטרנט, יסודות בעיצוב גרפי ועוד.

מדוע ללמוד עיצוב גרפי?

מסלול הלימודים ללימודי עיצוב גרפי לתואר ראשון הינו מסלול לימודים מגוון, והוא מתמקד בהבנת תהליכי והתמחויות עיצוב, פיתוח מיומנות מקצועית בקרב הסטודנטים, וכן בהקניית כלים בסיסיים למשתתף, אשר יעודדו בקרבו יצירתיות ומקוריות. נוסף על כך, עוסקים הלימודים בפיתוח רגישות למאפיינים תרבותיים ואישיים, פיתוח מודעות לצרכים לאומיים תרבותיים, כלכליים ותעשייתיים ופיתוח אחריות אתית, מקצועית וחברתית ועוד.

יתר על כן, הלימודים כוללים נושאי לימוד שונים: עיצוב גרפי תקשורתי, סאונד, תנועה, רישום, צילום, איור, טיפוגרפיה, עיצוב דו ממדי, עיצוב תלת ממדי, לימודי מחשב, לימודי תוכנות גרפיות, עיבוד תמונה, אנימציה, אינטרנט, וידאו, פרסום, שיווק, מדיה דיגיטלית, ציור, תולדות האמנות והעיצוב, צילום דיגיטלי, חשיבה חזותית, תקשורת חזותית, עיצוב תקשורת במחשב ועוד.

מה עושים עם תואר ראשון בעיצוב גרפי?

לימודי עיצוב גרפי לתואר ראשון נחשבים לתחום לימודים מאתגר וחדשני, אשר הביקוש אליו הולך וגובר. רבים מעוניינים להשתלב במשרדי פרסום, משרדי הפקות, בתי דפוס, משרדי תקשורת וכן בתעשיית הרדיו והטלוויזיה, ותואר ראשון בעיצוב גרפי הוא המפתח להשתלבות במקומות אלו. בין אם מדובר לצורך עיצוב מודעות פרסום לשלטי חוצות ובין אם מדובר בעיצוב כרטיסי ביקור, הזמנות או מודעות למדיה הכתובה או למדיה האינטרנטית.

אפשרויות התעסוקה של בוגרי לימודים בתחום זה הינן רבות ומגוונות, והסטודנטים אשר יסיימו בהצלחה את לימודים במסלול זה יוכלו להשתלב בשלל תפקידים, הכוללים למשל: עיצוב גרפי ותקשורת חזותית, תדמיתנות, מיתוג, עיצוב אריזות, עיצוב אתרי אינטרנט, עיצוב כרזות עוד. מעבר לעבודה כמעצבים עצמאיים או כפרילנסרים, יוכלו הבוגרים להשתלב כשכירים במשרדים השונים.

תנאי קבלה לתואר ראשון בעיצוב גרפי

על מנת להתקבל למסלול זה נדרשים המועמדים לתעודת בגרות, ריאיון אישי ותיק עבודות. קיימים מוסדות אשר דורשים מהמועמד להכין תרגיל בנוסף, ובחלק ממוסדות הלימוד יידרשו המועמדים להציג ציון פסיכומטרי.

ציון הפסיכומטרי הנדרש לשם קבלה למסלול לימודי עיצוב גרפי משתנה ממוסד לימודים אחד לאחר, ותלוי במידה רבה גם בממוצע הבגרות של המועמד. מומלץ לבדוק את גובה שכר הלימוד, ותק המרצים, אופציות למלגות וסיוע כלכלי וכן להגיע לפגישת ייעוץ עם יועץ אקדמי, אשר יוכל לסייע במענה על שאלותיכם.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בעיצוב גרפי?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
יזם

פחות מתאים

קונבציונלי
חוקר
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים תואר ראשון בעיצוב גרפי?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור המרכז, אזור חיפה, אזור ירושלים
מיקום בארץ: אזור המרכז, אזור חיפה, אזור ירושלים

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר