תואר ראשון בתולדות האמנות

בואו ללמוד כיצד התפתחה האמנות

תמיד אהבת לבקר במוזיאונים ולהתבונן ביצירותיהם של אמנים דגולים? אם כן, נראה שמתאים לך ללמוד תואר ראשון בתולדות האמנות. תולדות האמנות דנות בהיסטוריה של האמנות. תחום לימודים זה משיק לתחום הפילוסופיה והאסתטיקה. העוסקים בתולדות האמנות מנסים לסווג שינויים ותקופות באמנות לאורך העבר וההווה, תוך ניסיון לבחון ולהבין כיצד האמנות מעצבת ומעוצבת על ידי החברה והתרבות וכיצד נראית מערכת הגומלין ביניהן.

במסגרת לימודי תולדות האמנות לתואר ראשון מנותחת האמנות בתקופותיה השונות ומתבצע מחקר, תיאור ופרשנות של תהליכי יצירתם של האמנים בתקופות שונות. לשם האמור, משתמשים ה"היסטוריונים של האמנות" בכלים השאובים מתחומי מחקר שונים כגוון איקונוגרפיה, היסטוריה, סוציולוגיה, פסיכולוגיה ופסיכואנליזה, פילוסופיה, ארכיאולוגיה ועוד.

לימודי תולדות האמנות

לימודי תולדות האמנות מוצעים בחלק ממוסדות הלימוד גם במסלול ללימודי תואר ראשון. אפשר ללמוד תואר ראשון בתולדות האמנות במסלול חד חוגי או במסלול דו-חוגי ולשלב מקצוע נוסף כמו: לימודי תואר ראשון בהיסטוריה ותולדות האמנות, לימודי תואר ראשון בתקשורת ותולדות האמנות, לימודי תואר ראשון בסוציולוגיה ותולדות האמנות ועוד מגוון שילובים אפשריים נוספים.

משך המסלול ללימודי תולדות האמנות הוא לרוב כשלוש שנים אך הוא מושפע מהמסלול בו תבחרו ללמוד: לימודי בוקר, לימודי ערב ועוד. נוסף על כך, יוכלו הסטודנטים לשלב את לימודי התואר הראשון יחד עם תעודת הוראה ובכך לאפשר את השתלבותם במוסדות החינוך ובהוראת המקצוע במוסדות החינוך.

מדוע ללמוד תולדות האמנות?

מטרת לימודי תולדות האמנות היא להעשיר את עולמו התרבותי והרוחני של הסטודנט ולהקנות לו ידע רחב ביצירות האמנותית בתקופות ובתרבויות שונות, תוך טיפוח יכולת ניתוח, הבנה והערכה של יצירות אלה, בהתבסס על ערכי האמנות. הסטודנטים ירכשו כלים שיאפשרו להם לנתח את צורתן ומשמעותן של יצירות אמנות והקשרן ההיסטורי, פילוסופי, דתי, חברתי, פוליטי וכלכלי.

בנוסף לכך, במהלך הלימודים יוכשר כל סטודנט להביע את דעתו הביקורתית ולחשוב באופן עצמאי. לימודי תואר ראשון בתולדות האמנות שואפים להפוך את הליך הלמידה לחווייתי יותר באמצעות פעילויות שטח. בסיום הלימודים יוכל כל תלמיד להמשיך ולהתמחות בתחום כלשהו וכמו כן לפתח קריירה באחד התחומים בזכות הכלים שרכש במהלך לימודי התואר.

מה לומדים בתולדות האמנות?

לימודי תואר ראשון בתולדות האמנות אורכים כשלוש שנים ויכולים להילמד במסלול דו חוגי מורחב או חד חוגי כלימוד מקביל למקצועות אחרים, כגון: מדעי הרוח, מדעי החברה, היסטוריה, ארכיאולוגיה, ספרות ועוד. לימודי תולדות האמנות כוללים מגוון רחב של לימודים בנושאים רבים: אמנות אירופית (בעיקר). תולדות הציור, הפיסול והאדריכלות בתקופות באזורים שונים: בעולם המערבי, תולדות האדריכלות בעולם המוסלמי, בעת העתיקה ועוד.

בנוסף, כוללים לימודי תולדות האמנות לתואר ראשון גם התנסויות מעשיות, לימוד ועבודה בסדנאות וכן וסיורים באתרים, במוזיאונים ובגלריות בארץ ובחו"ל. כל מוסד לימוד מציע קורסים שונים בתחום האמנות לדוגמה: האמנות המוסלמית ורבדיה, אמנות ימי הביניים, הציור בתקופת הבארוק, פורטרטים, בעולם היווני הקדום, המאה ה-19, שפת האמנות החזותית ועוד.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בתולדות האמנות?

מגדירים את עצמכם כשוחרי אמנות? מעודכנים בכל תערוכה חדשה שנפתחת במוזיאונים? ייתכן שלימודי תולדות האמנות מתאימים לכם. לימודי תולדות האמנות מתאימים לאלו מכם שאמנות היא דרך חיים. עליכם לקחת בחשבון שבמהלך התואר תיחשפו לתכנים רבים מההיסטוריה של האמנות ולכן מדובר בשלוש שנים אינטנסיביות הדורשות מכם השקעה לטווח הארוך.

חלק מהסטודנטים ללימודי תולדות האמנות בוחרים ללמוד מקצוע זה במסלול משולב עם תעודת הוראה על מנת להשתלב במוסדות החינוך כמורים מקצועיים לאמנות. בדרך כלל מי שבוחר לעשות זאת מונע מתוך תחושת שליחות ורצון להשריש בתלמידים אהבה לאמנות ולתרבות. בנוסף לכך, רבים מהמועמדים ללימודי התואר הם כאלה שרוצים לעסוק באמנות בהמשך במגוון תחומי האמנות השונים: כצלמים, כציירים, כצורפים, כפסלים ועוד.

המשך לימודים בלימודי אמנות

בסיום לימודי תואר ראשון בתולדות האמנות תוענק לבוגרים תעודת תואר ראשון B.A. בתולדות האמנות. בוגרי התואר יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני באמנות ואף לתואר שלישי (דוקטורט). במהלך לימודי תואר שני בתולדות האמנות ירחיבו הסטודנטים נושאים שאותם למדו בצורה מצומצמת יותר במהלך לימודי התואר הראשון.

הסטודנטים ללימודי תואר שני יוכלו לבחור תחום התמחות ממגוון תחומי התמחות רבים לדוגמה: אמנות בימי הביניים, אמנות האסלאם, אמנות העת העתיקה, אמנות הרנסנס והבארוק, אמנות ישראלי, אמנות מודרנית ועוד. לימודי תואר שני בתולדות האמנות יוכלו לפתוח לבוגרים דלתות בשוק העבודה. בוגרי התואר יוכלו להשתלב באמצעי התקשורת כמבקרי אמנות, במוזיאונים כאוצרים, כיוצרים בתחומי האמנות השונים (פסלים, ציירים, צלמים ועוד).

מה עושים עם תואר ראשון בתולדות האמנות?

בוגרי לימודי תואר ראשון בתולדות האמנות יוכלו להשתלב במסגרות שונות: חינוך - הוראה בבתי ספר (בתואר משולב עם תעודת הוראה), הוראה במסגרות החינוך הבלתי פורמאליים, הדרכה במוזיאונים, בגלריות, בבתי תרבות ועוד. הלימודים מכשירים את התלמידים לעבודה בהוראה של ערכי האמנות ותולדותיה; ייעוץ לאספנים ולחברות; מחקר; תיירות (הדרכת תיירים בחו"ל); תקשורת; מגוון תחומים תרפויטיים ועוד.

תנאי קבלה לתולדות האמנות

תנאי הקבלה ללימודי תולדות האמנות משתנים ממוסד אחד לאחר, חלק ממוסדות הלימוד דורשים סכם מסוים כתנאי קבלה, הסכם הוא שקלול של ממוצע ציוני הבגרות יחד עם ציון הבחינה הפסיכומטרית. חלק ממוסדות הלימוד מאפשרים לימודי אמנות ללא פסיכומטרי ומציבים תנאי קבלה אחרים כמו ממוצע ציוני מכינה ייעודית או ציוני מכינה לבני 30 ומעלה, ראיון אישי ועוד קריטריונים שונים לקבלה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בתולדות האמנות?

1
אמנותי
2
חוקר
3
קונבציונלי

פחות מתאים

יזם
ריאלי
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים תואר ראשון בתולדות האמנות?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור הדרום, אזור השרון, אזור חיפה, אזור ירושלים
מיקום בארץ: אזור המרכז
מיקום בארץ: אזור ירושלים

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר