ייעוץ לימודים חינם
תואר שני בתקשורת

תואר שני בתקשורת

מה כדאי לדעת על לימודי תואר שני בתקשורת?

שינויים טכנולוגיים משכללים את אמצעי התקשורת שלנו ומציבים אתגרים בפני החברה ובפני הדמוקרטיה. לימודי התקשורת מתמודדים עם סוגיות אלו והאקדמיה ניצבת בחזית השיח. תואר שני בתקשורת מקנה ללומדים ידע וכלים לביצוע מחקרים בתחום התקשורת, על מנת שיוכלו ללמוד ולחקור על תופעות חדשות וכיצד הן משפיעות עלינו בכל תחומי החיים.

מרבית המוסדות האקדמיים מציעים שני מסלולי לימוד אפשריים לתואר שני בתקשורת. הראשון הוא מסלול מחקרי שבו מורחבת ההשכלה הכללית בתקשורת, וכן נבחר תחום התמחות שבו מעמיק הסטודנט את ידיעותיו ואותו הוא יחקור לקראת כתיבת עבודת הגמר (תזה). מסלול זה מאפשר המשך ללימודי דוקטורט. המסלול השני הוא מסלול מקצועי, שדומה בעיקרו למסלול השני, אך הרכב הקורסים מעט שונה ובסוף הלימודים לא מוגשת תזה אלא מתקיים מבחן או פרויקט סיום. לימודי התואר כוללים נושאים רבים ומעניינים כמו למשל סוציולוגיה, יחסי ציבור, פסיכולוגיה ועוד.

למי מתאים ללמוד תואר שני בתקשורת?

1
חברתי
2
אמנותי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר שני בתקשורת?

תכניות הלימוד לתואר שני בתקשורת מכוונות להעשרת ההשכלה של הלומדים בתחומי התקשורת השונים וכן להענקת כלים אקדמיים ומיומנויות מחקריות לביצוע עבודת מחקר איכותיות. בחברה של ימינו התקשורת חודרת לכל תחום מתחומי החיים: התקשורת מתווכת בין האדם לאחר, בין ארגונים, נמאצת בשדות התרבות והחברה, בטכנולוגיה, בפוליטיקה ובפילוסופיה.

במסגרת תואר שני בתקשורת לומדים הסטודנטים קורסי חובה מתחום התקשורת וקורסים נוספים אשר מקנים להם מיומנויות מחקר, מתודולוגיות וסטטיסטיקה. כמו כן, ישנם קורסי בחירה בתקשורת, בתחום ההתמחות ובתחומים חופפים. התלמידים אף משתתפים במספר סמינרים בהתאם למסלול הלימודים, ובתכניות המכילות פרקטיקום והכשרה מקצועית יתקיימו גם סדנאות מעשיות וימי עבודה.
פתיחה

למי מתאימים לימודי תקשורת לתואר שני?

לימודי תואר מוסמך בתקשורת מיועדים לבוגרי תואר ראשון בתקשורת, אשר עוסקים במקצועות התקשורת בחברות וארגונים פרטיים וציבוריים, דוברים, אנשי יחסי ציבור ותדמיתנים. גם בוגרי תואר ראשון מתחומים אחרים אשר מעוניינים להרחיב את השכלתם בתחומי התקשורת השונים יוכלו להתקבל ללימודי התואר וליהנות מהיתרונות שהוא מעניק לבוגרים בשוק העבודה. נוסף על כך, הלימודים מתאימים לבעלי תואר ראשון שמעוניינים לפתח קריירה באקדמיה ולשמש כמתרגלים, מרצים וחוקרים בתחום דינמי ומרתק, שמתקדם ומתפתח במהירות מסחררת כל הזמן.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר שני בתקשורת?

תואר שני בתקשורת הוא תואר מבוקש למדי, לכן גם תנאי הקבלה די גבוהים. מרבית מוסדות הלימוד מציבים ממוצע ציונים מינימאלי של 85 (ולעתים 87) בתואר הראשון כתנאי קבלה עיקרי. במקרים מסוימים המועמדים עוברים ראיון אישי, מתבקשים לכתוב הצהרת כוונות, להגיש קורות חיים או לעבור ועדת קבלה. סטודנטים אשר למדו תחום שונה מתקשורת ייתכן שיתבקשו להשלים במהלך השנה הראשונה קורסי רקע ומבואות בנושאים שונים.

משך הלימודים הוא לרוב שנתיים כשאת עבודת הגמר (במסלול התזה) ניתן לרוב להשלים עד תום השנה השלישית. בדרך כלל הלימודים נפרשים על פני יום או יומיים בשבוע, כך שהם מתאימים מאוד לאנשים עובדים.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי תואר שני בתקשורת?

משך הלימודים לתואר שני בתקשורת משנה מעת לעת וממוסד לימודים אחד לאחר, וכן תלוי לעיתים באילוצים שמתעוררים אצל הסטודנטים ובמועד הגשת תזה. עם זאת, אפשר לומר כי לרוב נפרשים הלימודים על פני שנתיים.

חשוב לדעת כי חלק ממוסדות הלימוד מציעים למועמדים להשתלב במסלולי לימודים שנערכים במתכונת של לימודי ערב ו/או לימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו היא יתרון עבור אנשים עסוקים שמעוניינים לרכוש השכלה מתקדמת על אף שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב שגרה עמוסה ואילוצים כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בתואר שני בתקשורת?

הלימודים עוסקים במגוון נושאים מתחום התקשורת, ביניהם: תקשורת ותרבות, תקשורת וחברה, דעת קהל ותהליכי שכנוע, פוליטיקה השוואתית, תקשורת ופוליטיקה, מדע המדינה, יחסי ציבור ודוברות, שפה ומגדר, תקשורת ומחשבה חברתית ומדינית, תקשורת המונים, דיני תקשורת, תקשורת ואידיאולוגיה, סוציולוגיה של מקצועות התקשורת, צילום, תקשורת בין אישית ולשונית, פסיכולוגיה פוליטית, מדיה חברה ותרבות, עיתונות, אתיקה בתקשורת, שיווק ופרסום, דמוקרטיה ומהפיכה תקשורתית, עיתונאות כתובה ומשודרת, תקשורת חזותית וקולנוע, עריכת חדשות, משטר מדינת ישראל, מוסדות התקשורת, תיאוריות ושיטות מחקר בתקשורת ועוד.
פתיחה

מה אפשר לעשות עם תואר שני בתקשורת?

בוגרי תואר שני בתקשורת יכולים לעסוק בעיתונות, ביחסי ציבור ובשיוו, ובניתוח תקשורתי. הם יוכלו להשתלב בשלל משרות מעניינות במערכות עיתונים, בערוצי בטלוויזיה או בתחנת רדיו, במשרדי פרסום, במשרדי יחסי ציבור, בחברות אינטרנט, בתעשיית הבידור והאקטואליה ועוד. כמו כן, יוכלו להתקדם למשרות בכירות יותר במקום עבודתם הנוכחי, לשפר את מעמדם המקצועי וכן את תנאי ההעסקה והשכר שלהם.

בוגרים שמעוניינים לפתח קריירת הוראה ומחקר באקדמיה יוכלו להמשיך ללימודי תואר שלישי ולאחר מכן לעבוד בחוקרים ומרצים בתחום התקשורת במוסדות אקדמיים שונים. אפשרות נוספת היא השתלבות במערכת החינוך ועיסוק בהוראת תחום התקשורת לתלמידי חטיבות הביניים והתיכונים. לשם השתלבות בתחום החינוך וההוראה יש ראשית לסיים לימודי תעודת הוראה, במהלכם ילמדו בוגרי התואר להעביר חומרי לימוד לתלמידים בשכבות גיל שונות. אפשרות זו מתאימה לאנשים שאוהבים לעבוד עם ילדים ובני נוער, ורוצים להשפיע לחיוב על דור העתיד ולהקנות להם ידע רב וערכים חשובים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר שני בתקשורת?

בוגרי תואר שני בתקשורת, אשר סיימו את הלימודים במסלול המחקרי והגישו עבודת תזה יוכלו להמשיך ללימודי דוקטורט בתקשורת או בתחומים חופפים ובסיומו להשתלב בתפקידי מחקר והוראה באקדמיה ובחברות תקשורת שונות. בוגרים שסיימו את לימודי התואר השני בתקשורת במסלול המקצועי יידרשו לסיים לימודי השלמה שיכשירו אותם לביצוע מחקר עצמאי ולאחר מכן יוכלו להתקבל ללימודי הדוקטורט. הקבלה לדוקטורט כרוכה כמובן בציונים גבוהים בתואר השני, בהגשת הצעת מחקר, עמידה בוועדת קבלה ועוד.

אפשרות נוספת היא השלמת לימודי תעודת הוראה, שתסמיך את הבוגרים לעסוק בהוראת מקצוע התקשורת בבתי ספר. במסגרת לימודי תעודת הוראה הבוגרים יוכשרו הבוגרים להעברת חומר הלימוד המבוקש לתלמידים תוך שימוש באסטרטגיות ומיומנויות הוראה שונות ומגוונות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ