תואר ראשון במנהל עסקים

רוצה ללמוד לנהל עסק משלך?

מתעניין בלימודי תואר ראשון במנהל עסקים? לימודי מנהל עסקים לתואר ראשון נתפסים כיום כאחד מתחומי הלימוד המבוקשים ביותר במסגרת המחלקה למדעי החברה. מסלול הלימודים מספק למשתתפיו ידע והכשרה במגוון תחומים הקשורים לתהליך ניהול העסקים, כך שעם גמר הלימודים יוצאים הבוגרים לשוק העבודה כאשר בידיהם כלים רבים לניהול וארגון העסק.

תואר ראשון במנהל עסקים מוצע במגוון מכללות ומוסדות להשכלה גבוהה, כאשר ניתן ללמוד במסלול חד חוגי או לשלב לימודי מנהל עסקים לתואר ראשון עם חוג נוסף: תואר ראשון במנהל עסקים למנהלים, תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים, תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים, תואר ראשון בחינוך ומנהל עסקים ועוד. 

לימודי מנהל עסקים

מתלבטים ולא יודעים מה מתאים לכם? מתעניינים במנהל עסקים? לימודים במסגרת B.A. במנהל עסקים מיועדים לכל המבקשים להעמיק את ידיעותיהם ולהתמקצע בתחום, כאשר תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד. התואר מקנה למשתתפים ידע בתחומי הניהול השונים, והוא עוסק במחקרים ותיאוריות בתחום הארגון, הכלכלה והמסחר.

כמו כן, במסגרת הלימודים יילמדו תורות שונות של ניהול, תוך שימוש בכלים לניתוח, הנדרשים על מנת לקבל החלטות, למנוע בעיות ולספק פתרונות יעילים ככל הניתן. במסגרת הלימודים יחשפו הסטודנטים לדרכי התמודדות עם התרחשויות שונות בארגון ובסביבתו העסקית, אשר יוכלו לקדם את העסק ולהשיא את רווחיו. לימודי מנהל עסקים לתואר ראשון כוללים מגוון מסלולי לימוד וביניהם גם מסלול ללימודי מנהל עסקים למגזר הדתי.


מדוע ללמוד תואר ראשון במנהל עסקים?

לימודי מנהל עסקים מקנים לבוגרי המסלול כלים ומיומנויות לניהול של עסק או ארגון באופן רווחי בהתחשב במשתנים השונים המשפיעים על רווחיות הארגון. לימודי מנהל עסקים מתקיימים במגוון שילובים מבוקשים ומקנים לבוגרים תואר מבוקש לצד שפע אפשרויות תעסוקה, בין אם השתלבות במעגל העבודה כשכירים ובין אם כעצמאיים.

הלימודים יכשירו את הבוגרים לתפקד כמומחים בתחום ניהול העסקים, ואלו יוכלו לשמש שחקני מפתח בעולם העסקים בארץ ובחו"ל. המוסדות השונים להשכלה גבוהה, וביניהם גם המכללות, מציעים לימודי תואר ראשון בניהול עסקים, כאשר תכניות הלימוד אינן זהות לחלוטין, וכל מכללה בוחרת באילו נושאים להתמקד יותר. חשוב לדעת כי קיימות מכללות הפועלות תחת חסותה של המועצה להשכלה גבוהה, ואלו מחויבות ללמד את הסטודנטים קורסי חובה ספציפיים, אשר נלמדים גם באוניברסיטאות.


מה לומדים בתואר ראשון במנהל עסקים?

לימודי תואר ראשון במנהל עסקים כוללים מגוון קורסים ונושאי לימוד, למשל: שיווק, משפט מסחרי, ניהול והערכת נדל'ן בישראל, טכנולוגיות מידע, חשבונאות, כלכלה, ניהול מוצרים, מתמטיקה, ניהול משאבי אנוש, מערכות מידע, שוק ההון בישראל, דיני תאגידים, דיני ניירות ערך, משפט מסחרי, תקשורת ואבטחת מידע, תקשורת שיווקית, דיני חוזים, התנהגות ארגונית, שיווק שירותים מיסוי, מכשירים פיננסיים, יישומי מחשב, תרבות הארגון, מיומנויות מכירה, אנגלית עסקית ועוד.


מסלולי לימוד במנהל עסקים

לימודי מנהל עסקים מוצעים תחת שתי קטגוריות: לימודים במסלול חד חוגי ולימודים במסלול דו-חוגי. לימודי מנהל עסקים כתואר ראשון חד חוגי פירושם שהלומדים מתעסקים בתחום זה בלבד, כאשר ברוב מוסדות הלימוד ישולבו מספר קורסים מעולם הכלכלה והמשפטים. סטודנטים, אשר יבחרו ללמוד לתואר ראשון במנהל עסקים במסגרת המסלול הדו-חוגי יוכלו ליהנות ממגוון מסלולים אפשריים.

כמו כן, אלו שיהיו מעוניינים להעשיר את ידיעותיהם יוכלו ללמוד במסגרת חוגי העשרה ולימודי תעודה המזכים את הבוגרים בתעודת גמר במגוון נושאים הקשורים למנהל עסקים, ביניהם: מנהל עסקים, הקמה והפעלת עסק, מנהל עסקים וניהול כללי, ניהול עסקי, ניהול והפקת אירועים, פיתוח מיומנויות ניהול, אימון עסקי, פיתוח מנהלים בכירים, מנהל עסקים בדגש על חברות עתירות טכנולוגיה, תיאום וניהול קהילתי ועוד. כמו כן, קיימת אפשרות להמשיך אל עבר לימודי תואר שני במנהל עסקים


במה עובדים עם תואר ראשון במנהל עסקים?

תואר ראשון במנהל עסקים נחשב לתואר המקנה לבוגריו אפשרויות תעסוקה רבות, וזאת על אף ההיצע הרב של בוגרי מנהל עסקים בשוק ובניגוד לתפיסה הרווחת בקרב הציבור, כי אין צורך עוד באנשי מנהל עסקים. הביקוש לאנשי ניהול מוכשרים לא פוחת, והשוק צמא לאנשים בעלי ידע וטכניקות ניהוליות, המותאמות לשינויים הטכנולוגיים והמבניים של העסקים כיום.

בוגר אשר מגיע לשוק העבודה ובידיו המודעות לפתרונות אפשריים כמו גם הכלים הנדרשים להנעת עובדים ולשיפור תהליכים וביצועים, נמצא בנקודת פתיחה טובה יותר מאלו המגיעים עם ניסיון בלבד. כיום מעטים הם מקומות ההשמה אשר דורשים מהמועדים ניסיון בלבד, ולכן, אם השאיפה היא להשתלב בעולם העסקים המאתגר והדינמי, המפתח הוא ללמוד לתואר ראשון במנהל עסקים.

לימודי המשך במנהל עסקים

בסיום לימודי תואר ראשון במנהל עסקים ניתן להמשיך וללמוד לתואר שני במנהל עסקים. לימודי תואר שני במנהל עסקים נועדו להרחיב את הידע העסקי ולהעשיר את תחומי העניין של בעלי העסק. לימודי תואר שני מציעים כמה מסלולי לימוד: מסלול MBA Executive למנהלים, מסלול לא מחקרי, תואר M.A במנהל עסקים במסלול מחקרי ועוד.

המעוניינים ללמוד מנהל עסקים לתואר שני יוכלו להיחשף למגוון תחומי התמחות: עסקים ממשל ופוליטיקה, מערכות תפעוליות, מימון ובנקאות, כלכלת עסקים, שוק ההון, שיווק, ניהול בינלאומי, יסודות תורת ההחלטות, חיזוי והסקה רבי משתנים, ייעוץ עסקי, יחסי עבודה, שוק תחרות ומוצרים, התנהגות ארגונית, ניהול פיננסי, ניהול אסטרטגי, סטטיסטיקה, משאבי אנוש, חשבונאות ניהולית, מערכות מידע ניהוליות, שיווק, ניהול מלכ"רים ועוד.

תנאי קבלה לתואר ראשון במנהל עסקים

מאחר שהביקוש בקרב המועמדים רב מאוד, כמעט ואין מוסדות לימוד, אשר מציעים לימודי מנהל עסקים לתואר ראשון בלי ציון פסיכומטרי. ברוב המקרים, המוסדות ישקללו את ממוצע ציוני הבגרות יחד עם ציון הבחינה הפסיכומטרית וירכיבו עבור המועמדים ציון סכם, אשר יהווה את רף הכניסה למסלול.

מועמדים אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה רשאים להגיש בקשה לוועדת חריגים, אשר תדון בכל מקרה לגופו ותאפשר במידת הצורך קבלה למסלול המבוקש כתלות בציונים ובהישגי התלמיד או על בסיס מקום פנוי. על מנת לדעת מהם תנאי הקבלה הנדרשים, יש לפנות ישירות למוסד הלימודים הרלוונטי ולבדוק. מומלץ מאוד להגיע לפגישת ייעוץ בין אם במסגרת יעוץ אישי ובין אם במסגרת יום פתוח שהמוסד מקיים. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור הבא תנאי קבלה - לימודי מנהל עסקים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במנהל עסקים?

1
יזם
2
חברתי
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
חוקר
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים תואר ראשון במנהל עסקים?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור המרכז
מיקום בארץ: אזור הדרום

פורום ייעוץ לימודים

בר // בתאריך 23.06.2017 בשעה 14:55
ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר