ייעוץ לימודים חינם!

אורנים - המכללה האקדמית לחינוך

הכשרת אקדמאים להוראה ותעודת הוראה

המרכז האקדמי אורנים מציע תכניות לימוד המאפשרות לאקדמאים לקבל תעודת הוראה ולעשות הסבה להוראה. גם מורים בעלי תעודת הוראה המעוניינים להעשיר את הידע שלהם או לצבור תחום התמחות נוסף יוכלו להרוויח מתכניות הלימוד במכללה. תכניות הלימוד השונות שמות דגש על התאמה אישית לצרכיו של כל סטודנט, על מעורבות חברתית, על הקהילה והסביבה, והן מנוהלות על ידי סגל מרצים מוביל. תוכלו לבחור בין חינוך לגיל הרך, לבית הספר היסודי, הבית הספר העל-יסודי ולהשתלב במערכת החינוך בתחום המעניין אתכם.

תעודת הוראה לבית הספר היסודי (כיתות א'-ו')

מכללת אורנים מציעה תכנית הסבת אקדמאים להוראה לבית הספר היסודי. בתכנית יש שני מסלולים, מסלול חד שנתי המיועד לאנשים עם ידע בתחום שלא זקוקים להשלמות רבות, ומסלול דו שנתי המיועד לאנשים שלא מגיעים מתחום דומה. במסגרת הלימודים בשני המסלולים יתקיימו גם לימודי חינוך במכללה וגם התנסויות מעשיות בבתי ספר. בין הנושאים הנלמדים בתכנית נכללים אוריינות שפה ואוריינות חשבון, פיתוח זהות מקצועית, פדגוגיה חדשנית, פסיכולוגיה התפתחותית ועוד. את בית הספר בו תתנסו תוכלו לבחור בעצמכם, וזאת אם הוא נמצא ברשימת בתי הספר העובדים עם המכללה.

תעודת הוראה לבית הספר העל-יסודי

המרכז האקדמי לחינוך אורנים  מקיים תכנית המאפשרת לקבל תעודת הוראה בהתבסס על לימודים אקדמיים קודמים. התכנית כוללת התמחויות שונות מהן יוכלו הסטודנטים לבחור על פי הידע הקודם שצברו בלימודים שלהם. בין ההתמחויות נכללים הנושאים מתמטיקה, היסטוריה, מדעי המחשב, גיאוגרפיה, אנגלית ועוד רבים. סטודנטים היבחרו בהתמחות שדומה ללימודים הקודמים שסיימו יוכלו לסיים את תכנית הלימודים תוך שנה. מעבר ללימודים במכללה הסטודנטים יחוו התנסות בבית ספר במשך שנת לימודים שלמה, יעבירו שיעורים בכיתות, יבצעו פרויקטים ויצאו לטיולים בית ספריים.

מהייטק להוראה!

אם ברשותכם תואר מדעי כגון מתמטיקה, מדעי המחשב, פיסיקה או ביולוגיה, או שאתם אנשי הייטק שרוצים לבצע שליחות משמעותית ולהוביל את הדור הצעיר להצלחה, התכנית "מהייטק להוראה" של מכללת אורנים תיתן לכם את ההכשרה המתאימה כדי ללמד בבתי ספר על-יסודיים ולהנחיל את תחום הידע שמעניין אתכם לדור הבא של ההייטק. במסגרת הלימודים תלמדו חינוך, דידקטיקה וקורסי העשרה מגוונים. בנוסף, תבצעו התנסות מעשית בבתי ספר במהלכה תצפו בשיעורים, תלמדו אסטרטגיות הוראה ותעבירו שיעורים בעצמכם.

תעודת הוראה באמנות

לימודים אלה מיועדים להכשרת מורים לאומנות. הלימודים מבוססים על לימודים אקדמאיים קודמים ולכן זמן ההכשרה משתנה בין שנה לשלוש שנים, כתלות ברקע שיש לסטודנט ובגילאים שהסטודנט מעוניין ללמד. מעבר לקורסים הנלמדים במכללה, הסטודנטים במסלול יבקרו במוזיאונים ובגלריות, ישתתפו בסיורים ויחוו מפגשים עם אמנים. בנוסף, הקורסים המועברים בתכנית מאפשרים לימודי המשך בתחום התרפיה באמנות.

תעודת הוראה שנייה/הרחבת הסמכה

מכללת אורנים מציעה תכנית לימודים עבור מורים שמלמדים תחום מסוים ורוצים להרחיב את ההכשרה שלהם וללמד תחום לימודים נוסף. כמו כן, התכנית מתאימה גם למורים המלמדים טווח גילאים מסוים ורוצים לשלב גילאים נוספים, למשל מורים לבית הספר היסודי שמעוניינים ללמד גם בבתי ספר על יסודיים. התכנית תהיה מותאמת להשכלה וההכשרה של הסטודנט. התכנית תכלול לימודי חינוך וכמובן הכשרה מעשית והתנסות בבתי ספר.

תעודת הוראה בחינוך מיוחד

הלימודים לחינוך מיוחד במכללת אורנים שמים במרכז את התלמיד – הצרכים שלו, לקויות הלמידה, בניית קשר איתו ועם משפחתו, רגשותיו ויכולות הלמידה שלו. אודות כל התחומים האלה ועוד ילמדו הסטודנטים בתכנית המעוניינים לקבל תעודת הוראה בחינוך המיוחד. ההתנסות המעשית בתכנית תתבצע בבתי ספר וכיתות של חינוך מיוחד. בין נושאי הלימוד בתכנית נכללים הוראה מותאמת לתלמידים לקויי למידה, הוראה מותאמת לתלמידים עם קשיי קשב וריכוז, מוגבלות שכלית התפתחותית. הסטודנטים ילמדו כיצד לעמוד מול כיתה, לתכנן ולהעביר שיעורים ולתקשר עם ההורים והצוות.

תעודת הוראה לגיל הרך

מכללת אורנים מציעה לימודים לתעודת הוראה לגיל הרך. בשל כך ששלב הגיל הרך הוא שלב קריטי בהתפתחות של הילד, המכללה מציעה שנתיים של התנסות מעשית עם ילדים בגילאי שלוש עד שש. המטרה היא להעניק לסטודנטים הכשרה כמה שיותר מעמיקה ומקצועית. בנוסף, תכנית הלימודים תתייחס גם לגילאים קטנים יותר. מעבר ללימודים במכללה ולהתנסות המעשית, יתקיימו גם סיורי טבע, כנסים, ימי עיון וימים מרוכזים. 

תעודת הוראה ביה"ס היסודי והעל-יסודי ברוח חינוך וולדורף​

התכנית מיועדת למי שרוצה לקבל תעודת הוראה ברוח חינוך וולדורף, ובוגרי התכנית יקבלו תעודה פנימית של אורנים המעידה על לימודי הכשרה ברוח וולדורף. תעודה זו מוכרת על-ידי הארגון הבין לאומי לחינוך וולדורף. כמו כן, ההתנסות המעשית תתקיים בבתי הספר של וולדורף אך גם בבתי ספר אחרים. התכנים הנלמדים בתכנית כוללים לימודים ואומנויות ברוח האנתרופוסופיה, לימודים עיוניים בתחומי האנתרופוסופיה והחינוך, לימוד אקדמי וקורסי אמנות. 

תעודת הוראה לביה"ס העל יסודי ותואר שני (M.Teach)

בתכנית לימודים ייחודית זו של מכללת אורנים תוכלו לקבל גם תעודת הוראה וגם תואר שני, דבר שיאפשר לכם גם הזדמנויות תעסוקה מגוונות ורבות יותר, וגם שכר גבוה יותר. בנוסף, ניתן לשלב במסלול גם כתיבת תזה מחקרית למי שמעוניין לפתח יכולות מחקריות ולהתנסות במחקר אקדמי. במהלך הלימודים תקבלו ליווי אישי ומשוב אישי וממוקד ממורים מקצועיים. 

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ