ייעוץ לימודים חינם!

המכללה האקדמית אורנים

הפקולטה למדעי החברה והרוח - תואר ראשון B.Ed, B.A ותעודת הוראה

במכללת אורנים קיימים המון תארים שונים בתחומי החברה והרוח כגון תואר ראשון בהיסטוריה, אנגלית, סוציולוגיה וכדומה. בכל תארים אלו יקבלו הבוגרים גם תעודת הוראה במקצועם לאחר מעבר של כל בחינות ההסמכה.

תואר ראשון באנגלית - שפה וספרות

המכללה האקדמית לחינוך אורנים מציעה לימודים לתואר ראשון ותעודת הוראה באנגלית, שפה וספרות. לימודים בחוג לשפה וספרות אנגלית מרחיבים את ידיעותיו של הסטודנט בשפה האנגלית ובתרבותה, ומכשירים אותו להוראת השפה לכל גילאי בית הספר. על מנת להתקבל לחוג, יש לעבור מבחן חוגי וראיון אישי. הסטודנטים יקבלו את ההכשרה האיכותית ביותר על ידי מורים ותיקים, מומחים בספרות, ובשפה האנגלית.

תואר ראשון בהיסטוריה

לימודים בחוג להיסטוריה של מכללת אורנים מקנים לסטודנט מספר יתרונות כגון לימודים בסביבה פדגוגית, לימוד שימוש בלימודים מגוונים, סיורים ברחבי הארץ וכנסים. הלימודים בחוג מתמקדים בהקניית הידע והכלים הנדרשים להבנת ההיסטוריה של המזרח התיכון, היסטוריה כללית, לימודי ארץ ישראל והיסטוריה של עם ישראל. במהלך הלימודים גם תקבלו הכשרה ממיטב המרצים וגם תלמדו להכיר את ההיסטוריה דרך סיורים לימודיים בירושלים, בגולן, במצדה ועוד.

תואר ראשון בלשון עברית

לימודים בחוג ללשון עברית של מכללת אורנים מקנים ידע בסיסי בבלשנות, כלים להבנה ולניתוח של תופעות לשון והבנת החוקיות המכתיבה את דקדוק הלשון העברית. במהלך הלימודים יכירו הסטודנטים את התהליכים העיקריים בהתפתחות הלשון העברית, ילמדו לזהות צורות תקינות בעברית, לקרוא קריאה רהוטה ולכתוב כתיבה תקינה. בנוסף, ירכשו הסטודנטים שיטות הוראה מתקדמות שיעזרו להם להנחיל את הידע שלהם ואת ההערכה שלהם לשפה העברית גם לתלמידים שלהם.

תואר ראשון בלימודים רב תחומיים

המכללה האקדמית לחינוך אורנים מציעה לימודים לתואר ראשון ותעודת הוראה בלימודים רב תחומיים. לחוג יתרון משאר החוגים בקמפוס – הוא מאפשר לסטודנטים ללמוד אודות שלושה תחומי דעת, כך שהסטודנטים מקבלים הכשרה הרבה יותר מגוונת. בנוסף, החוג מאפשר בחירה איטית של ההתמקצעות ופותח אפשרויות רבות לתואר שני.  המרצים הם מומחים בתחומי הידע השונים.

תואר ראשון במקרא

המכללה האקדמית לחינוך אורנים מציעה לימודים לתואר ראשון ותעודת הוראה במקרא, ומאפשרת לסטודנטים מסע מרתק לשורשים העמוקים של תרבות ישראל. הסטודנטים יחקרו את המקרא מההקשר התרבותי, ההיסטורי, האומנותי והפוליטי, תוך כדי היכרות עם גישות שונות למקרא. בין הנושאים הנלמדים נכללים פרשנות חז"ל וימה"ב, הרקע ההיסטורי והארכיאולוגי לתקופת המקרא, ועוד. בוגרי התואר יוכלו לבחור בין הוראה בבית הספר היסודי או העל יסודי, וגם להמשיך ללימודים לתואר שני.

תואר ראשון במחשבת ישראל

החוג למחשבת ישראל של מכללת אורנים עוסק בחיפוש אחר משמעות וחיי רוח בעולם המודרני, ואחר הגדרות חדשות ורלוונטיות לזהות היהודית בחברה הישראלית. החוג עוסק, בין השאר, בתחומים כמו תלמוד, מדרש ואגדה, מיסטיקה יהודית, הגות ימי הביניים, תפילה והלכה, מחשבה מודרנית ופוסט מודרנית. לימודים בחוג למחשבת ישראל באורנים מאפשרים לסטודנטים לגבש את אישיותם כמחנכים ולרכוש שפה תרבותית וערכית עשירה שתונחל אחר כך לתלמידיהם. בנוסף, לימודי מחשבת ישראל מאפשרים להשתלב בתכנית המכשירה מורים להוביל מסעות נוער לפולין.

תואר ראשון בספרות וכתיבה יצירתית

החוג לספרות ומבע יצירתי של מכללת אורנים פותח בפני הסטודנטים חלון אל עולמה המגוון של היצירה המילולית הקלאסית והעכשווית. הלימודים מעניקים לסטודנטים הכרות עם עולם הספרות, מפגש עם יוצרים וחוקרים בתחום, התנסות בכתיבה במסגרת סדנאות כתיבה, ביקורים בהצגות ועוד. במסגרת התואר מתקיימים עבור הסטודנטים מפגשי "יוצרים אורחים" בהם תלמידי החוג ניפגשים עם יוצרים שספריהם ראו אור לאחרונה ויכולים לנהל עמם דיאלוג פתוח וקרוב.

תואר ראשון בלימודי המזרח התיכון

לימודי המזרח התיכון במכללת אורנים מתמקדים בתהליכי עיצוב המזרח התיכון, בעיקר במאה העשרים ובראשית המאה העשרים ואחת. בין הנושאים אותם הסטודנטים ילמדו בתואר נכללים היסטוריה, סוציולוגיה, כלכלה, מדע המדינה ועוד. החוג מציע קורסים רבים ומגוונים ובהם מבוא לאיסלאם ולהיסטוריה של המזרח התיכון, אמצעי תקשורת בעולם הערבי, האסלאם מול אתגרי המודרניזציה וכלכלת המזרח התיכון בעת החדשה. בנוסף, יש גם קורסי בחירה רבים העוסקים בנושאים כמו שפה, מגדר, פוליטיקה ואומנות.

תואר ראשון באזרחות ולימודי דמוקרטיה

לימודים בחוג לאזרחות של מכללת אורנים מעניקים לבוגריו יכולת הוראה בבתי הספר העל-יסודיים, השכלה רב-תחומית ומפגש עם הבעיות החברתיות הייחודיות לישראל. בין הנושאים הנלמדים בתואר נכללים משטר, דמוקרטיה, משפט וכלכלה. בנוסף ללימודי תעודת הוראה, החוג מאפשר התמחות בהכשרת מנחי קבוצות בקהילה, אשר מרחיבה את אפשרויות התעסוקה של בוגרי התואר. כמו כן, בוגרי החוג יכולים להמשיך לתואר שני בחוג להוראה רב-תחומית.

תואר ראשון באמנות

החוג לאמנות של מכללת אורנים מציע לימודים אקדמיים המשלבים בין תחומי עשייה אמנותיים, עכשוויים ורלוונטיים למתרחש בשדה האמנות לבין הכשרה להוראת אמנות. התואר מעניק תעודת הוראה לגילאי א' עד י"ב. הלימודים כוללים לא רק לימודים תיאורטיים אלא גם סדנאות יצירה מעשיות בציור, פיסול, צילום, תחריט ורישום. בין הקורסים הנלמדידם בחוג תמצאו קורסים כגון אמנות המאה העשרים, יסודות הפיסול, תצוגה ודיון וציור מתוך התבוננות. החוג מקיים התנסות בהוראה בבית הספר היסודי ובבית הספר העל-יסודי.

תואר ראשון בגיאוגרפיה ולימודי סביבה

לימודי גיאוגרפיה במכללת אורנים יאפשרו לסטודנטים את ההזדמנות ללמוד ולהעביר לתלמידים שלהם מקצוע בעל משמעות ערכית שיחנך אותם לתת כבוד לסביבה ולטבע שלנו. תוכנית הלימודים מתמקדת בגיאוגרפיה של ארץ ישראל והיא מועברת בהתאמה לתוכניות הלימוד בבתי הספר. החוג לגיאוגרפיה מקיים סיורים לימודיים בארץ ובעולם כדי לתת לסטודנטים את ההזדמנות לחוות את החומר בעצמם. לאחר התואר הראשון יוכלו הסטודנטים להמשיך לתואר שני או להתחיל לעסוק כמורים בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי.

תואר ראשון בהוראת השפה הערבית

לימודי הוראת ערבית במכללת אורנים מעניקים לסטודנטים לא רק היכרות עם השפה הערבית, אלא גם עם הדת והאמונה של הדוברים אותה. בין הנושאים אותם הסטודנטים ילמדו בחוג נכללים תחביר, טקסטים ספרותיים, היסטוריית האסלאם ומיומנויות הוראה. כמו כן, החוג לערבית מציע מסלול לימוד למצטיינים בשיתוף עם החוג לחינוך מיוחד: תואר ראשון דו-חוגי בערבית ובחינוך מיוחד למגזר הערבי. בוגרי החוג משתלבים בהוראת ערבית בבתי ספר עבריים, בבתי ספר ערביים ובתחומים שונים המחייבים ידע מעמיק בשפה כגון תקשורת לסוגיה ובניית תוכניות לימודים.

תואר ראשון בחינוך חברתי קהילתי (בלתי פורמלי)

תחום החינוך החברתי-קהילתי, המוכר גם בשם "חינוך בלתי פורמלי", מאפשר לסטודנטים ולבוגרים להביא לידי ביטוי את כישורי היוזמה והמנהיגות תוך כדי הובלת תהליכי שינוי בשדה החינוך והחברה. החוג מציע שתי התמחויות. התמחות מנהיגות וניהול בקהילה – התמחות בהכשרת אנשי חינוך לקידום ערכים דמוקרטיים, צדק חברתי ותחושת קהילה המיועדת לבעלי ניסיון בהדרכה או ניהול. התמחות נוער בסיכון – התמחות בעבודה עם בני נוער הנמצאים בסיכון, קידום נוער וחינוך טיפולי.

תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל

תואר לימודי ארץ ישראל של מכללת אורנים מציעה מפגש מרתק עם ידיעת הארץ, היסטוריה, גיאוגרפיה, טבע וסביבה, סיורים וטיולים, חינוך סביבתי, חינוך חברתי, זהות לאום ומורשת, לימודים בכיתה וסיורים לימודיים ברחבי הארץ. תזכו לחוות סיורים מלמדים במקומות כמו ירושלים, מצדה ורמת הגולן. כל סטודנט יזכה ליחס אישי שכן הלימודים מתקיימים בכיתות קטנות, והמרצים הם בעלי ניסיון עשיר בהשכלה ובהכשרת מורים.

תואר ראשון בסוציולוגיה

סוציולוגיה הוא תחום יסוד במדעי החברה. לימודי תואר ראשון בסוציולוגיה במכללת אורנים ייסייעו לסטודנטים להבין מוסדרות חברתיים, ובהם מערכת החינוך. סטודנטים של החוג לסוציולוגיה זוכים לסיורים לימודיים, השתתפות בהרצאות ובכנסים. הסטודנטים ילמדו אודות בניית זהותה של החברה הישראלית, תיאוריות סוציולוגיות, משטר ועוד. מקבלי התואר יוכלו לעבוד בהוראות סוציולוגיה בבתי ספר על יסודיים, בחינוך הבלתי פורמלי, בארגונים קהילתיים, בשיווק וכמייעצים לחברות משאבי אנוש.

תואר ראשון בתקשורת

לימודי תקשורת לתואר ראשון ותעודת הוראה במכללת אורנים מאפשרים לסטודנטים לרכוש ידע תיאורטי ומעשי בתחומים כגון צילום סטילס, שידורי רדיו, דיבייט, רשתות חברתיות וכתיבה עיתונאית. התקשורת היא בעלת תפקיד מרכזי בחיי כולנו, ובמיוחד בחיי הצעירים, ולכן על אנשי חינוך להיות מעורבים בה. מטרת ההכשרה היא ליצור מהסטודנטים לא רק מורים ואנשי חינוך, אלא גם יוצרים. בין הפעילויות המיוחדות בחוג תמצאו השתתפות במגזין אינטרנטי, ברדיו של המכללה ובפסטיבל סרטי סטודנטים.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ