ייעוץ לימודים חינם!

המכללה האקדמית אורנים

הפקולטה לחינוך - תואר ראשון B.Ed, B.A ותעודת הוראה

המכללה האקדמית אורנים מעבירה לתלמידיה תואר ראשון בחינוך במגוון התמחויות שונות כגון חינוך לגיל הרך, חינוך ליסודי, חינוך לעל יסודי ועוד. בכל תארים אלו יקבלו הבוגרים גם תעודת הוראה במקצועם לאחר מעבר של כל בחינות ההסמכה.

תואר ראשון בחינוך מיוחד

לימודי חינוך מיוחד במכללת אורנים מתקיימים בגישה רב ממדית ומקנים לסטודנטים הכשרה תיאורטית ומעשית, הכוללת התייחסות להיבטים הרגשיים-חברתיים, התנהגותיים והלימודיים של ילדים עם צרכים מיוחדים. החוג משלב בין לימודים תאורטיים להתנסות משמעותית בבתי הספר כבר מהשנה הראשונה ללימודים. הסטודנטים ילמדו כיצד ללמד תלמידים עם הפרעות קשב וריכוז, הפרעה על הרצף האוטיסטי, לקויות שמיעה ומוגבלות שכלית. בין הנושאים בהם יעסקו הסטודנטים במהלך הלימודים נכללים לקויות למידה, לקויות מורכבות, סדנאות התפתחות אישית ומקצועית.

תואר ראשון בחינוך לגיל הרך

תכנית תואר ראשון בחינוך לגיל הרך היא תוכנית המכשירה גננות לגילאי לידה עד 6. תכנית הלימודים במסלול זה שמה דגש על הצרכים ההתפתחותיים של הילד. המכללה מקיימת התנסויות מעשיות כבר מהשנה הראשונה ללימודים וגם הדרכה פרטנית לכל סטודנט כך שיקבלו את ההכשרה הטובה ביותר. המכללה שמה דגש על קיום פעילויות חוץ לילדים, ולימוד של ספרות, אמנות וסיפורי המקרא. בין תחומי הלימוד הנלמדים במסגרת תואר ראשון בחינוך לגיל הרך תמצאו אימוני הוראה, פסיכולוגיה התפתחותית, הורות, מאפיינים של ילדים עם צרכים מיוחדים, מוזיקה במכלול חיי הילד ועוד רבים.

תואר ראשון בחינוך מיוחד לגיל הרך

תכנית הלימודים במסלול זה מכשירה את בוגריה כמחנכים ומחנכות בגילאי הילדות המוקדמת, מגיל שלוש ועד גיל שש, לעבודה עם ילדים בעלי צרכים במיוחד בגן הרגיל, המשולב והמיוחד. המחנכים צריכים להגיד את המאפיינים ההתפתחותיים, גם הגנריים וגם של ילדים עם צרכים מיוחדים. ההתנסות בגני החינוך המיוחד מתקיימת בשנה השלישית לילדים, ובמקביל מתקיימת גם התנסות בה הסטודנטים מתאימים תכנית עבודה אישית לילדים. בין הקורסים הנבחרים שנלמדים במסגרת החוק נכללים הפרעות בוויסות העצמי, טיפוח מיומנויות שפה ואוריינות, חשבון לגיל הגן ועוד, כאשר כל הקורסים מותאמים לעבודה עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

תואר ראשון במדעי הטבע והסביבה

הלימודים בחוג הוראת מדעי הטבע והסביבה מיועדים להכשיר את מחנכי העתיד להוראת מדעים וחינוך לקיימות בבתי הספר היסודי. בוגרי מסלול זה מקבלים תעודת הוראה על מנת שיוכלו להתברג במשרות הוראה שבתחום. תכנית הלימודים שמה דגש על מעורבות אישית בתחום השמירה על איכות הסביבה. מלבד קורסים עיוניים, הסטודנטים יחוו עריכת ניסויים במעבדה, סיורים בטבע ופעילויות שדה.  הלימודים בתואר זה כוללים הכרת החומר במדעים וטכנולוגיה בנוסף ללימוד אסטרטגיות שונות בהוראת מדעים. התוכנית גם כוללת היכרות עם תופעות טבע והתבוננות ואיסוף נתונים בזירות טבע.

תואר ראשון בחינוך מתמטי

המכללה האקדמית לחינוך אורנים מציעה לימודי חינוך מתמטי - תואר ראשון ותעודת הוראה. בשל העובדה שאת הבסיס המתמטי מקבלים הילדים בבית הספר היסודי, יש צורך במורים טובים למתמטיקה על מנת ליצור בסיס טוב ואיתן. בין התחומים הנלמדים במסלול: העמקת הידע המתמטי והרחבתו תוך היכרות עם המתמטיקה והתפתחותה כחלק מתרבות החשיבה האנושית, הבנת שימושי המתמטיקה בחיי היום יום, פיתוח החשיבה המתמטית של הסטודנטים ועוד. הלימודים מאפשרים לא רק השתלבות במשרת הוראה אלא גם להתקדם לתפקידי ריכוז והדרכה בתוך בית הספר ומחוצה לו.

הכשרת אקדמאים להוראה

תכנית הכשרת אקדמאים להוראה של מכללת אורנים מיועדת לאנשים המעוניינים בתעודת הוראה, למורים בהכשרתם שרוצים להרחיב את תחום התמחותם וכן למורים שעדיין אין בבעלותם תעודת הוראה. הלימודים לתעודת הוראה במכללת אורנים מעודדים חשיבה ביקורתית, יצירתיות ומעורבות חברתית. ההכשרה מעניקה אקרדיטציה ללימודים קודמים ומתאימה את תכנית ההכשרה לכל סטודנט וסטודנט. תעודת ההוראה שהסטודנטים יקבלו מוכר ע"י משרד החינוך.

תואר ראשון בלימודים כלליים: שילוב אומנויות בחינוך

אורנים, המכללה האקדמית לחינוך, מציעה לימודים במסגרת תכנית המשלבת אומנויות בחינוך ונלמדת במתכונת של תואר ראשון בלימודים כלליים. בלימודי האומנות תלמדו צילום, דרמה ותנועה, בנוסף תחוו גם קורסים טיפוליים ושיטות מחקר. האומנות נותנת לילדים תחושת מסוגלות עצמית, אומץ ויצירתיות. במהלך הלימודים הסטודנטים יוכלו להקים תערוכות עם היצירות שלהם, לקבל הכשרה מאומנים, ולחוות סיורים וביקורים בהופעות, הצגות ומוזיאונים.

תכנית ההכשרה לבית הספר היסודי

המכללה האקדמית לחינוך אורנים מציעה לימודי חינוך והוראה לכיתות יסודי במסלול המקנה תואר ראשון במדעי הרוח ו/או בוגר בהוראה ותעודת הוראה. תכנית הלימוד במסלול מכשירה מורים בעלי השקפת עולם הומניסטית, בעלי ידע בתחום הדעת, החינוך והפסיכולוגיה, מחנכים שיוכלו לסייע לתלמידים למצות את הפוטנציאל הטמון בהם, ולהגיע למיטבם כבני אדם וכאזרחים בחברה. בתי ספר רבים בצפון משתתפים בתוכנית הלימודים, כך שבפני הסטודנטים עומדות אפשרויות רבות להתנסות המעשית. ההתנסות כוללת הוראה בכיתה, ישיבות צוות, ימי הורים ועוד.

תכנית ההכשרה לבית הספר העל יסודי

המכללה האקדמית לחינוך אורנים מציעה לימודי חינוך והוראה לכיתות העל יסודי במסלול המקנה תואר ראשון במדעי הרוח ו/או בוגר בהוראה ותעודת הוראה. תכנית הלימודים כוללת הקניית ידע בפסיכולוגיה ודידקטיקה, הקניית מיומנויות הוראה וידע עיוני בתחום החינוך. לצד הלמידה העיונית, הסטודנטים יחוו גם התנסות מעשית והדרכה אישית וקבוצתית. הלמידה המעשית נעשית דרך מגוון סדנאות והכשרות, כגון סדנת משחק העוסקת בלימוד דרך במה.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ