ייעוץ לימודים חינם!

אורנים - המכללה האקדמית לחינוך

תואר ראשון ותעודת הוראה בחינוך לגיל הרך

המכללה האקדמית לחינוך אורנים מציעה שתי תכניות לימוד לגיל הרך: תכנית החד חוגית לגיל הרך או תכנית דו חוגית - בחוג לחינוך מיוחד לגיל הרך ובחוג חינוך לגיל הרך.

מטרת הלימודים בשתי תכניות הלימוד
לימודים במסלול לגיל הרך במכללה האקדמית לחינוך אורנים נועדו להכשיר מחנכים בעלי השקפת עולם הומניסטית, המעמידים את טובת הילד וכבודו כאדם בעל צרכים וכישורים ייחודיים במרכז העשייה החינוכית. הסטונדטים בחוג יוכשרו להיות מחנכים בעלי אופקים רחבים, ידע עדכני בתחומי החינוך והפסיכולוגיה כמו גם בתחומי דעת שונים, ובעלי מסוגלות לעבודה חינוכית איכותית עם ילדים בעלי התפתחות תקינה וילדים בעלי צרכים מיוחדים.

תכנית הלימודים החד חוגית
תכנית המכשירה גננות לגילאי 3-6 לעבודה בגנים רגילים, גנים משלבים וגנים של החינוך המיוחד. הסטונדטים יכולים לבחור בין 3 התמחויות לבחירה: נתיב גננות לגילאי 0-6, נתיב מורות גננות לגילאי 3-8 ונתיב גננות בהתמחות בחינוך מיוחד לגילאי 3-6. קורסי החובה במסלול מקנים לסטודנטים ידע אודות מגוון הלקויות ותחומי העבודה החינוכית עם ילדים רגילים ובעלי צרכים מיוחדים, ואילו קורסי הבחירה מקנים ידע המאפשר להם לשלב בעבודתם כלים מתחומי התרפיות באמנות. 

תכנית הלימודים במסלול זה שמה דגש אודות הבנת צרכיו ומאפייניו ההתפתחותיים של הילד הצעיר. הלמידה מתקיימת בקבוצות למידה קטנות, תוך מתן דגש על פיתוח והעצמה אישית של הלומדים. בנוסף, במכללת אורנים מאפשרים תוכנית לימודים במסלול אישי לסטודנטים עובדים או בעלי משפחה. בין תחומי הלימוד הנלמדים במסגרת תואר ראשון ותעודת הוראה בחינוך לגיל הרך: פסיכולוגיה והתפתחות בגילאים הצעירים, חינוך בגילאים הצעירים עם דגש על עבודת הגננת ועבודה עם הורים, שילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים, התפתחות שפה, התפתחות מוטורית חושית, התפתחות ההמשגה המתמטיקה, התפתחות ציור ועוד.
לבוגרים תוענק תעודת תואר ראשון בחינוך B.Ed ותעודת הוראה לגילאי לידה עד גיל 6.

תכנית הלימודים הדו חוגית - חינוך מיוחד לגיל הרך
תקופת ההתפתחות בגיל הרך מהווה חלון הזדמנויות בזיהוי מוקדם של קשיים התפתחותיים אצל ילדים עם צרכים מיוחדים ובהתאם לכך, מתן סיוע מתאים ותכנית לקידום התהליך ההתפתחותי של הילד. התכנית לחינוך מיוחד בגיל הרך מכשירה מחנכים מקצועיים לעבודה עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים בגן רגיל, משולב ומיוחד. הסטונדטים בתכנית ירכשו ידע עדכני, כלים לחשיבה שיטתית וכישורים הנדרשים לתכנון והערכה של תכניות התערבות בילדים בגיל הרך.כמו כן, ירכשו הסטונדטים מיומנויות להדרכת צוות, הכוונת הורים ותקשורת נכונה ועוד. תכנית הלימודים הינה מגוונת וכוללת את התכנים הבאים:

לימודי יסוד: מושגים ומונחים בסיסיים בחינוך המיוחד, הכרת סוגי אוכלוסיות החינוך המיוחד, גישות שונות ביחס לילדים עם צריכים מיוחדים ועוד.
לימודי תשתית: הקניית כלים לעבודה יישומית עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים בתחומי החשבון והאוריינות, דרכים ושיטות להתמודדות עם בעיות רגשיות וכלים לעבודה עם הורים של תינוקות ופעוטות בעלי צרכים מיוחדים, תהליכי הערכה והתערבות של ליקויים בהתפתחות המוטורית והחושית ועוד
לימודי בחירה: הסטונדטים יוכלו לבחור בתחום התפתחות ספציפי.
פדגוגיה והתנסות מעשית: הסטונדטים יתנסו בעבודה בגנים, פעם בשבוע במשך שנת לימודים אחת בהתמחות של מדריכה פדגוגית מומחית.
לבוגרים תוענק תעודת תואר ראשון בחינוך מיוחד ותעודת הוראה לגיל הרך.


אפשרויות תעסוקה
בוגרי המסלול יוכלו להשתלב במגוון תפקידים בהתאם להכשרה שקיבלו ביניהם: גננות לגיל הרך ולגני הילדים, מורות בבית הספר היסודי בכיתות א' ו-ב', מרכזות מעונות יום וצהרונים, גננות בגני חינוך מיוחד ובמסגרות משלבות או לפתוח גנים פרטיים. בוגרי המסלול לחינוך לגיל הרך באורנים הם אנשי מקצוע מבוקשים במערכת החינוך.

לימודי המשך
התואר הראשון במסלול לחינוך לגיל הרך, מאפשר לימודים לתואר שני, ובפרט לתואר שני M.Ed. באורנים, בתחומי ייעוץ חינוכי או חינוך והוראה לתלמידים בהדרה.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ