ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון במדעי התזונה

תואר ראשון במדעי התזונה

מה כדאי לדעת על לימודי תזונה?

לימודי מדעי התזונה מורכבים מתחומים עיוניים ברפואה ובבריאות, מנושאים מדעיים במקצועות הכימיה, הביולוגיה והפיזיקה, מהתנסויות מעשיות במעבדה, מלימוד של תרגילי פעילות גופנית ועוד. דיאטנים קליניים הינם בעלי המקצוע האחראיים על ריפוי מחלות ומניעתן באמצעות תזונה, חינוך לאכילה בריאה, סיוע לאנשים הסובלים מהפרעות אכילה, עזרה לאנשים המעוניינים לרדת במשקל ועוד.

מדעי התזונה מוגדרים כמדע אשר חוקר את המזון ואת מרכיביו ובוחן את פעולתם ואת אופן השפעתם בעת בריאות ובעת מחלה. מזון הוא חומר אשר נצרך על ידי בעלי חיים על מנת לספק להם אנרגיה וחומרי צריכה נחוצים. תחום לימודים זה עוסק בתזונת האדם, בתזונה קלינית ובמזון, ומהווה חלק חשוב ומשמעותי ממדעי הבריאות שכן הוא אחראי על מניעה, שיקום וטיפול של מחלות ומצבים בריאותיים בקרב בני האדם.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במדעי התזונה?

1
ריאלי
2
חוקר
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בתזונה?

כיום, קיימת הבנה רחבה ומעמיקה בקשר שבין תזונה לבריאות, לאיכות חיים ולתוחלת חיים. המזון הוכר כבר מזמן כגורם אשר משפיע על בריאותנו ומחקרים שונים מוצאים סיבות רבות לתלות את היווצרותן והתפתחותן של מחלות בהרגלי אכילה מסוימים ולכן הפכה התזונה הנכונה לאבן יסוד בתחום הרפואה הטבעית.

הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי התזונה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות במערכת הבריאות במסגרת בתחום חשוב ומרתק זה. המשתתפים יוכשרו להכרת יחסי הגומלין שבין תזונת האדם ובריאותו, תוך יישום הידע שרכשו בטיפול וייעוץ תזונתי. לאחר הלימודים, נדרשים המשתתפים לעבור חובת התמחות ומבחן חיצוני מטעם משרד הבריאות.
פתיחה

למי מתאים ללמוד מדעי התזונה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי התזונה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים לאנשים בעלי זיקה לתחומי הבריאות והמדעים, המאמינים בכוחה של התזונה הנכונה ובהשפעתה על אורח החיים ואיכות החיים, המעוניינים לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו לסייע לאוכלוסיות שונות ומגוונות לשפר את חייהם ולשנותם מבחינה בריאותית, הן בהיבט הפיזי והן בהיבט הנפשי.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בתזונה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במדעי התזונה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

מוסדות לימוד רבים שמים דגש על המקצועות הריאליים הכלולים בתעודת הבגרות, ביניהם: מתמטיקה, כימיה, ביולוגיה ופיזיקה. ציון הפסיכומטרי הנדרש עומד לרוב על 600 ומעלה וממוצע הבגרויות על ציון 90 לפחות, אך כדאי לברר מול מוסד הלימודים בו אתם מתכוונים להשלים את הכשרתם מהן הדרישות אותן הוא מציב.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי מדעי התזונה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי התזונה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. לאחר הלימודים, נדרשים המשתתפים לעבור התמחות במשך חצי שנה ורק לאחר מכן יוכלו לגשת לבחינות החיצוניות מטעם משרד הבריאות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בתזונה?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי התזונה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: מדעי הטבע, מדעי החיים, מדעי החברה, ביוטכנולוגיה, מדעי הסביבה, כימיה, כימיה אורגנית, כימיה פיזיקלית, ביוכימיה, מתמטיקה, סטטיסטיקה, יישומי מחשב, פיזיקה, ביוכימיה של המזון, אנטומיה ופיזיולוגיה, גנטיקה, מדעי הצמח, מבוא לכלכלה, חקלאות, מיקרוביולוגיה כללית, ביולוגיה, אחסון פירות וירקות, אבולוציה, אנליזה של מזון, טכנולוגיה והנדסת מזון, הכנת מזון, חקיקה בתחום המזון, ניהול שירותי מזון, איכות מים, גידול ירקות, סניטציה של מזון ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון במדעי התזונה?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון במדעי התזונה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.Sc במדעי התזונה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. לאחר מכן, על הבוגרים לסיים את חובת ההתנסות המעשית ולעבור את הבחינות החיצוניות מטעם משרד הבריאות, רק לאחר מכן יקבלו את הרישיון התעסוקתי.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון במדעי התזונה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במוסדות חינוך, בתי חולים, קופות חולים, קליניקות פרטיות, מרפאות ציבוריות, בתעשיית המזון ועוד. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית והצעת שירותיהם המקצועיים באופן פרטי.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בתזונה?

בוגרי לימודי תואר ראשון במדעי התזונה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס נטורופתיה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לריפוי טבעי של הגוף תוך התבססות על אמצעים טבעיים בלבד, ביניהם תזונה, מגע, פעילות גופנית ועוד.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס אימון תזונה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לביצוע תהליכי אימון אישי והעצמה המשלבים תובנות מתחום האכילה הנכונה, הדיאטה והתזונה, על מנת לסייע למטופליהם להגיע למשקל הרצוי, לשפר את איכות חייהם ובריאותם ולחזק את הביטחון העצמי שלהם.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ