ייעוץ לימודים חינם!

קורס טורקית

לימודי טורקית - מעוניינים לשלוט בשפה הטורקית?

תמיד אהבת לבקר בטורקיה, התעניינת בתרבותם ובסגנון חייהם? יש לך נוסטלגיה חזקה מימים עברו? אם כן, יש סיכוי גדול כי תתחבר ללימודי השפה הטורקית. אמנם הדבר יכול להשמע מופרך, אך ניתן לציין כי השפה פופולרית ביותר בין תושבי אירופה, וכן, תורכיה עצמה היא מדינה עצומה ומשפיעה.

לימודי טורקית במסגרת קורס, מתמקדים בפיתוח מיומנויות הדיבור ושיפורן, ניהול שיחה באופן שוטף ושילוב מיומנויות בהבנת הנקרא ובהבנת הנשמע. הלשון הטורקית היא שפה טורקית דרומית, שמקורה במרכז אסיה והיא משתייכת למשפחת שפות המונה כשלושים שפות. מעל לחמישים וחמישה אלף אנשים דוברים את השפה הטורקית, ועוד כמיליון דוברים אותה בקפריסין, בולגריה, מקדוניה ויוון. השפה התקנית נחשבת לצורה הטורקית המדוברת בפי משכיליי איסטנבול.

למי מתאים ללמוד קורס טורקית?

1
אמנותי
2
חוקר
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

התפתחות השפה

מתקופת התאסלמות הטורקים ועד לשנת 1928 השפה הטורקית נכתבה בעזרת גרסה של האלף-בית הערבי ונקראה "טורקית עות'מאנית". משנת 1928 ועד היום הלשון הטורקית נכתבת באלף-בית התורכי, שמבוסס על האלף-בית הלטיני, בעקבות הרפורמה במערכת הכתב, שהנהיג מוסטפה כמאל, הידוע בכיניו "אתא תורק". הרפורמה בכתב נועדה לייצג את צלילי השפה הטורקית ביתר נאמנות, להרפות מאחיזת האסלאם בטורקיה, ובכלל נועדה הרפורמה לכוון את טורקיה אל עבר הקידמה.

חלק משינויים אלו התקבלו, אך חלק גדול מאוצר המילים הטורקי עדיין מתבסס על מילים מהשפה הערבית והפרסית. כיום מעטים האנשים שמסוגלים לקרוא עות'מאנית, וביניהם חוקרים או אנשים שלמדו קרוא וכתוב לפני שנת 1928. במהלך השנים ספגה הלשון הטורקית מילים מהשפה הערבית ומהשפה הפרסית, עד שעשרים אחוזים מאוצר המילים שלה היו שאולים משתי שפות אלו.

פתיחה

השפה הטורקית היום

במהלך המאה העשרים ועד היום לשונות אירופה היו המקור העיקרי לשאילת מילים חדשות. גם היום ניתן עדיין לראות שכעשרה אחוזים מאוצר המילים התקני בשפה הטורקית הם ממקור פרסי וערבי, דבר המאפשר מציאת מילים רבות בשימוש יומיומי, שדומות למילים עבריות, וביניהן: מרכז, סיבה, ביטול, נקודה, טמבל (שפירושו בטורקית עצלן), חירות, שעה ועוד. כמו כן, כולל היום אוצר המילים בלשון הטורקית מילים רבות שמקורן בצרפתית. המוסד לשפה הטורקית ממשיך לעסוק כל הזמן בהחלפת המושגים הזרים במושגים טורקים.


פתיחה

תכנית לימודי טורקית

לימודי טורקית במסגרת קורס טורקית מתמקדים בפיתוח מיומנויות הדיבור ושיפורן, ניהול שיחה באופן שוטף ושילוב מיומנויות בהבנת הנקרא ובהבנת הנשמע. הקורס משלב ידע עיוני לצד תרגול מעשי של השפה בסיטואציות יומיומיות ותרגול שוטף של השפה בדיבור ובקריאה. קורס טורקית משפר את אוצר המילים בטורקית של המשתתפים, ומעניק להם כלים לתקשורת ואת היכולת להבין את שנאמר בשיחה ולקיים שיחה קולחת.

כמו כן, יינתן דגש על הקניית מיומנויות דקדוק, תוך הכרת ביטויים ומשפטי מפתח לצרכים שונים, כמו נסיעה או ביקור בטורקיה. הקורסים נפרשים לרוב על פני 3 חודשים וכוללים כ - 12 מפגשים. קיים קורס בסיסי של לימוד טורקית וקיים גם קורס למתקדמים. אף הוא נמשך בדרך כלל בסביבות ה - 3 חודשים. קורסים בטורקית מתקיימים במקומות כגון ברליץ - ללימוד שפות ובמסגרת הקהילה ליוצרי טורקיה.

פתיחה

למי מתאים קורס השפה הטורקית?

הלימודים מאתגרים וחווייתיים ומתקיימים בקבוצות לימוד קטנות, כך שכל תלמיד מקבל יחס וליווי אישי. קורס טורקית מיועד לכל המעוניין לפתח את מיומנויות הדיבור והבנת הנקרא והנשמע, וכן לבעלי ידע קודם בשפה, המעוניינים להרחיב את אוצר המילים שברשותם ולהעשיר את הידע בשפה. ישנה קהילה לא קטנה של יהודים טורקים, ורבים נרשמים לקורס על מנת להחיות את השפה, ולהכיר מקרוב יותר את המסורת והשורשים.

הקורס מיועד ללומדי היסטוריה וכן ללומדי מקצועות כגון יחסים בין לאומיים, בוגרי החוג לפוליטיקה וממשל, בוגרי לימודי אסיה או המזרח התיכון. הקורס יכול מאוד להועיל לסטודנטים בתחומים אלו. כמו כן, מתאים הקורס לאנשי עסקים ולבוגרי מנהל עסקים, שכן שיתוף פעולה עם טורקיה חשוב בעיני רבים, ואנשים מסויימים רק מחקים לחזרתה של מערכת יחסים תקינה, בין הארצות.

פתיחה

אפשרויות תעסוקה כדוברי טורקית

בוגרי התוכנית יכולים לעבוד ולהשתלב בחברות תיירות ונופש העובדים עם טורקיה, או שייתכן ויעבדו עמה בעתיד, לעבוד כמדריכי צלילה המתמכים בצלילות של הים התיכון. בוגרי הקורס יוכלו להרווחי מהקורס במידה וירצו להיות מורי דרך ולהתמקד באזור טורקיה: למשל הקצ'קאר, קפדוקיה ודרך המשי המפורסמת.

כמו כן, ניתן להשתלב עם ידע בטורקית במשרד החוץ ובתור אנשי עסקים, דיפלומטים ועוד המקיימים קשרים עם טורקיה. מעבר להשתלבות במקומות תעסוקה, ניתן להמשיך לתארים ולימודים אקדמים בתחומי המזרחנות, המזרח התיכון, אסיה ודרך המשי בפרט, בלשנות, ארכיאולוגיה, היסטוריה, פוליטיקה וממשל ועוד.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ