ייעוץ לימודים חינם!

קורס יוונית

לימודי יוונית - רוצים לדעת לדבר ולכתוב ביוונית?

קורס יוונית מקנה ללומדים כלים לתקשורת בסיסית וידע בדקדוק, ומכיר בפניהם ביטויים ומשפטי מפתח, בהם יוכלו להשתמש לצרכי נסיעה או לכל צורך אחר. לימודי יוונית משלבים ידע עיוני לצד תרגול מעשי של השפה במצבים יומיומיים ותרגול שוטף של השפה בדיבור ובקריאה.

הלשון היוונית היא שפה הודו - אירופאית, שמוצאה באזור יוון של ימינו. כיום נתפסת השפה היוונית כפופולארית במיוחד בקרב הישראלים, ושירים בשפה כובשים את מצעדי הפזמונים. עד למאה העשרים שרדו ניבים יוונים באסיה הקטנה, והיא דוברה גם בחלקים מאיטליה ומצרפת.

למי מתאים ללמוד קורס יוונית?

1
אמנותי
2
חוקר
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

סוגי דיאלקטים בשפה היוונית

בעת העתיקה ניתן להבחין בין מספר דיאלקטים, כאשר הבולטים ביניהם הם: האיוני, הדורי, האיולי, הארקדו-קפריסאי וניב צפון מערבי. הניב האטי הוא שילוב של ניב איוני עם תערובת של יסודות דוריים. בניב האטי נכתבה רוב הספרות הקלאסית היוונית, והוא מהווה תשתית לשפה היוונית המודרנית.


פתיחה

יוונית עתיקה

השפה היוונית נכתבה ודוברה למעלה מ - 3000 שנה, אך היא איננה השפה העתיקה בעולם. מקורות הלשון היוונית שנויים במחלוקת וקיימות תיאוריות שונות בנושא. במהלך התקופה ההלניסטית התפשטה השפה היוונית לאזורים שונים בעולם שלא דיברו מעולם יוונית, עד שהפכה לשפה בעלת אלמנטים משותפים, כאשר היא מותירה מאחור את הניבים השונים של היוונית הקלאסית. השפה החדשה שנוצרה נקראה "יוונית קוינה", שפירושה יוונית "משותפת", המתבססת על יוונית אטית בתוספת מעט איונית.

בשפה זו נכתבו לימים "תרגום השבעים" וה"ברית החדשה". למעשה, הפכה השפה היוונית לשפה עולמית בזכות בני המדינות שכבש אלכסנדר מוקדון, אשר למדו את הניב המשותף, ובכך הקלו על התקשורת בתקופה ההלניסטית. יוונית משותפת זו שימשה לינגואה פרקנה של האימפריה הרומית במהלך שנים רבות, ועם פיצול האימפריה הפכה היוונית לשפה הרשמית של האימפריה הרומית המזרחית ותוך מאות שנים נוספות התגלגלה ליוונית המודרנית של ימינו.


פתיחה

יוונית מודרנית

עד למאה ה - 19 יוון הורכבה ממדינות קטנטנות, שלרובן הייתה עיר אחת בלבד. יווני מאזור אחד הצליח להבין את שפתו של תושב אזור אחר, אך אפילו ביניהם, הניב עלול היה להיות שונה. בשנת 1821 נוסדה המדינה היוונית, והוחלט למסד שתי שפות לשפותיה הרשמיות של יוון: השפה העממית (דימוטיקי), שמתבססת על ניבי הפנלופס, והשפה המיטהרת (קתרבוסה), המעדיפה צורות עתיקות.

בין השנים 1834 ל - 1976 היוונים ניסו "לטהר" את שפתם ולבטל מאות שנים של התפתחות לשונית טבעית ולהביא לצורה רשמית יחידה של הלשון היוונית. לאחר שנת 1976 התקבלה לשון העם על ידי ממשלת יוון כצורה הרשמית והמעשית של השפה. היוונית המודרנית היא שפה חיה, ויש הסבורים, כי היא דומה ליוונית העתיקה בת אלפי השנים. מילים וביטויים רבים נותרו בעינם לאורך מאות השנים, ואף הושרשו לשפות אחרות, כדוגמת: לטינית, גרמנית, צרפתית, אנגלית ועברית.


פתיחה

כתיבת השפה היוונית

כתב קווי ב', שהוא כתב הברות, הוא הכתב היווני הקדום ביותר שידוע כיום בכתב זה השתמשו לכתיבת ניב מיקני קדום. לאחר חורבן התרבות המיקנית הכתב נעלם למשך כחמש מאות שנה. מתחילת התקופה הקלאסית נכתבה היוונית באלפבית היווני, שמקורו בכתב הפניקי, כנראה. היוונים אימצו את האותיות הפניקיות בסדר העברי הידוע כיום, אך בשינוי ערכן של חלק מהאותיות והוספת סימנים לייצוג צלילים יווניים.


פתיחה

מתכונת קורס השפה היוונית

לימודי יוונית במסגרת קורס יוונית הם לימודים מרתקים, מאתגרים וחווייתיים, המתמקדים בפיתוח מיומנויות דיבור וניהול שיחה שוטפת ביוונית. הקורס מקנה ללומדים כלים לתקשורת בסיסית וידע בדקדוק, ומכיר בפניהם ביטויים ומשפטי מפתח, בהם יוכלו להשתמש לצרכי נסיעה או הבנת מילות שירים המתנגנים ברדיו. קורס יוונית משלב ידע עיוני לצד תרגול מעשי של השפה במצבים יומיומיים ותרגול שוטף של השפה בדיבור ובקריאה.

הלימודים מתקיימים בקבוצות קטנות על מנת להעניק לכל תלמיד יחס וליווי אישי לכל אורך הקורס. לימודי יוונית מיועדים לכל המעוניין לפתח את מיומנויות הדיבור, להעשיר את הידע בשפה ולשלוט בה ברמת שיחה. הקורס מציע רמות לימוד שונות, החל מרמת מתחילים ועד לרמת מתקדמים, ונפרס על פני שלושה עד שישה חודשים.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ