תואר ראשון בקרימינולוגיה

רוצה ללמוד את תורת הפשע?

מתעניין בלימודי קרימינולוגיה? רוצה ללמוד יותר על עולם הפשע? לימודי קרימינולוגיה נלמדו בעבר רק במסגרת תואר שני M.A. אולם בשנים האחרונות נפתחו שערי המקצוע גם למעוניינים ללמוד אותו במסגרת תואר ראשון בקרימינולוגיה B.A. הקרימינולוגיה עוסקת בתיאור, מחקר והסבר של סטייה חברתית, ובוחנת את יחסי הגומלין בינה לבין משתנים שונים. 

קיימת נטייה לחשוב כי רק קרימינולוגים עוסקים בהשפעות של עבריינות ופשיעה, אך למעשה לא כך הדבר. הקרימינולוגים אינם היחידים שפועלים בתחום זה, ויחד עמם פועלים אנשי מקצוע נוספים, ביניהם: סוציולוגים, פסיכולוגיים, משפטנים ועוד. זאת משום שתחום הקרימינולוגיה הוא מדע מולטי-דיציפלינרי המשלב תחומים רבים כגון: סוציולוגיה, פסיכולוגיה, מדעי ההתנהגות, עבודה סוציאלית, ביולוגיה, כימיה ועוד.

למידע על תנאי הקבלה ללימודי קרימינולוגיה לחצו כאן

לימודי קרימינולוגיה

כיום מוצעים מספר מסלולי לימוד לתואר ראשון בקרימינולוגיה, כאשר בחלק ממוסדות הלימוד ניתן ללמוד את המקצוע כתואר חג חוגי, ולרוב המסלול מתקיים במתכונת דו-חוגית. בין אפשרויות הלימוד ניתן למצוא: תואר ראשון B.A בקרימינולוגיה, תואר ראשון B.A רב תחומי במשאבי אנוש וקרימינולוגיה, תואר ראשון B.A בחברה וקרימינולוגיה, תואר ראשון B.A בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ועוד.

מה לומדים בתואר ראשון בקרימינולוגיה?

תכנית הלימודים במסגרת תואר בקרימינולוגיה הינה עמוסה ודורשת מהסטודנט השקעה רבה, שכן הלימודים עמוסים בעבודות ומטלות וכן בקריאת מאמרים. הלימודים נפרשים על פני 3 שנים, כאשר במהלך התואר מועברים קורסי חובה וכן קורסי בחירה, אשר נועדו להרחיב את אפיקי הידע של הסטודנטים ולהפגיש אותם עם תחומים הנוגעים באופן זה או אחר לקרימינולוגיה.

בין נושאי הלימוד הנכללים בתכנית הלימודים: נושאי הלימוד במסגרת לימודי תואר ראשון B.A בקרימינולוגיה רבים ומגוונים, וביניהם נכללים הנושאים הבאים: פסיכולוגיה, תורת הענישה, חוק ומשפט פלילי, סוציולוגיה, פקודת הסמים המסוכנים, שיטות מחקר, פסיכופתולוגיה, ניתוח וביקורת מחקרים, תורת הפשע, תיאוריות בעבריינות, שימושי מחשב, סטייה חברתית, עבריינות נוער, קורבנות הפשיעה, סוציולוגיה ומנגנונים חברתיים, סטטיסטיקה, עבריינות מין, אלימות, עבריינות ומוסר ועוד.

מדוע ללמוד קרימינולוגיה?

מדע הקרימינולוגיה עוסק בהיבט החברתי התנהגותי של הפשע והפושע, לרבות פסיכולוגיה קרימינלית המתייחסת למבנה הנפשי של הפושעים והגורמים להתנהגותם; עבודה בלשית לאיתור פשעים או פושעים בהתבסס על ידע, ניסיון ותיאוריות פסיכולוגיות התנהגותיות, עבודה מחקרית, סטטיסטיקה של הפשע ועוד. לימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה משלבים בין תחומי ידע רבים ומרתקים כשעיקר מטרתם היא לנתח, ללמוד ולהבין מהי התנהגות נורמלית של אדם וחברה.

מתוך הסקה זו למדים הקרימינולוגים מהן הסטיות מההוויה האנושית הנורמלית, ממה הן נובעות, כיצד הן מתבטאות, מהם ההיבטים השונים של סטיות נורמטיביות ועוד. במסגרת לימודים אלה יחשפו הסטודנטים לכל ההתנהגויות הסוטות הקיימות תוך שימת דגש על מניעה, ענישה, טיפול ושיקום ותוך התייחסות לתיאוריות שונות לגבי אותן התנהגויות סוטות ולגבי תגובות החברה להן, הדרכים הראויות להתמודד עמן והדרכים למניעתן.

איפה עובדים עם תואר ראשון בקרימינולוגיה?

בוגרי לימודי תואר ראשון B.A בקרימינולוגיה ייחשבו כקרימינולוגים ויוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בקרימינולוגיה, פסיכולוגיה או סוציולוגיה. בנוסף יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה מעשית בתחום במוסדות השונים, למשל: במשטרה, בשרות בתי הסוהר, בבתי המשפט, במערכות חינוך ורווחה, במכוני בילוש, באקדמיה, בשירות מבחן, במוסדות שיקום וגמילה ועוד. חלק ממקומות ההשמה מקבל לעבודה רק בעלי תואר שני, כך שאם זו מטרתכם, מומלץ לבחון זאת מבעוד מועד.

היכן כדאי ללמוד קרימינולוגיה?

ישנם מספר דגשים, אשר חשוב לתת עליהם את הדגש כאשר ניצבים בפני ההחלטה היכן ללמוד. למשל, כדאי לבדוק מהו שכר הלימוד הנדרש במוסד בו רוצים ללמוד. קיימים מוסדות אשר דורשים שכר לימוד הזהה לזה המשולם באוניברסיטאות, וכן קיימות מכללות אשר מציעות לימודים בשכר לימוד פרטי, ולרוב גבוה מזה המשולם באוניברסיטאות. 

בנוסף לכך, מומלץ להתעדכן מהו ותק המרצים אשר ילמדו אתכם במהלך התואר, וכן לוודא מהו מספר התלמידים שיחלקו אתכם את ספסל הלימודים. נוסף על אלו, מומלץ לבדוק האם המוסד מציע מגורים מסובסדים או מעונות ברחבי הקמפוס, ובמקרים בהם אין בכוונתכם להתגורר במעונות הקמפוס, יש לבדוק את היצע הדירות ואת עלות המחיה באזור.

תנאי קבלה לתואר ראשון בקרימינולוגיה

על מנת לדעת מהו הציון הדרוש, יש לפנות ישירות למוסד הלימודים הרלוונטי ולבדוק. כמו כן, ישנם מוסדות לימוד המציעים לימודי קרימינולוגיה בלי פסיכומטרי. בכל מקרה, ההמלצה היא תמיד לפנות למוסד הלימודים, להיפגש עם יועץ B.A , להתרשם מאוירת הלימודים וכן לשאול את כל השאלות שמעניינות אתכם. סטודנטים, אשר לא עמדו בתנאי הקבלה לכניסה לאוניברסיטאות יכולים להירשם לשנת הלימודים במכללה, ולאחר מכן לבחון אפשרות של אפיק מעבר לאוניברסיטה. לימודי קרימינולוגיה - פסיכומטרי.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בקרימינולוגיה?

1
חוקר
2
חברתי
3
ריאלי

פחות מתאים

אמנותי
קונבציונלי
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

פורום ייעוץ לימודים

בר // בתאריך 23.06.2017 בשעה 14:55
ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר