ייעוץ לימודים חינם
ייעוץ לימודים חינם

הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

הפקולטה להנדסת מכונות

הפקולטה להנדסת מכונות של הטכניון נועדה להכשיר מהנדסי מכונות לצורך עבודה בתעשייה, בפיתוח ובמחקר בישראל. הפקולטה שומרת על רמת לימודים גבוהה ומספקת לתלמידים את כל הכלים הדרושים שיעזרו להם להפוך למהנדסים מקצועיים. 

תכנית הלימוד
הפקולטה מכשירה מהנדסי מכונות מקצועיים שתפקידם לתחזק מערכות מגוונות, לפתח אותן ולתכננן. המערכות יכולות לכלול רובוטים לצורך שירות וייצור, מערכות מתוחכמות, מערכות ייצור אוטומטיות, מערכות בקרה, תחנות כוח שנועדו לייצר אנרגיה ועוד. במהלך לימודים נחשפים הסטודנטים לנושאי לימוד מגוונים: חומרים, בקרה, זרימה, דינמיקה, מכניקה, מכטרונקיה ועוד.
 
תואר ראשון
תואר ראשון בהנדסת מכונות – תואר זה נמשך כ-4 שנים ובסיומו מקבלים הבוגרים תואר מוסמך למדעים בהנדסת מכונות. במהלך הלימודים נחשפים הסטודנטים לתחומי לימוד שונים – החל ממקצועות הליבה כמו פיזיקה ומתמטיקה וכלה במקצועות כמו המדעים התרמיים או מדע החומרים. לקראת סיום הלימודים בוחרים הסטודנטים את תחומי ההתמחות המעניינים אותם כמו אנרגיה, ברקים, מכניקת חומרים ומיקרו מערכות, ביו-מכניקה, הנדסה גרעינית, הנדסת פני שטח, הנדסה ימית, מכניקה חישובית ועוד.

תכנית "רעמים" לסטודנטים מצטיינים – התכנית נועדה לעודד סטודנטים מצטיינים להשתלב במחקר ובלימודים מתקדמים. לתכנית יוכלו להתקבל סטודנטים מסוף הסמסטר השלישי והלאה. במסגרת תכנית "רעמים" יוכלו הסטודנטים להירשם לקורסים מתקדמים, לשלב קורסים של תארים מתקדמים, לעבוד על פרויקט גמר נרחב יותר, להשלים את לימודי התואר הראשון והשני בזמן קצר ולהמשיך ללימודי דוקטורט.

תואר שני
תואר שני בהנדסת מכונות – הפקולטה להנדסת מכונות מציעה כמה תכניות לימוד ללימודים מתקדמים: מגיסטר למדעים בהנדסת מכונות, מגיסטר למדעים, מגיסטר להנדסה ומגיסטר להנדסה בהנדסת מכונות. נוסף על כך, במסגרת לימודי התואר השני ניתן להשתלב במסלול ללא תזה או במסלול עם תזה כדי להמשיך ללימודי דוקטורט.

דוקטורט
לימודים לתואר דוקטור לפילוסופיה PhD – כדי להתקבל למסלול לדוקטורט יש צורך בהישגים גבוהים מאוד, וכן חשוב להוכיח יכולת מחקר עצמאית. ועדת הקבלה הפקולטית של הפקולטה להנדסת מכונות בוחנת את הישגיו של המועמד וקובעת האם עליו לעבור מבחן קבלה או לא. 
 

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

אמנותית
קונבציונלית
יזמית
חוקרת
ריאלית
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2019 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים